+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 17 ileti bulundu.

Konu: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    BANDIRMA/BALIKESİR
    İletiler
    43
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Sevgililer Günü adına...Günlerinizin bir ay ışığı kadar parlak,güneş ışınları gibi berrak ve aydınlık olması dileğiyle...
    Aşk & Sevgi... Bir kutu dolusu yaşam öyküsü...
    Saygılarımla...

NOT: LÜTFEN TIKLAYIN VE İZLEYİNİZ...

http://rapidshare.com/files/14091167...yasam.pps.html

Hukuki NET Güncel Haber

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun konulu yargıtay kararı ara
    Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Sevgiler Gününüz Kutlu Olsun...

Her günün Sevgililer Günü tadında geçmesi dileğiyle ben de herkesin Sevgililer Gününü kutluyorum.

Sevgiyle kalın...

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

14 Şubat için virüs uyarısı

Teknoloji uzmanları, bilgisayar kullanıcılarını Sevgililer Gününde elektronik posta yoluyla gelebilecek virüsler konusunda özellikle 14 Şubat günü daha dikkatli olmaya çağırıyor. Bilgisayar güvenliği uzmanları, bu tip özel günlerin, kullanıcıların bu zamanlarda elektronik postayla gelen mesajları daha çok açmak istemelerinden ötürü, bu yolla virüs gönderenleri cezbettiği uyarısında bulundular.

Uzmanlar, geçen yıl Sevgililer Gününde dünya çapında 30 binden fazla bilgisayarın, bu özel günü kutlama maskesiyle bulaşan bir virüsün kurbanı olduğunu belirterek, bu yıl özellikle romantik kutlama mesajlarına dikkat etmeleri çağrısında bulundu.

Güvenlik uzmanları, kullanıcılara özellikle, “Together You and I” veya “Till the End of Time Heart of Mine” başlığıyla gelen e-postaları açmamaları uyarısında bulundu.

KaynakNTV
    Konu deniz02 tarafından (14-02-2007 Saat 18:48:38 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ayni iletiden iki tane eklenince zorunlu icerik degisikligi yapilmistir

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tüm sevgililerin kavusmasi dilegi ile ben de herkesin Sevgililer Gününü kutluyorum.
    Sevgililer Günü'nün de bir öyküsü oldugunu biliyor muydunuz?! Oyleyse buyrun bu gunun tarihcesini hep birlikte ögrenelim;

Sevgililer Günü'nün Öyküsü

Aziz Valentine'ın öyküsü III. Yüzyıl'dan gelir. O dönemde Roma tahtında İmparator II. Claudius vardı, "Zalim" adıyla tanımlanan Claudius aşırı savaş ve askerlik tutkunuydu, her yetişmiş erkeğin muhakkak asker olmasını istiyor ve kimseye göz açtırmıyordu.

EVLİLİĞİ YASAKLADI
    Öylesine ileri gitmişti ki, askerliğe engel oluyor düşüncesiyle evlenmeyi dahi yasakladı. Gençler şaşkındı, kimse sevdiği ile beraber olamıyor, Roma kenti sayısı gittikçe artan ve uzak ülkelerde ölen sevgililerinin ardından ağlayan kadınlar ve kızlarla dolmuştu. Kısacası aşk yasaklanmıştı. Bu sıralarda İmparator tüm Romalılar'ın 12 tanrıya tapmalarını aksi şekilde davrananların ve özellikle de Hıristiyanlar'la ilişkiye girenlerin ölümle cezalandırılacaklarını emretti.

Bu emre uymayanların arasında Aziz olarak kabul edilen filozof Valentinus'da vardı, gezerek dinsel vaazlar veriyor ve İmparator'un hatalı olduğunu anlatıyordu. Sonunda yakalandı ve hapse atıldı. Valentinus'un hapiste olduğu günlerde yaşananlar efsaneye dönüşerek günümüze kadar ulaşmıştır.

