+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Avukat Arıyorum

Avukat Arıyorum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Avukat Arıyorum

Eskişehirde ki SARAR TOYOTA PLaza ya noterden satış vekaletnamesi ile arabamı takas ettim.12 yıl geçti arabayı satmamışlar ama araba kayıp kimde olduğunu bilmiyorlar ve ilgilenmiyorlar.Vergiler bana geliyor ve bütün riskler benim üzerimde tabi..Daha önce yazmıştım kimse cevaplamadı..Bu davaya bakacak yada bu davayı alacak eskişehir den avukat arıyorum.Arabam izmir plakalı idi..İzmirde maliyede ve trfikte benim üzerimde görünüyor..Ve taşındığım eski adrese devamlı borç yolluyor maliye..

Hukuki NET Güncel Haber

Avukat Arıyorum konulu yargıtay kararı ara
    Avukat Arıyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bu forumda ilanen avukat aranamaz ve size kimse de cevap veremez. bir avukat bir davaya talip olamaz. Bu meslek kurallarımıza ve yasamıza aykırıdır.Eskişehir barosuna kayıtlı bir çok meslektaşımızdan birisi mutlaka size yardımcı olacaktır.

ceteris paribus

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

siz bu forumu okumuyorsunuz herhalde..Böyle bir kral yok demekki..Cevap veriyor avukatlar..Ayrıca istediğim heryerde avukat ararım.İsteyen de cevap verir.Ayrıca bu tür forumlar yardımlaşma için kurulmuştur.Keşke siz de soruna yardımcı olsaydınız bu kadar bilmiş tavırla bunları söyliyeceğinize..

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ben bu forumları gayet iyi okuyorum ve izliyorum bu benim işim, zira site yetkililerinden biriyim.söylediğim, bu forumda ilanen avukat arayamazsınız ve site üyesi hiç bir avukat da bu işine ben bakayım diyemez.İşte kanuna ve meslek kurallarına ve site kurallarına aykırı olan husus budur. Ekişehir'de bir hukuki bir işlem yaptırmak istiyorsanız Eskişehir barosuna kayıtlı herhangi bir avukata müracaat edersiniz. Yani bu forum avukat-müvekkil ilişkisi kurmaya aracılık eden bir yer değildir. Eğer forum kurallarımızı ve bu tür avukat arıyorum yazılarına verilen cevapları siz okumuş olsaydınız neden bilmişlik yaptığımı da anlardınız.

sizin sorununuza gelince; taşıt vergisi araç kimin üzerine kayıtlı ise ondan tahsil edilir.bu nedenle bundan kurtuluşunuz yok.Noterden yaptığınız işlemin aracın satışı için vekalet vermek mi yoksa satış sözleşmesi mi olduğunu belirtmemişsiniz. Yazınızdan anlaşılan eğer sözleşmede bir de takas sözü geçiyorsa o zaman aracın fiili hakimiyeti de sizin elinizden çıktığı için değişik davalar söz konusu olabilir.Belki bunu vergi dairesine karşı bile ileri sürebilirsiniz,ancak bu konuyu bir mali müşavirle görüşmenizde yarar vardır.

ceteris paribus

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın YETKİLİ.... Doktorun yenisi, Avukatın eskisi teorisini doğruladınız..Anlamıyorsunuz.Tipik bürokrat zihniyetiyle.Ben önemli yim kardeşim ben forum yetkilisiyim sen böyle yazamassın böyle avukat arıyamazsın bu forum şöyledir böyledir şu sölenemez bu sölenemez gibi kısıtlayıcı ayrıntılarla hiçbir kazanım elde edilemez.Forumlarda herşey konuşulur.Herşey tartışılır..İsmi üstünde..FORUM::: Tabiki forum kuralları olur.Devletin bütünlüğü ile ilgilii tartışmalar dini konularla ilgili tartışmalar olmamalıdır..Bunun gibi birkaç yasağın dışında koyulan ve bugüne uymayan kurallara herzaman karşı gelinir..Ve kurallar zamana ve ihtiyaca göre güncellenir.Ben 52 yaşındayım.Son derece huzurlu bir yaşam sürme çabam var.Teknoloji yi kulanarak yaşamı kolaylaştırmak istiyorum kendime.Bazı pürüzleri kendi çabamla çözme şansı olmuyor herzaman bu araba konusu öyle..Sizin tavrınız da beni çok rahatsız etti..ayni nefret ettiğim eski zamanda ki öğretmen edası yada tüm zamanların klasik polis davravışı,tavrı..yada maliyede,belediyede çalışan kendini çok önemli hisseden memurlar..Önemli değil..DEĞERLİ olmak bir erdemdir oysa.. Ben bütün forumu okurum diyorsunuz ama benim önceki sorumu okudunuz mu .Yada son yazdığımdaki anlamı tam olarak çözebildinizmi ayni yazıyı başka forumlara yolladım ifade ve sorun anlaşılmış öyle cevaplar geldi..Ayrıca ben eskişehir barosundan bir avukat tutmayı biliyorum..Siz israrla anlamak istemiyorsunuz..Herhalde bu tip bir davay la muhatap olmadınız..Ama cevap olarak yazdıklarınız enteresan başka bir avukata okuttum oda mantıklı buldu..Araştırılabilir dedi..Gelelim anlaşılmayan konuya..Ben noterden arabamı satabileceklerine dair satış vekeleti verdim..Onlardan aldığım arabada zaten sorun yok faturasını kestiler aradaki farkı nakit aldılar ve para alındı makbuzlarını verdiler..Ama anlaşıldıki..Kimseye satış yapılmamış ayni kişinin üzerinde araç o kişi kayıp ve kim olduğunu firma hatırlamıyor bile..Tabi bende hatırlamıyorum ne kişiyi ne hangi noter olduğunu..Benim bu forumun tümünü okuycak zamanım yok sizi ancak şahsımla olan ilgiden değerlendirebilirim..Sakın yanlış anlaşılmasın.Siz Siz Fırat Saygın olarak değerlisiniz benim için..Ama avukat olarak değerinizi benim sorunum çözüldükten sonra anlarım öyle değilmi..Saygılar..Ve teşekkürlerim le..

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

uzaklar 35, forum yöneticisi arkadaşımız, doğru söylüyor. sizin sorununuzun forumda tartışılması ile avukat bulmaya aracılık farklı konu. Bizim mesleğimizin de gerek yasada düzenlenmiş yazılı kuralları, gerekse yazılı olmayan etik kuralları vardır. İş bu forumlar, kariyer syfaları değildir. Hiç birirmiz forumu, müvekkil kazanılacak bir alan olarak göremeyiz. Bu konuda size hak veremiyorum
    Sorununuza gelince, vekilin müvekkili yararına özenle hareket etme yükümlülüğü vardır. Verdiğiniz vekalet ve takas sözleşmesi ile firmaya müracaat edin ve arabanın satışını almalarını ya da satmak üzere arabanızı isteyin. Gerekirse noterden ihtar çekin. Arabanın satışının yapılmadığını, hala üzerinizde göründüğü için vergi ve cezaların adınıza tahakkuk ettiğin belirtin. Hepsinden önemlisi, araç bir kazaya karışırsa, araç maliki olarak sizin de sorumlu olduğunuz.
    Gelecek cevaba göre oto hırsızlık masasına, kayıp ihbarı verebilirsiniz. Ödediğiniz cezalar için firmaya tazminat davası açma hakkınız mevcut. Toyota iç denetim hükümlerine göre, firmayı genel distribütöre şikayet hakkını da olduğunu hatırlatayım

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ragipatay, ilginiz için teşekkürler cevapları biriktiriyorum..Sağolun..

İletiler
    5.751
    Blog yazıları
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    17
    Dosya Yükleme
    53

Tanımlı

Sayın Uzaklar 35, sayın site yetkilisinin ve ragıpatay üyemizin dedikleri tamamen doğrudur, kendilerine katılıyorum. Herhangi bir ek yapmaya dahi lüzum görmüyorum. Forumlarda avukat "ARAMAK" mümkün değildir. Herhangi bir avukatın da bu işe talibim ben yaparım demesi AVUKATLIK Yasası gereğince suçtur. Burada avukat ünvanları ile sorduğunuz sorulara yanıt verilmesi herhangi bir avukatın sizin işinizi yapacağınız anlamına gelmemektedir.
    Site Politikası ve forum kurallarını tekrar okumanızı rica eder, saygılarımı sunarım.

https://www.hukuki.net

Nerede
    Antalya, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Yönetici..Nerden icap etti şimdi,ragipatay'ın dediklerini doğrulamak.Sayın avukatın sölediklerine itiraz yokki..Hem kendisinin korunmaya ihtiyacı yokki sırtını sıvazlıyorsunuz.Bana hitaben bişey yazmış bende cavabını verdim.O kendi derdini anlattı çok açık ve anlaşılır şekilde..Siz niye müdahil oluyorsunuz. Ben avukat ünvanları ile ne soru sormuşum ki..Ve niye avukat ünvanlarıyla soru sorulmazmış..Neler söylüyorsunuz siz ya..Soruma cevap verme yerine tartışma açıyorsunuz.Bu önemliyim biz..kendimize laf söletmeyiz tavrını bırakın artık..Ayrıca bu sitenin bu forumun hiç birşeyine laf söliyen olmadıki..Eleştiriye açık olun ki sölensin bişeyler ve öz eleştiri yaparak daha iyiye doğru yol alın..alalım..Bütün kurallar yıkılmak için koyulmuştur..Yıkılmıyorsa evrim geçirmrsi lazım dır..Bütün hekim sitelerinde doktor adresleri var forumda konuşuyorsun adresini alıyorsun v.s v.s...Etik olarak neyi yanlış bunun..Gazetelere ilan verilmiyormu..Bende burda avukat aradım..Cevap veren verir vermiyen vermez..Bu ne ya..askeri cunta mı var..Avukatın çıkıpta ben bu işi yaparım demesi niye yasak anlamadım..Niye suç olsun ki..Ama siz öle diyorsanız doğru kabul etmem gerekiyor..Ama yinede benim arama avukatın da bana cevap verme hakkı var .Biliyormusunuz böle kısır döngüye girip saçma tartışmalar kimseye bişey kazandırmaz.Sadece vakit kaybı..Sizin amacınız burda yalnız ca Polimik yaratmak ..Bak sakın ha bize laf söleme bizim belli bir dokunulmazlığımız var biz önemliyiz biz avukatız hııımmmm sakın ha...falan gibi..Hepinizin çok genç ve heyecanlı olduğunu düşünüyorum..Dedim ya hepiniz çok değerlisiniz benim için Yurdu mun insanı sınız.Ve hepinizi çok seviyorum..Ama bu tavrınızla benim için hiç ama hiç önemli değilsiniz..En çok üzüldüğüm de yazdıklarımın içeriğini tam anlıyamamış olmanız dır..O metinde birçok eksik var..Şimdi farkediyorum birçok sorulacak şey var..Siz bıurada kurallar dan bahsediyorsunuz..Ben yalnızım siz de bir belli grupsunuz diye bu olyorsa sayın avukatlar benim de yanımda arkamda belli sivil toplum örgütleri vardır belki ne dersiniz.Belki benden taraf çıkacak avukatlar da vardır..Saygılar ve teşekkürlerimle...

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın uzaklar35

MÜJDEMİ İSTERİM

SİZE ARADIĞINIZ AVUKATI BULDUK HEM DE BU FORUMLARDA!!!!

SAYIN HAYRETTİNBURDANYAK VEYA NAMIDİĞER PENOPEL;

İKİNİZİN ÇOK İYİ ANLAŞACAĞINI HATTA BELKİ DE İNTERNETTE MÜŞTEREK BİR SİTE BİLE KURABİLECEĞİNİZİ SANIYORUM

BİZLERDEN UZAK OLMANIZ DİLEĞİYLE

ceteris paribus

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

antalya da ceza avukatı arıyorum

eskişehirde avukat ariyorum

soruma cevap verecek avkat ariyorum

Forum