+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 21 ileti bulundu.

Konu: Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında

Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında

Merhabalar arkadaşlar aile birleşim vizesi hakkında aklıma takılan bir sorum olacaktı. Eşim Avusturya'da yaşıyor ve oranın vatandaşı. Birkaç ay önce evlendik ancak önümüzdeki günlerde vize başvurusunda bulunacağım. Esas sorum şu:
    Eşim işci bulma kurumuna gidiyor ve aylık 638 euro para aliyor. Ayrıca devlet tarafından sakat oldugu için 238 euro para alıyor. Kayınpederim ise bir dilekçe ile belirterek noter huzurunda her ay kızım ve eşine 400 euro karşılıksız vereceğim şeklinde bir dilekçe yazdırdı. Yanı toplam yaklaşık 1200 euro ediyor. Bunların yanı sıra evlerinin yerleşimi 88 m2 ve bu evde toplam 4 kişi yaşıyorlar.
    Benim vize alma ihtimalim nedir? Ayrıca karım doktor raporlarında günlük 5 saatten fazla çalışamaz diye raporu var yani kas hastalığı var. Benim buradaki şansım nedir.? Kendime ait iş yerim var meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. Ben aynı zamanda endüstri meslek lisesi mezunuyum ve is yerim var elektrik bölümü mezunuyum ve kendi is yerim var vergi levham ve diplomamın ayrıca ticari sicil gazetesinin de cevirilerini yaptirip kopileri ile birlikte dosyama koydum bunlarında faydası olur mu? Ne gibi sorular sorarlar onları merak ediyorum.
    Ayrıca sunu belirtmek istiyorum Kasım 2007 ye kadar askerlikten tecilliyim.
    Konsolosluga 9 Ocak'ta gittim. Bilinirki (Avusturya icin konusuyorum) aile birlesiminde davetiye kaldırıldı ama her ihtimale karsin ben davetiye götürmüstüm yani esim göndermisti. Elinizde bulunan bütün evraklarin bir tanede kopyasını oluşturmanız gerekiyor. Yani bu durumda elinizde bir dosya varsa aynı dosyanın birde kopyası olmak zorunda. Neyse iceri girdim evraklari verdim kontrol etti bana telefonda sira alinirken hangi evraklari istendiği söylendi. Bu listede formul A evragi istenmedigi halde ben yinede yanima almistim.
    Bana dedi formül a evragin yok dedi benden istenmedi bu evrak ama yinede yanimda var dedim verdim. Davetiyeniz yok dedi. Esim Avusturya'da sormus aile birlesimi icin davetiye ye gerek yok denilmis ancak yinede esim davetiye gönderdi isterseniz verebilirim yanimda dedim. Gerek yok dedi. Bu demek oluyorki adam bana zarf attı !. Evraklari inceledi düzeltti pasaportuma bir kase vurdu sonra tamam gidebilirsinzi biz size haber vercez dediler. Hepsi buydu baskada bisey demediler. Daha önceki kisilerede bisey demediler. Acaba birdahami cagiracaklar diye düsünüyorum. Pasaportumu ve aile cüzdanimi geri verdiler bana anlamadim gitti.
    Ve bugün öğrendimki evraklarım Avusturya'da imiş karıma bir mektup göndermişler sanırım karımı çağıracaklar sayın avukat arkadaşlara soruyorum buradaki durumum ne olur ne yapmam gerekir beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Hukuki NET Güncel Haber

Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında konulu yargıtay kararı ara
    Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında konulu hukuk haber
    Konu atalay22 tarafından (31-01-2007 Saat 01:22:49 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Avusturya Aile Birleşim Vizesi hakkında

Sayın Avukat arkadaşlar soruma cevap alamadım inanınki zor durumdayım lütfen yardımcı olur musunuz?

İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ya lütfen rica ettim kaç gündür haber bekliyorum. Biliyorum flood oluyor ama ayrı günlerde mesaj yazıyorum bi yardımcı olsanız.

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba ...
    size birkaç sorum olacaktı .. mail gondermeye calistim fakat başaramadım .
    beni msn'e kabul edebilir misiniz ?
    norbalo@hotmail.com tesekkur ederim

Nerede
    Bregenz, Austria.
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili arkadasim ben Avusturyada yasiyorum. Bu senin söylediklerine dayanarak sunu söyleyebilirim. Aile birlesiminde eskisi kadar sikinti yaratmiyorlar, nedenide basit. Esiniz anladigim kadari ile Avusturya vatandasligina gecmemis henüz. (yoksa aile birlesimine basvurmazdiniz zaten)O yüzden buraya gelseniz bile yeni yasalar geregi 2007 den itibaren. 5 yil calisma yasaganiz oluyor. Kisaca calisamayacaginiz icin her türlü ihtiyacinizi esiniz karsilamak zorunda. Ayrica kayinpederiniz isterse aylik 10.000 vericem desin yasalar esinize bakar. Evde cok kücük umarim o konudada sorun cikartmazlar.

Cevap tatmin edici gelmemis olabilir verecegim adreste Avusturya konsolosluguna sorularini sorabilirsin. www.e-konsolosluk.net

Kolay gelsin...

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ben avusturya vatandaşıyım, ancak 5 yıldır türkiyede ikamet ediyorum ve kendi iş yerim var. avusturya da ikamet ADRESİM yok. 2 ay önce bir türk vatandaşı ile evlilik yaptım. konsolosluğa oturma izni ve vize için başvuruda bulunduk.benden avusturyada ikamet adresi ve gelir belgesi sitediler. eşimin sürekli bir işi var ve kendiside daha önce uzun yıllar almanyada yaşamış.
    kanunen avusturya vatandaşından, ikamet etmediği bir ülkeden ikamet adresi ve gelir belgesi isteme hakkı varmıdır. var ise , izlenilecek yol bundan sonra ne olmalıdır. bu konuda birçok yere başvurmamıza rağmen net bir cevap alamadık.
    şimdiden çok teşekkür ederim, cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

özcan

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba eşim avusturyada kalıyor.vize başvurusu yapmam için eşimin düzenli bi işte çalışması gerekiyor.eşim şuan işsiz ve sezon işinde çalışmak istiyor.hem kış sezonu hemde yaz sezonu bu şekilde vize başvurum olurmu.yani vize verirlermi.cevap verirseniz sevinirim.hikmetgül

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hikmetgül rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba eşim avusturyada kalıyor.vize başvurusu yapmam için eşimin düzenli bi işte çalışması gerekiyor.eşim şuan işsiz ve sezon işinde çalışmak istiyor.hem kış sezonu hemde yaz sezonu bu şekilde vize başvurum olurmu.yani vize verirlermi.cevap verirseniz sevinirim.hikmetgül
    ULUSLARARASI HUKUK ACISINDAN CEVAP VERECEM.AVRUPA HUKUKU DA ISKELT ACISINDAN AYNIDIR TEFARUATLAR VE INCE DETAYLAR VARDIR KESINLIKLE ESINIZIN DEVAMLI ISI OLMASI 2KALACAK EVINIZIN KISI BASI EN AZ 18 METRE KARE BULUNDU ÜLKEDE OTURMA IZNINE SAHIP OLMASI 180 GÜNDEN YUKARI CEZA SININ BULUNMAMASI (seceresinin temiz olmasi,yüz kizartici sucu olmamasi vb,gibi)IKINIZI GECINDERECEK KADAR PARA KAZAN MASI BU ÜLKELERE GÖRE DEGISIYOR AVUSTURYA ICIN BILDIGIM KADARIYLA 940euyraolmali SEZONLUK ISLER SANSINIZI AZALTIR SIZIN DE BIRINCI EVLIIGINNIZ OLMASI VIZENIZI KOLAYLASTIRIR EGER IKINCI EVLILIGINIZ SE VE 16 YASINDAN KÜCÜK COCUKLARINIZ VARSA ISINIZ ZOR OLACAK SABIR ETMENIZ GEREKECEK COK UGRASTIRIRLAR GENEL ISKELET BU ANLAYACAGINIZ DILDE YAZMAYA CALISTIM KANUN NUMARASI VERMEDEN SIK VE PRAGRAF VERMEDEN UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR OLUSLAR ARASI HUKUKU BITIRMIS OLARAK ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN HER KEZ ELINI CABUK TUTSUN 1/1/ 2009 dan sonra FRANSA VE AVUSTURYA ÜLKELERINE GELECEK AILE BIRLESIMI ILE GELECEKLERE DIL SINAVI UYGULAMASI BASLATACAKLAR
    Konu TezcanS tarafından (15-11-2008 Saat 18:56:54 ) de değiştirilmiştir. Sebep: EKLEME YAPIYORUM

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ozcan075 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ben avusturya vatandaşıyım, ancak 5 yıldır türkiyede ikamet ediyorum ve kendi iş yerim var. avusturya da ikamet ADRESİM yok. 2 ay önce bir türk vatandaşı ile evlilik yaptım. konsolosluğa oturma izni ve vize için başvuruda bulunduk.benden avusturyada ikamet adresi ve gelir belgesi sitediler. eşimin sürekli bir işi var ve kendiside daha önce uzun yıllar almanyada yaşamış.
    kanunen avusturya vatandaşından, ikamet etmediği bir ülkeden ikamet adresi ve gelir belgesi isteme hakkı varmıdır. var ise , izlenilecek yol bundan sonra ne olmalıdır. bu konuda birçok yere başvurmamıza rağmen net bir cevap alamadık.
    şimdiden çok teşekkür ederim, cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

özcan
    SEN NERDE OTUMAK ISTIYORSUN?SORUN TAM OLARAK ANLASILMIYOR?CIFTE VADANDAS LIK MI VAR 3YADAN SONRA TR DE KALISLAR IZINE TABII SORUNUN ICERIGI ANLASILAMIYORDA ONDAN KIMSE YANITLAMIYOR,YABANCILAR HUKUKUNU HER KEZ CEVAPLAYAMAZ HER GÜN YAGMUR GIBI YASALAR CIKARTILIYOR BILIYORMUYDUNUZ SLM LAR

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı TezcanS rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ULUSLARARASI HUKUK ACISINDAN CEVAP VERECEM.AVRUPA HUKUKU DA ISKELT ACISINDAN AYNIDIR TEFARUATLAR VE INCE DETAYLAR VARDIR KESINLIKLE ESINIZIN DEVAMLI ISI OLMASI 2KALACAK EVINIZIN KISI BASI EN AZ 18 METRE KARE BULUNDU ÜLKEDE OTURMA IZNINE SAHIP OLMASI 180 GÜNDEN YUKARI CEZA SININ BULUNMAMASI (seceresinin temiz olmasi,yüz kizartici sucu olmamasi vb,gibi)IKINIZI GECINDERECEK KADAR PARA KAZAN MASI BU ÜLKELERE GÖRE DEGISIYOR AVUSTURYA ICIN BILDIGIM KADARIYLA 940euyraolmali SEZONLUK ISLER SANSINIZI AZALTIR SIZIN DE BIRINCI EVLIIGINNIZ OLMASI VIZENIZI KOLAYLASTIRIR EGER IKINCI EVLILIGINIZ SE VE 16 YASINDAN KÜCÜK COCUKLARINIZ VARSA ISINIZ ZOR OLACAK SABIR ETMENIZ GEREKECEK COK UGRASTIRIRLAR GENEL ISKELET BU ANLAYACAGINIZ DILDE YAZMAYA CALISTIM KANUN NUMARASI VERMEDEN SIK VE PRAGRAF VERMEDEN UMARIM YARDIMCI OLMUSUMDUR OLUSLAR ARASI HUKUKU BITIRMIS OLARAK ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN HER KEZ ELINI CABUK TUTSUN 1/1/ 2009 dan sonra FRANSA VE AVUSTURYA ÜLKELERINE GELECEK AILE BIRLESIMI ILE GELECEKLERE DIL SINAVI UYGULAMASI BASLATACAKLAR
    sayın tezcan bey eşim sezonda çalışacak ama bu sürekli çalışacağı anlamına geliyor yani devamlı bi iş olacak ve çocuğumuz yok henüz.eşimin oturma izni var.Sabıkasıda temiz.sorum şu vizeyi nekadar sürede verirler.ve vize başvurusunda zaman kazanmak açısından eşimin bir aylık maaşını gösterebilirmiyim daha sonra geri kalan iki ayınkini sonradan versem olurmu yani amacım dil sınavından önce başvurmak

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

http:www.hukuki.netshowthread.php18457-Avusturya-Aile-Birlesim-Vizesi-hakkinda

avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar

avusturya aile birleşimi vizesi 2015

aile birlesimi avusturya 2015

avusturya aile birleşimi vizesi 2014

avusturya evlilik kanunu

avusturya aile birleşimi 2014

avusturya aile birlesimi

avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2014

avusturya aile birleşimi

avusturyada aile birlesimi vizesi

avusturya aile birlesimi soru cevap

avusturya vizesi aile birleşimi

avusturya aile birlesimi icin gerekli evraklar 2014

avusturya aile birlesimi vizesi

avusturya aile birleşimi vize kaç günde cikiyor

2015 avusturya aile birlesimi vizesi ne kadar surede cika

avusturya aile birlesimi 2014avusturya aile birlesimi vize basvurusuavusturya vatandasi aile birlesimiavusturya aile birleşimi vizesi ne zaman çıkarankara avusturya konsoloslugu aile birlesimiyurtdışı aile birleşimi Avusturyaavusturya aile birleşimi vizesiavusturya aile birlesimi vizesi 2015 ne kadar zamanda cikar
Forum