GÜZEL JULİA VALENTİNUS'A GİDER
    Hapishaneyi korumakla görevli gardiyanın kızkardeşi Julia'nın gözleri doğuştan görmemektedir, gardiyan Valentinus'un anlattığı İsa ilgili öykülerin arasında körlerin gözlerinin açıldığını öğrenince, kardeşini gizlice Valentinus'un yanına getirir. Julia çok güzel ve zeki bir kızdır. Günlerce beraber olurlar, Valentinus ona Roma tarihini, doğanın yapısını, aritmetiği ve Tanrı'ya yönelmeyi öğretir. Julia, dünyayı Valentinus'un anlattıklarıyla görür, onun bilgeliği ile aydınlanır, güçlenir ve teselli bulur.

Bir gün sorar;
    - "Valentinus, Tanrı gerçekten dualarımızı duyar mı?"
    Aziz gülümser;
    - "Evet, herbirini."
    Julia;
    - "Her sabah ve her gece ne için dua ettiğimi biliyormusun? Görebilmek için dua ediyorum, senin bana anlattıklarını görmeyi çok istiyorum.",
    Valentinus;
    - "Tanrı bizim için en iyi olanı yapar, yeter ki buna inanalım."
    Julia, yere diz çöker ve;
    - "Böylesine inanmak istiyorum, yardım et."
    Beraberce duaya başlarlar. Birden hücrenin içersi altın renkli bir ışıkla aydınlanır ve Julia haykırır;
    - "Valentinus, görüyorum, görüyorum."

14 ŞUBAT'TA ÖLDÜRÜLÜR
    Valentinus duaya devam etmesini söyler. Ertesi gün Valentinus'un ölüm emri gelir, Aziz Julia'ya son bir not yazar, Tanrı'ya hep yakın olmasını öğütler ve notun altını "Senin Valentine'ından" diye imzalar. Mektup, ertesi gün Julia'ya ulaşır, o günün tarihi 14 Şubat 270'dir. Valentinus, sonradan Papa I. Julius tarafından "Porta Valentini" adı verilen bir kemer kapısının altına gömülür (Şimdi orada yani Roma'da Praxedes Kilisesi vardır.)

Julia, mezarın yanına pembe çiçekler açan bir badem ağacı diker. Günümüzde sevginin ve dostluğun simgesinin badem ağacı olması buradan kaynaklanır.

Biz yine Roma'ya dönelim. 15 Şubat'ta kutlanan gençlerin aşk festivalinin özgün adı Lupercalia'dır, geleneksel olarak hediyeler verilirdi. Kuşların çiftleşme döneminin başlangıcı kabul edilen Şubat ayı döneminde, gençler de onları örnek alarak eşleşirlerdi. Hıristiyanlığın güçlenmesinden sonra, Pagan inançları yasaklandı veya yerlerine Hıristiyan versiyonlar getirilmeye başlandı. Aziz Valentine Hıristiyanlığın simgesi olan sevgi ve evlilik kuramı ile kişiselleştirildi, onun Lupercalia Festivali'nin arifesinde öldürülmüş olması iyi bir raslantıydı, böylece Roma'nın bereketlilik ve döllenme kutsamalarıyla, Hıristiyanlığın evlilik ve çoğalma ilkesi bütünleştirilmiş oldu. Amaca ulaşılmıştı.

Günümüzdeki yorumuyla "St Valentine" yani Sevgililer Günü, Roma'daki gibi sevenlerin birbirlerine sevgilerini Valentinus'un son mesajında olduğu gibi küçük kartlar ve hediyelerle sunmaları şeklinde kutlanmaktadır. Aslında kökende yine birleşme, bütünleşme ve çoğalma güdüsü yani bereketlilik vardır. Aynı zamanda da, Tanrısal aşkla, dünyasal aşkın birleştiği yer, Julia'nın öyküsünde olduğu gibi birleştirilir. Ama ilginçtir ki, aşkı yasaklayan bir despotun binlerce yıllık anısı, Kozmik Şakacı'nın oyunuyla artık aşk yüzünden akla gelmektedir.

Kaynak erkeklerkadinlar.com

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

:sevgi: Hemen belirteyim, aşağıda okuyacağınız haberi küçümsediğim ya da yadırgadığım için değil, bilaskis çok hoşuma gittiği ve sevginin ne kadar farklı şekillerde ifade edilebileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim. Demek ki neymiş; sevgi şekil tanımaz, kalıplara sokulamaz...

