1999 yılında bir şirkette Şirket müdürü olarak işe başladım. 4 ay müdürlük yaptıktan sonra noterden istifa dilekçesi ile görevimden ayrıldım. Dönemimde verilen ve üzerinde imzam bulunan bazı çekler vardı. Daha sonraki dönemlerde ise yetkisi olmamasına rağmen çeklere imza atıp kullananlar olmuş. Sonrakilerden bir sorun çıkmıyor. İfade verip imzanın bana ait olmadığını söylüyorum ve beraat kararı çıkıyor. Fakat bu beni olumsuz etkiliyor. Diğer yandan benim imzam bulunan çekler var ve bununla ilgili 2000 yılında açılan davalar şimdi sonuçlanmaya başlamış. 2 karar sonucu elime ulaştı. Bir tanesine temyiz dilekçesi verdim. Diğeri ise tebliğ aşaması biraz farklı ve temyiz dilekçesi vermiş olamam rağmen red edilir mi edilmez mi bilemiyorum. Şöyleki; İki ay önce lojman hakkımızın dolması nedeniyle başka bir adrese taşındık. Tebligat eski adrese yapılmış ve muhtara bırakılmamış. Eski komşulardan alınan yeni adres bilgileri ile yeni adrese posta kutusuna bırakılmak sureti ile iletilmiştir. Önceki adrese 14.06.2004 tarihinde giden postacı yeni adrese postaladıktan sonra 22.06.2004 tarihinde postaya kararı bırakmıştır. Bu durumda 28.06.2004 tarihinde vermiş olduğum temyiz dilekçesi kabul edilir mi? Ayrıca benim ilgim olmayan şirketin sorunlarıyla ilgilenmem, bundan kurtulmam için ne yapmam gerekir. Ticaret odasından kaydımın silinmesi için tesbit kararı için dava açtım. Bu davalar genellikle ne kadar sürede tamamlanır. Ayrıntılı bilgilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkür ediyorum.