+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011
101 den 109´e kadar toplam 109 ileti bulundu.

Konu: Rüyalar

Rüyalar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    342
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Rüyalar...

Lucid Rüya Nedir ?
    Yazar Lauralanthalasa
    Saturday, 22 April 2006
    Aslında pek çoğumuzun belkide bir çok kez deneyimlediği fakat bunun isminin ve işlevlerinin farkında olmadığı bir durumdur.Rüya gördüğünüz zaman rüyada olduğunuzun farkına varmanız durumuna Lucid Rüya adı verilir.

Geçmişte küçüklükten beri süregelen bir çok lucid rüya deneyimim oldu, fakat bunu bilinçli bir şekilde lucid rüya görmek için yapmaya çalıştığım zaman gerçekleştirilmesinin oldukça zor olduğunu gördüm.Bunu bilinçli bir şekilde yapmak pekde kolay olmayan birşey.Bunu yapmak için bir çok teknik oluşturulmuş.

Kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşacak olursam eğer, lucid rüya görmek için kısa bir süre uğraştığım halde lucid rüya görmeyi başaramadım, belkide yeterince üzerine eğilmediğim içindir, fakat bu sırada başka bir şeyi öğrendim, normalde gördüğüm rüyaları çok nadir hatırlayan bir insanken, aslında istediğim takdirde gördüğüm rüyaları hergün hatırlayabileceğimi farkettim.Bu farkediş lucid rüyaları araştırırken okuduğum bazı şeylerden etkilenmemle tetiklendi belki.

Bu farkındalıkla sabah kalktığımda gittikçe rüyalarımı daha net hatırlamaya başladım.Özellikle sabah gözümü ilk açtığımda, gece gördüğüm rüyaları şöyle bir gözümün önünden geçirmeye başlayınca ve akşam yatmadan önce sabah gördüğüm tüm rüyaları hatırlamaya niyet ettiğim zaman daha net hatırlayabildiğimi gördüm.Bunu çok uzun süre uygulamadım fakat kendiliğinden oluvermişti.Artık hiç bir şey yapmadığım halde hemen hergün rüya görüyorum ve rüyalarımı hatırlıyorum.

Bunun sonucunda farkettim ki bu dünyadan çok, rüyalar aleminde uzun süre kalmayı istediğimi ve bu dünya realitesinden gittikçe uzaklaştığımı ve depresif bir hale girdiğimi farkettim.Yani bu dünyada yaşamak istemiyordum, uyanmak istemiyordum.Sürekli uyumak istiyordum.Hala hergün rüyalarımı hatırlıyorum ama rüya görmenin çok üzerine düşmediğim için aradaki dengeyi kurmaya çalışarak, bu dünya gerçekliğinden kopmamaya çalışıyorum.Çünkü belkide söylenen gerçekten doğrudur; Belkide bu dünya realitesi bir düş, ama rüya olarak gördüklerimiz aslında gerçektir..

Lucid Rüya konusu pek çok kişi tarafından incelenmiş ve pek çok da yöntem geliştirilmiş.Sizlerle bu yöntemlerden bir kaç tanesini paylaşmayı düşünüyorum.Ancak Lucid rüyanın sakıncalı olabilecek bazı yönlerinin önce belirtilmesi gerekiyor.Eğer kendi dengenizi kurmayı başaramazsanız bazı sakıncalarını görebilirsiniz.

Nedir bu sakıncalar :

-Uyku düzeniniz Bozulur.

-Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

-Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

-İşlerinizdeki veriminiz düşer.

-Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyumak isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.
    (Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

Yararları:

-Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.

-Kendi Dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.

-Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

-İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

LUCID Rüya Nasıl görülebilir ?

Bu bahsedeceğim yöntemi ben kendim denemedim ama etkili bir yöntem olduğu söylenir.Bu yöntemde kendinize bir obje ya da bir renk seçebilirsiniz, ne zaman o objeyi ya da rengi görseniz kendinize rüyada olup olmadığınızı sormanız gerekiyor.Mesela saate baktığınız her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Ya da bir renk tutup (ör:mor) mor rengi gördüğünüz her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Bunu yaptığınız zaman rüyada olmadığınızdan emin olmak için kendinizi cimdikleyebilir ya da başka bir şey yapabilirsiniz.Bir yöntemde rüyada olup olmadığınızı anlamak için elektrik düğmesine basmaktır.Işık yanıyormu yanmıyormu kontrol edebilirsiniz.Rüyadaysanız hiç bir değişiklik olmaz.

