iyi akşamlar,

ben çok samimi olduğum bir arkadaşıma zamanında borç vermiştim.Ödemesi konusundada zaman vermemiştim ancak; bir zaman sonra sevgilimle aynı eve çıkmaya karar verdim ve paraya ihtiyacım oldu.Arkadaşımdan borcunu ödemesini istediğimde nakit olarak veremeyeceğini ama alınması gereken eşyaları kredi kartı ile taksitlendirerek alabilceğini söyledi bende kabul ettim. Faturalar hal böyleyken onun adına kesildi ancak malın alımında hep biz yanındaydık. Yani satıcı firmalar bizi gördü. Buraya kadar sorun yok. Birkaç ay sonra kız arkadaşım ve bu arkadaşım arasında tartışmalar sonucundada bir kavga çıktı ve ben mecburen arkadaşımla ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi arkadaşım bunu içine sindirememiş olucak önce özür dileyen bir mail attı sonra da cevap alamayınca "bana borcunuzu ödeyin, kredi kartı bocumu ödeyemiyorum" diye bana mesajlar atmaya ve rahatsız etmeye başladı. Gel hesabımızı görelim diye kavga etmek için çağırdım gelmedi, kaçtı. Sonrada başına zarar gelirse suç duyurusunda buluncağını söyledi. Eğer kredi kartı borçlarına yardım etmez isem eşyaları benden mahkeme ile geri alıcağını söyledi. Bu şekilde bir çıkmaza girdim. Hiç aklıma gelmeyece kompleyle karşı karşıya kaldım. Bu konuda karşı taraf dediği tehditi yapabilir mi? benim yasal haklarım nelerdir? Bu şekilde birşey yapacağı aklımın kıyısından köşesinden geçmediği için kendisinde bir evrak almadım ama taşınırken mal alırken satıcı ve herkes yanında olduğuma şahittir. Bu mallar fatura sahibine mi aittir yoksa kullanan bana mı? etik olarak safça davranarak yaptığım bu davranışın hiçmi hukuksal hakkı yoktur?

teşekkürler