Gaziantep'in Araban ilçesinde berberlik yapan Zeynel Abidin Altun, "Sevgililer Günü" dolayısıyla eşi Fatma Altun'a inek hediye etti. Akbudak Caddesi'nde berberlik yapan Zeynel Abidin Altun (27), 6 yıl önce evlendiği eşi Fatma Altun'a (28) alışılmışın dışında bir hediye verdi.

2 bin 100 YTL değerindeki süt ineğini eşine hediye eden Arabanlı berber, eşine her yıl bildik hediyeler aldığını, ancak bu sene farklı bir hediyeyle eşinin karşısına çıkmayı düşündüğünü söyledi. Fatma Altun da eşinden bir gül veya takı beklerken eve inek ile geldiğini görünce çok şaşırdığını, daha sonra kalıcı bir hediye olarak düşündüğünü belirterek, "Eşimle birbirimizi severek evlendik. Her yıl Sevgililer Günü'nü çiçeklerle kutlarken bu yıl farklı bir hediye ile kutladık. Doğrusu inek hediyesi beni önce şoke etti sonra mutlu oldum. İnek günde 20 kilogram süt veriyormuş. İneği her sağmaya oturduğumda aklıma kocam Zeynel gelecek ve eşimin beni ne kadar sevdiğini düşüneceğim." Genç kadın, hediye aldığı inek için evinde komşularına çay partisi verdi. Fatma Altun, "Eşim bana Sevgililer Günü'nde hediye olarak sütlü inek almış. Sizin kocalarınız ne aldı?" diyerek sevincini komşuları ile paylaştı. :sevgi:

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun...

Alıntı deniz02 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

SEVGİLİLER GÜNÜ

Bu nihayet bir güldür
    Kuruyup hem solacak,
    Sevgim sana ödüldür
    Boşaldıkça dolacak...

Bu çiçektir şiirim
    Canda yetiştirdiğim,
    Sevgililer gününde
    Kalpten kesip verdiğim.

Yıl, üç yüz altmış beş gün
    Sevgimiz hep hayatta,
    Sevgililer günüymüş
    Kutla On Dört Şubatta.

Bize yetmez bir tek gün
    Gerekir yıllar hatta,
    Sevgimiz bir ömürmüş
    Kutla ki her gün kutla...

ALPER KÜRÜK

Teşekkürler...

Tüm sevenlere sevgi dolu nice günler geçirmeleri dileğiyle,

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun

Adsız Bir Çiçek

Rengini dünyaya ilk defa sunan
    Adsız bir çiçek gibi parlıyorsa gözlerim
    Sevgilim
    Bana "sen bir şairsin" dediğin zaman.

Yalnız sana yazıyorum bu şiiri
    İstersen bir şiir gibi okuma
    Çünkü her yıl yeniden yazacağım onu
    Soğuklar başlayınca havalanıp
    Millerce yol katettikten sonra
    Güneyi tadan bir kuşun sevinciyle.

Ve yazmış olacağım bir de
    Her dönemde her çağda
    Sevdanın kendine özgü diliyle

Edip Cansever

Tüm sevgililerin Sevgililer Günü kutlu olsun

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    224
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AŞK MÖNÜSÜ

Sen sabahlar ve şafaklar kadar güzelsin
    sen ülkemin yaz geceleri gibisin
    saadetten haber getiren atlı kapını çaldığında
    beni unutma
    ah! saklı gülüm
    sen hem zor hem güzelsin
    şiirlerimin ılıklığında açılmalısın
    sana burada veriyorum hayata ayrılan buseyi
    sen memleketim kadar güzelsin
    ve güzel kal

NAZIM HİKMET

Sevgililer gününüz kutlu olsun..
    Konu AV.FERDA AYDIN tarafından (14-02-2010 Saat 12:06:29 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5.750
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Bir sevgilisi olmayan tüm üye ve okuyucuların Dünya sevgililer gününü kutluyoruz.
    Hukuki Net - Hukuk Arama Motoru - İyi günler Türkiye, her nerede uyuyor veya uyutuluyorsan!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: