+ Konuyu Yanıtla
1 / 10 Sayfa 12345678910 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 98 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.492
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuzun EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  EYS Nedir?

  "EYS” Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu , genellikle çocuğun velayeti ile ilgili anlaşmazlıklarda ortaya çıkan bir bozukluk-hastalık-rahatsızlıktır. En temel göstergesi, çocuğun diğer ebeveyne karşı haksız bir iftira ve karalama kampanyası içinde olmasıdır. Programlayan (beyin yıkayan) ebeveynin aşıladıkları ile çocuğun kendi katkılarının karışımı sonucu, hedeflenen ebeveyni kötüleme şeklinde ortaya çıkar."

  Temelde bunun anlamı, dile getirilen veya getirilmeyen düşünceler, hareketler, tavırlar ve davranışlar ile bir çocuğun duygusal tacize-saldırıya maruz bırakılmasıdır. Çocuğun beyni yıkanarak diğer ebeveyninin düşman olduğunu zannetmesi sağlanır. Bu, çocuğun önünde diğer ebeveyne kötü sözler sarfetmekten, diğer ebeveyn ile görüşmesinin engellenmesine, bunun için önceden başka faaliyetler hazırlanmasına kadar uzanır.

  Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromunun başlıca belirtileri

  EYS’nun bir çok belirtileri var. Bunları mutlaka tanımamız gerekiyor.

  1. Evlilik sorunlarından ve boşanma nedenlerinden (tabi kendi bakış açısıyla) çocuğa bahsetmek EYS’dir. Diğer ebeveyni çocuğuna ‘parasal sorunlara neden olmak’, ‘yuvayı yıkmak’, hayat tarzının değişmesine neden olmak’, ‘başka biriyle ilişki kurmak’ gibi konularda suçlar. Çocuk, “Bir de diğer tarafı dinleyeyim” diyecek yaşta değildir. Dinlese de sürekli olarak Yabancılaştırıcının kontrol, etki ve telkinleri altında olduğundan ister istemez Yabancılaştırıcının söylediklerini olduğu gibi alıp onun gibi düşünmeye şartlanır. Yabancılaştırıcı ise, genellikle “sadece çocuğa dürüst olmak istediği” tezini ileri sürer. Bu davranış aslında çocuk için yıkıcı ve acı vericidir. Yabancılaştırıcı ebeveynlerin en çok kullandıkları ve en garantili yabancılaştırma yollarından biri budur.

  2. Mahkeme kararına rağmen çocuğa diğer ebeveynle görüşüp görüşmemekte serbest olduğunu söylemek. Böylece hem çocuk “kendisine seçenek tanımayan taraf” olarak sunulan diğer ebeveyni suçlayacak, hem de çocuğunu özleyen diğer ebeveyn bir yandan olayın kurbanı olurken, çocuğunu görmeyi başarsa bile kızgın bir çocukla karşılaşacaktır. Bu yöntem de en çok kullanılanlar arasındadır.

  3. Çocuğun şahsi eşyalarını diğer ebeveynin bulunduğu eve götürmesini engellemek

  4. Diğer ebeveynin çocuğun okuluna veya sosyal / sportif faaliyetlerine ulaşmasını engellemeye kalkışmak.

  5. Çocuğun ihtiyaçlarını düşünmeden diğer ebeveyn ile görüşme günleri konusunda esnek davranmamak. Diğer ebeveynin görüşme günlerine denk gelecek şekilde çocuğu için başka programlar organize etmek. Elbette, hedeflenen ebeveyn buna itiraz edince onu “düşüncesiz” ve “bencil” diye nitelemek.

  6. Ebeveynlerinin birinden birini seçmesini istemek. (Bu davranış, çocukta çaresizlik hissi ve çok büyük ıstırap yaratır.)

  7. Bir ebeveyn çocuğuna “hayır” dediğinde, disiplin kurmaya çalıştığında, çocuğun önce kızgınlık duyması normaldir. Ancak çocuktaki bu kızgınlık bir türlü geçmiyorsa EYS’den şüphelenebilirsiniz. Çocuklar fırsat verildiğinde affederler ve affedilmek isterler.

  8. Eğer çocuğunuz sizinle mutlu zamanlarını hatırlamadığını söylüyor veya sizinle ilgili hoşlandığı hiçbir şeyden söz etmiyorsa şüphelenmeye başlayınız.

  9. Çocuğunuz kızgınlığının nedenlerini açıklamakta zorlanıyorsa şüphelenmeye başlayınız.

  10. Bir ebeveynin (diğer ebeveyne karşı) çocuğu ile arasında sırlar, özel işaretler, özel anlamlar yüklenmiş sözcükler vs kullanması çok yıkıcıdır ve EYS’nu körükler.

  11. Çocuğa diğer ebeveyn hakkında bilgi edinmek için casusluk yaptıran Yabancılaştırıcı ebeveyn, o bilgiyi de diğer ebeveyni çocuğun karşısında küçük düşürücü şekilde kullanır.

  12. Diğer ebeveyn ile iyi vakit geçirmesine reaksiyon gösteren, üzüldüğünü belli eden ebeveyn, bu davranışıyla çocuğun suçluluk hissetmesine neden olur. Diğer ebeveyn ile de iyi vakit geçirmesinde hiçbir mahsur olmadığı halde çocuk sonuçta kendini diğer ebeveynden geri çekmeye başlar.

  13. Çocuğu diğer ebeveyn ile ilgili imiş gibi gösterilen “hayali” bir tehlikeden kurtarıyormuş gibi yapmak. Bu davranış, çocuğun beyninde bir “tehdit” veya “tehlike” yanılsaması yaratır. Bu da yabancılaştırmayı körükler.

  14. Diğer ebeveynden mahkeme kararlarına aykırı isteklerde bulunmak

  15. Çocuğun diğer ebeveynle yaptığı telefon konuşmalarını dinlemek

  16. Babalara not: Eğer çocuğunuza verdiğiniz sözleri tutmazsanız bu kez siz onun size yabancılaşmasına neden olursunuz

  http://www.bosanmisbabalar.com/ sitesinden alınmıştır.  Hukuki NET Güncel Haber

  Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuzun EYS Sendromuna dikkat ediniz!!! konulu yargıtay kararı ara
  Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuzun EYS Sendromuna dikkat ediniz!!! konulu hukuk haber
  Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Oct 2006
  Nerede
  Turkey
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  evli iken başka biriyle sahte düğün yapmanın bir cezası varmı?

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Feb 2007
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı boşanmadan eşler ayrındığında babanın çocuk üzreinde etkisi

  boşanmadan nayrı yaşayan çiftler den baba görmek için aldığı çocuğunu anneden kacırmış bu halde ne olması gerekir

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Aug 2004
  Nerede
  Eskişehir, Türkiye.
  İletiler
  61
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  Ebeveyne Yabancılaşma Sendromu (EYS) maalesef toplumumuzda çok bilinmiyor ve Türkçe kaynakta o derece az. Boşanmış Babalar platformu başkanı Necil Bey tarafından büyük gayretlerle tanıtılmaya çalışılıyor. Geniş bilgi almak isteyenler için web sayfası www.bosanmisbabalar.com

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  Alıntı muratbaşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  boşanmadan nayrı yaşayan çiftler den baba görmek için aldığı çocuğunu anneden kacırmış bu halde ne olması gerekir
  Alıntı minaelif rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  evli iken başka biriyle sahte düğün yapmanın bir cezası varmı?
  Boylesine degerli bir yazinin icerigini anlayip buradan bir ders cikarmak yerine sanki bu bir tartisma basligiymis gibi soru soran siz sayin uyeleri kiniyorum. Lutfen iyi okuyun ve sizin sorunlarinizla alakali bir baslik midir, degilmidir inceleyip sonra sorunlariniz buraya tasiyin.

  Diger taraftan: Duygu Hanim, elinize saglik. Parcalanmis ailelerde cok ama cok onemli olan 'PEKI COCUGUMUZ ICIN EN DOGRU OLANI NASIL BULURUZ?' sorusunun pek cok yanitini ortaya koyar yaziniz oldukca aydinlatici. Ben de bosanmis bir ebeveynim ve bosanma surecinde cocuk pskiyatristlerinden yardim alabilecek maddi ve kulturey duzeye sahibim. Soylediklerinizden cocugumu uzak tutmak icin elimden geleni yaptim umarim basarili olmusumdur. Yaziniza birazda ben cok ama cok buyuk bir elestriyle katkida bulunmaya calisayim:

  BU FORUMLARDA NEDEN HIC COCUK PAYLASIMINDA IZLENEN HUKUKI SURECIN COCUKLAR UZERINDEKI YIKICI ETKILERI VE BUNLARDAN KACINMANIN YOLLARI ARASTIRILMAZ? Neden insalar sadece, cocugumu aldim/alamadim, nafaka, tazminat vs. konulari tartisirlar. Hic kimse neden 'bu, bu ve bu nedenlerle cocugumuz icin en dogru gelecegin felan sekilde kurulmasina karar verilmesinin dogru olacagi inancindayim ancak mahkeme su ve bu gerekcelere dayanarak soyle bir duzenleme yapti, bunun yanlis oalcagini ve cocuga verebilecegi zararlari sayin hakime hangi yollarla anlatabilirim ve hukuki olarak hangi maddelere dayanarak hakimi kararindan dondurebilirim' seklinde sadece cocugunun gelecegi adina meraklar iceren sorular yazmaz. Bosanirken birinci sorumlugununuzun cocugunuzu almak yada almamak degil onun bu sureci en az travmayla atlatip en uygun yasam ortaminda huzur icerisinde 2 ebeveyninin de sorumlulugunda yasamasini surdurmesini saglamak oldugunu neden unutursunuz? Senin benim, sen aldin ben aldim degildir esas olan. COCUGUMUZ ICIN BU KOSULLARDA EN IDEAL NE YAPILABILIR. Iste sorun budur. Cocugunuzun ne guzel bir ailesi vardi, onu yikmaya karar verdiniz. Buna saygi duyulabilir ama bunu yaparken cocuklarin guzel dunyasini ve o saf yureciklerini paramparca etmek niye? Lutfen yukardaki yer alan Duygu Hanim'in bu cok degerli yazisini okuyun ve icinize sindirin. 'DOGRU'dan kimseye zarar gelmez egolarinizin degil cocugunuzun geleceginin onemli oldugunu unutmayin.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jan 2007
  İletiler
  38
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  Boşanmanın çocuk üzerindeki etkileri

  Bir çocuk, doğup da bir aileye dahil olduğu andan itibaren, sevildiği, bulunduğu ortamda güvende olduğu, ihtiyaçlarının karşılanacağı ve korunacağı türünden temel mesajlar alır. Boşanmak, bir çocuk için de bu saydığımız güvencelerin köklü bir değişiklik içerisine gireceği anlamına gelir. Değişiklikler, özellikle boşanmanın ilk evrelelerinde çocuklar için en büyük tehdittir. Şimdi bana kim bakacak, nerede yaşayacağım, okulumu değiştirmek ve arkadaşlarımdan uzaklaşmak zorunda mı kalacağım gibi sorular, endişe, güvensizlik ve korku gibi hislerle birlikte çocuğun iç dünyasını ele geçirir.

  Boşanma krizi yaşayan ebeveynlerin çoğunlukla kendi duygusal ihtiyaçlarıyla o kadar gözleri kararır ki anne baba olduklarını unutabilirler. Ancak yetişkinler boşanmalarının çocukları için de bir değişiklik olduğunu akıllarında tuttukları sürece herhangi bir değişikliğe bağlı bütün zorlukları aza indirgemek mümkün. Herşeyi bir adım daha kolaylaştırmanın da uzmanlara göre 10 temel yolu var:

  1- Çocuğunuzu, ona olan sevginiz konusunda temin edin. Daima onun anne babası olmaya devam edeceğinize ve onun için her şeyin en iyisini yapacağınıza inanmasını sağlayın. Ancak sonra onu bu konuda hayal kırıklığına uğratmayın. Çocuğun ebeveyn sevgisi konusunda hayal kırıklığına uğraması, ileride sevgiye bağlı ilişkilerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

  2- Boşanmak, yetişkinlere ait bir olgudur. Asla çocuğunuza evliliğinizi sona erdiren nedenlerden biri olduğu imasında bulunmayın, böyle bir sorumluluk üstlenmesine izin vermeyin.

  3- Çocuğunuza artık iki evi olduğunu söyleyin. Hem annesiyle hem de babasıyla yaşayabileceğini bilsin. Asla “ziyaret etmek” ifadesini kullanmayın.

  4- Yaşadığınız değişikliğin duygusal olduğunu çocuğunuza açıklayın. Değişikliklerin her zaman kolay olamayacağını ancak her şeyin iyi sonuçlanacağını anlatın.

  5- Çocuğunuza karşı dürüst olun. Ona basit, yaşına uygun ve somut bilgiler verin. Güçlü bir olasılık söz konusu olmadıkça yeniden barışmaktan ya da uzlaşmaktan söz etmeyin.

  6- Çocuğunuzu asla terketmekle tehdit etmeyin. Çocuklar durum ne olursa olsun anne ve babalarının ilgilerinin azalmasına dayanamazlar. Bu yüzden cezalandırmak için onu terketmekle tehdit etmeyin.

  7- Sırtınızı çocuğunuzun desteğine yaslamaya çalışmayın. Çocukların, sizi ayakta tutacak kadar duygusal gücü olmaz. Kimin kime destek olması gerektiğini unutmayın.

  8- Sevginizi dokunuşlarla da gösterin. Onu bol bol öpün, kucağınıza oturtun, beklenmedik anlarda sarılın. Sevginizi göstermek ya da ifade etmek için özel anlar yakalamaya çalışmayın.

  9- Birlikte hoşça ve bolca zaman geçirin. Gülerek geçirilen zamanlar en iyi ilaçtır. Ona özellikle zaman ayırın. Birlikte yaptığınız özel şeyler onun kendini özel hissetmesini sağlayacaktır.

  10- Kendinize ve içgüdülerinize güvenin. Çocuğunuza güvenin, onun değişme ve öğrenme kabiliyetlerine inanın. Kendiniz ve çocuğunuz için “en iyi”nin ne olduğuna karar verecek tek kişi o ve sizsiniz.

  http://www.cicibebe.net/anasayfa/bosanma.htm linkinden alinmistir

  http://www.mcaturk.com/makul_007_bosanma.htm
  http://www.gata.edu.tr/dahilibilimle...uh/bosanma.htm bunlari da okumanizi oneririm
  Konu religion tarafından (17-03-2007 Saat 10:48:19 ) de değiştirilmiştir.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  Sayın Yetkili Av.Duygu Tekay

  Duygu hanım, tercümesini yaptığım ve Haziran 2006'dan bu yana gazetelerde, TV programlarında ve dergilerde haber, röportaj veren ve program konuğu olarak duyurmaya çalıştığım sendrom ile ilgili bilgileri bu sitede yayınladığınızı görünce çok sevindim. Ancak alıntı yaptığınız kaynağı gördüğümde anladım ki sayfalarımızdan birindeki metnin bir kısmını birileri web sitemizden copy-paste yapıp kendi sitelerine noktası virgülüne kadar aynen koymuşlar. Kaynak gösterme nezaketi olmayan bu kimselerin sitesinden de siz alıntı yapmışsınız. "Parental Alienation Syndrome" ile ilgili tüm çalışmalarım ve ötesi, kurduğum Boşanmış Babalar Platformu'na ait www.bosanmisbabalar.com web sitesinde yer almaktadır. Kaynak gösterme ahlakına sahip bir kişi olduğunuzu hissettiğim için yazınızın GERÇEK KAYNAĞINI belirteceğinizi ve gerekli düzeltmeyi yapacağınıza güveniyorum.

  Teşekkür ve Saygılarımla,
  Necil Beykont
  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...asp?yazarid=12
  http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=47048,10,142 http://turkuaz.zaman.com.tr/?bl=1&hn=5242
  http://www.gazetevatan.com/root.vata...at=1&hid=10380)
  http://arsiv.sabah.com.tr/2006/09/26...60923-101.html
  TV Programlarının videolarını da sitemizden link ile veya www.YouTube.com 'a direkt girerek ismim ile arama yaparak izleyebilirsiniz.

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Mar 2004
  Nerede
  İstanbul, Türkiye.
  İletiler
  3.492
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  Sayın Beykont;
  Nazik uyarınız için teşekkür ederim,
  Ayşe Arman'la yapmış olduğunuz röportajı anımsadım. Anılan yazıyı eklediğimde de ilk aklıma gelen öncülüğünü yaptığınız boşanmış babaların durumlarına ilişkin tespitlerinizdi.

  Uyarınız gibi değişiklik ilk iletide tarafımdan yapılmış ve siteniz kaynak olarak gösterilmiştir.
  Konuya ilişkin makale ve çalışmalarınızı sitemizde görmeyi, sizinle ve ekibinizi bilgi alışverişi yapmayı ve son olarak yasaların kadınlar açısından pozitif ayırımcılık yaptığını düşünen değerli üyelerimizi aydınlatmanızı şahsım ve Hukuki.Net Ekibi adına bekliyorum.

  Saygılarımla
  Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

 10. #9
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Sayın Av.Duygu Tekay

  Sayın Duygu Tekay,
  Mesajımın üzerinden 12 saat geçmeden yaptığınız düzeltme ve nazik cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Ayşe Arman röportajını aslında platformumuzun geniş kitlelere duyurulduğu ilk gün olarak kabul ediyoruz. Evet "boşanmış babaların durumları" diye yola çıkıldı ama artık biz asıl olarak boşanmış babaların değil, ellerinden zorla babaları alınan ve babasızlığa mahkum edilmeye çalışılan ÇOCUKLARIN haklarını savunmak için çalışıyoruz.
  "EYS" ile sağlanan işte bu işkence.
  "EYS"ye "taciz" dememizin, "saldırı" dememizin nedeni bu.
  Biz, "BANA ANNEM KADAR BABAM DA LAZIM" diyemeyen çocukların sesi olmaya çalışıyoruz. "Ben çocuğumu özlüyorum" diyen babaların sorunu ikinci planda kalıyor bizim için.
  Pozitif ayırımcılık dediniz. Evet, kırsal kesimde kadını ezen bir erkek çoğunluğu var. Bunu hepimiz biliyor, üzülüyor ve kabul ediyoruz. Kanunlarımız, Aile Hukuku sistemimiz bu gerçeğe göre şekillenmiş ve yargıçlarımız da maalesef her davada bu genel gerçeğe göre kesin tavır alıyor. Yani "madem kırsal kesimde cahil ve zalim erkekler var, öyleyse ülkedeki tüm babalar potansiyel zalimlerdir" genellemesi ile veriliyor kararlar. Yani "acaba şu anne çocuğuna babasızlık işkencesi çektirmek için mahkemelerimizi alet edebilir mi?" diye bakılmıyor maalesef. "Erkekse, babaysa tamam. Biz biliyoruz genelde bizim erkeklerin potansiyel zalim olduklarını. Oyleyse bu davadaki erkek de zalim, kadın ise mazlumdur" düz mantığı ile veriliyor kararlar.
  Sonuçta;
  • Sevinenler : Babanın önemini kavramaktan aciz anneler,
  • Üzülenler : Bilinçli babalar,
  • En çok zarar görenler ise babasızlığa mahkum edilmiş çocuklar oluyor.

  Saygılarımla,
  Necil Beykont

 11. #10
  Kayıt Tarihi
  Jun 2007
  İletiler
  17
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Boşanma sürecinde olanlar çocuğunuz EYS Sendromuna dikkat ediniz!!!

  MERHABA benim sorunum şu çocuğunu babadan kaçırmak yerine tam tersi bir durum ben babayı arayıp kızın seni görmek istiyor deyip onun gelmesine gerek duymadan kızını getiriyorum yanlız şöyle birşey yapıyorum görüşmeleri esnasında bende yanlarında oluyorum bunun için özel sebebler var baba psikolojik tedavi gören biri evli olduğu bayanda aynı şekilde kızımın kafasına yalan yanlış bilgilerle doldurmalarını istemiyorum acaba bu davranışım daha damı hatalı oluyor diye düşünüyorum

+ Konuyu Yanıtla
1 / 10 Sayfa 12345678910 SonSon

Benzer Konular :

 1. Boşanma Süreci ve Çocuğunuzun Psikolojisi
  Artık boşanma kararı verilmiş, geri dönüşün olmadığı bir noktadaysanız, yapacağınız şey, bu aşamayı, kendiniz ve çocuğunuz için en az zararla...
  Yazan: PsikologBeyhan Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 89
  Son İleti: 27-09-2019, 16:26:55
 2. Cepkask (teknokask) yaptırırken dikkat ediniz!
  Değerli platform üyeleri, 11.09.2008 tarihinde Bimeks Mağazası’ndan 856,10TL’ye (%18 KDV dahil) Medion marka dizüstü bilgisayar satın aldım....
  Yazan: fozy Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 11
  Son İleti: 19-11-2015, 23:18:56
 3. Kıbrıs'a dikkat ediniz!
  ATATÜRK SORDU.. -Bu villa kimin? -KIRKOR EFENDI'NIN PASAM! -Su Kösk? -DIMITRI EFENDININ PASA HAZRETLERI! -Ya su ilerideki konak? -SALAMON...
  Yazan: trip Forum: Güncel - Siyaset - Tarih - Tartışma
  Yanıt: 11
  Son İleti: 20-07-2010, 15:45:45
 4. Banka hesabı olanlar dikkat
  Böyle bir haber okudum ve banka müşteri hizmetlerini aradım henüz bir haberleri olmadığını söylediler ve şaşırdım kaldım. Sizin fikriniz nedir ? :D ...
  Yazan: esince Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 27-11-2008, 12:33:35
 5. Boşanma gerçekleşmeden EYS Sendromuna maruz kalan çocuk
  Merhaba ; Çocukların mağduriyetlerinin önemli olduğunu anlayamayan bir anne ,ne yapacağından haberdar olmayan bir baba... Sorunlar ve sorularım...
  Yazan: duxgu Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 12
  Son İleti: 01-05-2008, 17:55:23

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cocugumu ozluyorum

eys nedir

Çocukta eys sendromu

boşanma sendromu

Eys belirtileri

eys tacizi nedir

http:www.hukuki.netshowthread.php18393-Bosanma-surecinde-olanlar-cocugunuzun-EYS-Sendromuna-dikkat-ediniz!!!

EYS bosanma

Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.