iyi günler.benimde derdim yazili benzeri seyler.fakat aastirdim soruma ceap bulamadim.kontratim agustosun 10 undan doluyor.evsahibinin avukati var bu islerle o ilgileniyor. ihtarname gondermis.fakat ihtarname noter kanali ile degil kendisi yazip tasdiksiz olarak gondermis.bu ihtarname gecerlimidir bu birinci sorum.digerleri ise; kontratimizda kira ödeme günü her ayin 10-15 arasi ibaresi oldugu halde ihtarnamede sahis her ayin 10 unda odemeniz gerekirken zamaninda hic ödeme yapmadiginiz icin sözlesmeye uygun hareket etmediginizden tahliye etmenizi diye yazmis gondermis.tahliye taahhüdünüzü işleme koyacagizda demiş.öncelikle bir tahliye tahhüdü vermedik nasil işleme koyar? sonrasinda ise yalan suçlamada bulunuyor. 3.ise kira artisi kontratta DIE nin enflasyon orani ibaresi oldugu halde ve TEFE ye gore hesapladigimda su an 300 olan kiram 341 olmasi gerekirken 390 olacaktir demiş ihtarnamede!!!!elimde 1 kac tane dekont var ve tarihleri acik. digerlerini ise hep elden aldilar ve makbuz vermediler.bu durumda nasilispat edebilirki ayin hangi gününde yattigini? ve kontrattaki maddelere uymadigi gibi yalan yazmislar.bu durumda ne yapmaliyim.bende bir ihtarname cekmelimiyim.cunku kendisi noterden gondermemis.bizdeki kontratta pul yok ve esimin imsazi yok sadece avukatin imzasi var. dekontlarımı kontrati ibrraz ederek noterden ihtarnamemi cekmeliyim yada nasil bir yol izlemeliyim?su anda evden ayrilamam cunku bu aylarda bodrumda ev bulma sansiniz yok.dolayisiyla sezon sonunda cikmayi dusunuyorum.bosaltmassak avukatlik ucreti ile mahkeme masraflarinida bizden alacakmis.ne yapabilir yada ne yapamaz bu durumda.makbuzlari istedigimiz halde vermedi.son kiranizi yatirinca problem olmaz dedi ve bende 3 aydir bankaya yatiriyorum.lütfen acil yardim ediniz.