Bunu yapmamızdaki amaç şu dur ; Bu kontrollerden sonra bir süre sonra bilincimiz rüyadaykenden aynı soruyu sormaya başlayacaktır.Bu soruyu rüyada sorduğumuz zaman ve ardından kendimizi cimdiklediğimiz zaman rüyada olup olmadığımızı anlayabiliriz.

Rüyanın kontrolu:

Evet artık rüyada olduğunuzu farketme kısmını geçtik, şimdi rüyamızda yapabileceklerimizin sınırından bahsedelim, tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. Eğer rüya kopması veya rüyadan atılma söz konusu değilse ilk alıştırma bir apartman yaratıyoruz hemen bu çok kolay sadece isteyin yeter burada bir bina olmasını istiyorum evet burada artık bir bina var.

ilk binamız test centerimiz Eifel evet önce biraz tırmanıyoruz ve bir atlama yapıyoruz evet yere düştük ve acı yok ilginç bir deneyim, sonra hızla kalkıyoruz ve zirveye çıkıyoruz ama halen uçamıyoruz sadece atlıyoruz yere düşüyoruz, sıra geldi uçmaya zirveden atılıyoruz ve süzülmeye başlıyoruz, evet aslında bunu yapabiliyoruz ama bilinçaltımızda uçma kavramı tanımlanmadığından yapamıyorduk artık uçuyoruz. Rüyanız tamamiyle sizindir artık.

Evet asıl gerçek Lucid rüya normalde yılda bir veya iki kez olan bir olaydır ama biz bunu alıştırmalarla ayda 1 daha sonra haftada 1 profesyonelleşincede hergün yaşanması mümkün. Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

************************************************** *

Not:Rüyanın kontrolü, yararları ve zararları kısmı lucid rüyayı deneyimleyen ve bu konuda kursa giden birisinin açıklamalarından bir forumdan alıntıdır.

http://www.evrenselsevgi.com/index.p...d=28&Itemid=29
    sitesinden alıntıdır.

Hukuki NET Güncel Haber

Rüyalar konulu yargıtay kararı ara
    Rüyalar konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    249
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Re: Rüyalar...

rüya gördükçe siteye yazasım geliyor
    Ben hiç uçağa binmedim biraz yükseklik korkum varda-
    rüyamda bindim ama koltuk yerinde durmuyordu,kıpır kıpırdı onu düz ayarlayım diye uğraşırken uçtuğumu bile anlamadım.Galiba bir kere deniyeceğim.Ama dış ülkeye gitmek için bincem .Niye derseniz çünkü ben hiç dış toprakları da görmedim.Görme heyecanıyla belki korkumu unuturum.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Asuman hanım onun kolayı var Başbakanımza Bekir coşkun yazısı gönderin RTE sizi iştediğiniz dış topraklara gönderir bedavaya getirirsiniz benden hatırlatması rüya deyil gerçek!

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2.302
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Re: Rüyalar...

Bedavacılığı ne kafar da seviyoruz böyle, :deli: hem rüyalar parayla olsaydı , sanırım boğazımıza kadar borç içinde kalırdık?

Rüyada uçağa hiç gereksinim duymuyırum , çünkü kendim de uçabiliyorum. Kurt beni yemesin diye bazen yükselebilmek için çırpınıyor olsam da yine de son anda uyanıp kurtulmayı başarabiliyorum.:o

Rüyada olsa bile, uçabilmek çok güzel, düşünsenize tıpkı bir kartal gibi bulutların arasından süzülüyorsunuz, dağları seyrede seyrede...
    Konu deniz02 tarafından (08-09-2007 Saat 19:12:51 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Parayla olursa aman aman dursun görmeyi veririz!kadevesi var ,vergisi var para bozdurması var kim urasçak onlarla ben iştemiyom.

Nerede
    Antalya
    İletiler
    113
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Talking rüya

rüyada tanınmış birisini görmek ne manaya gelir acaba..bilen var mı?R.T.Erdoğanı gördüm..bir sürü oy pusulası verdi..pusulalar CHP nin di(çoğu)bir de bana duygu sömürüsü yaptı(bu suç musur?cezası nedir?)inanıyordum ki uyandım..:o

İletiler
    342
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Rüyalarher geçen zamanla birlikte ögrenmemiz devam ediyor,rüyalarımızda bile ögrenmeye devam ediyoruz ve yaptığımız yanlışlar bir tv ekranı gibi geliyor karşımıza,ve çogu kez bir aynada seyrediyoruz kendimizi.Başkalarının aynalarında da biz varız aslında.

Nerede
    Türkiye
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: rüya

Alıntı hilaldeniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    rüyada tanınmış birisini görmek ne manaya gelir acaba..bilen var mı?R.T.Erdoğanı gördüm..bir sürü oy pusulası verdi..pusulalar CHP nin di(çoğu)bir de bana duygu sömürüsü yaptı(bu suç musur?cezası nedir?)inanıyordum ki uyandım..:o
    Rüya olduğundan eminmisiniz? :o İşe yaramayan oy pusulalarını size vermiş olmasın ? :o :o

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cool Re: Rüyalar...

Merhaba arkadaşlar, ben de rüyalarla aşağıda bahsettiğim durumlardan ötürü az çok ilgilenmekteyim.

Hayatım boyunca hatırlayabildiğim sadece bir tane Lucid rüyam oldu.

2000-2001 yıllarında gördüğüm önemli bir olayın sonucuyla ilgili rüyam gerçek olmuştu, önemli olduğunu düşünmemiştim.

(2003-2004 yılları arasında depresif olduğunu, 2004 kasım ayında da depresyomun zirve noktasında olduğumu not düşmek isterim )

2004 yılında (gördüğüm bir rüya mı yoksa, olmasını istediğim birşey miydi bilmiyorum) ciddi bir olay gerçek olmuştu. Bu dikkatimi çekmişti ancak depresif durumum nedeniyle mantıklı düşünemediğimi veya raslantı olduğunu düşünmüştüm..

2005 yılı yaz aylarında bir kısmını rüya şeklinde diğer bir kısmı ise gün içerisinde hayal şeklinde gördüğüm olayların gerçek olması ve gerçekleşmeye devam etmesi beni bu konularla baya ilgilendirir duruma getirdi. Çok sayıda olmasada bu konular üzerine kitaplar okudum. Ve kendimce bazı çıkarımlarda bulundum. Bunlar benim okuduklarımla yaşadıklarımı çakıştırarak, doğruluğuna inandığım çıkarımlardır.

Bence rüyalar ikiye ayrılırlar; Gerçekleşecek (haberci) rüyalar ve boş (kafaya takılan düşüncelerin veya uyumadan önce meşgul olunan konuyla ilgili) rüyalar.

Haberci rüyalar genellikle diğerlerinden daha net veya akılda kalıcı olmaktadır. Rüya net veya akılda kalıcı olmasada rüya gören kişi de rüyanın haberci rüya olduğunu hissedebilir.

Rüyalarınızı rüya yorum kitapları ve siteleri ile yorumlamak bence çok yanlıştır. Rüyalar bazen gerçekleşeceği gibi görünsede çoğunlukla semboller içerirler. Bazı semboller toplumun kültürel yapısı gereği aynı anlama gelse bile bazılarıda kişiye özeldir ve herkes için farklı anlamlar taşırlar.

Rüyaların yorumlanması olayın gerçekleşmesi için önemli bir adımdır, bu nedenle mutlaka iyiye yorumlanması veya hiç yorumlanmaması (ve unutmanız) gerekir.

Çünkü yorum yapıldığında, bu yorum sizi bilinçaltı şifreleme sürecine sokar. Bir şeye inanmanın ve onu zihninde canlandırmanın gerçekleşmesine katkıda bulunması veya İslam dininde niyet dua gibi kavramları harekete geçirmesi nedeniyle YORUM çok önemlidir.

(Kuantum Düşünce Tekniği veya Secret kitaplarını okumanızı tavsiye ederim)

Rüyaların gerçekleşmesi bazen yıllar alabiliyor. bazende kısa zamanda gerçekleşiyor.

Ben gerçekleşen rüyaların iki tür olduğunu düşünüyorum; birincisi gerçekten haberci rüyalar, ikincisi ise rüyalar aracılıyla olayların gidişatına kendimizi inandırdığımız, hazırladığımız ve programladığımız rüyalar. Böylelikle her ikiside gerçekleşiyor

Rüyalar;
    - isteklerinizi canlandırıp, kendinizi programlayacağınız bir alan olabilir.
    - Bilincinizin çevrenizdeki uyarıcılardan almadığı ancak bilinçaltınızın farkederek size aktardığı bilgiler olabilir.
    - Beyninizin sizi rahatlatmak ve stress gibi zararlı şeylerden kurtarmak için geliştirdiği bir savunma mekanızması olabilir

Yukarıdakilerin hepsi olabilir veya hiçbiri olmayabilir.

Sonuç olarak rüyalarınızı takıntı etmeyin. Sadece iyi şeyleri düşünün, iyi olacağını düşünün ve buna inanın.

Ben öyle yapıyorum, gayet de iyi oluyor

+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 Sayfa İlkİlk 1234567891011

Bu sayfada bulunan kavramlar: