+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Kız kaçırma

Kız kaçırma Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  19.774
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  Alıntı tonyukuk38 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  ben gidip ifade vermemem sonucunda bneni neler bekliyo olur?
  Sizde polis tarafından alıkonulursunuz sn.tonyukuk38.  Hukuki NET Güncel Haber

  Kız kaçırma konulu yargıtay kararı ara
  Kız kaçırma konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  Teşekkür ederim ama asıl cevabını beklediğim konu bu değil. polis tarafından yakalandığımda hakkımda tutuklama kararı varsa alıkonacağımı biliyorum. beni tutuklamadan mahkeme başlarmı veya ne olur o süreci merak ettim. ayrıca cevaplamanızı beklediğim asıl konu ilk sorduğum soru."kendi isteğiyle geldi sonradan vazgeçti" diye verdiğim ifadede ne değişir diye sormuştum...

  teşekkürler...

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Oct 2007
  Nerede
  Gaziantep
  İletiler
  17
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  Savcıya ifade vermediyseniz hakkınızda dava açılmaz öncelikle savcı hazırlık yapar İfadeleri inceler delilleri inceler dava açar.

  Ayrıca ilk bakışta bende teşebbüs olarak düşündüm ama siz suçu gerçekleştirdikten sonra yani kızı aldıktan sonra pişman olarak serbest bırakmışsınız.

  Ve Birşey daha Böyle birşeye hazırlık aşamasında, Şahıs Tutuklamaya sevk edildikten sonra şahit olmuştum. Erkek senin belirttiğin gibi ifade vermişti. Tutuklu yargılanmasına karar verildi. Ama ilerisinde ne oldu bilmiyorum.

  ve Ben hukukçu değilim gözlemlerime dayanarak konuşuyorum

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  teşekkür ederim

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  benim durumumla alakalı deneyimli bi avukat arkadaş varsa aranızda o cevaplarsa sevinirim. yani bu davaya benzer bi dava görmüş avukat arkadaşımızın cevaplamasını istiyorum. zaten ben kanunları araştırıp okudum. kaç yılla yargılanırım onlar hakkında bilgi edindim.bu durumdaki genel kanaatler nelerdir? hakimler genelde hangi yönde kararlar verir, ve ben tutuklumu yoksa tutuksuzmu yargılanırım? bu sorularıma doyurucu cevaplar verirseniz sevinirim. lütfen deneyimli avukat arkadaşlarımız cevaplasın...

  teşekkürler...

 7. #16
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
  GÖNÜLLÜ VAZGEÇME
  VE
  ETKİN PİŞMANLIK

  I- Gönüllü Vazgeçme

  765 sayılı TCK gönüllü vazgeçmeyi madde 61/2 de düzenlemekte ve gönüllü vazgeçmenin ancak icra hareketlerinin failin isteyerek engel olmasıyla mümkün olacağını öngörmekteydi. Yani gönüllü vazgeçme ; icra hareketlerinin tamamlanmaması başka deyişle suçun eksik teşebbüs aşamasında kalması durumunda söz konusuydu. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunundaki düzenlemede ise failin icra hareketlerini tamamlamamış olması , hem de neticenin meydana gelmemesi hallerinde öngörülmüş, ve netice gerçekleşene kadar olan her aşamada failin suç yolundan dönmesini vazgeçme olarak kabul etmiştir.

  A- Gönüllü Vazgeçmenin Cezalandırılma Nedeni

  Gönüllü vazgeçmenin cezalandırılmama nedenlerini sübjektif, objektif ve suç politikası başlıkları altında incelemek mümkündür.

  1- Sübjektif Teoriler

  -İptal teorisine göre; fail vazgeçmekle kötü niyetinden dönmüş başka bir deyişle iptal etmiştir. İş bu nedenle fail cezalandırılmamaktadır.
  -Butlan teorisine göre; suçu tamamlamama bakımından failin iradesi baştan bulunmadığı kabul edilmektedir bu nedenle icra hareketlerine başladıktan sonra vazgeçen fail iradesi ortadan kalktığından , yapılan hareketlerde icra hareketi olarak kabul edilmemektedir.
  -Kastın zayıflığı teorisi, failin suç işleme kastı olmasına rağmen vazgeçmesiyle bunun yeterli yoğunlukta olmadığını ortaya koymaktadır. Bu nedenle fail cezalandırılmaz.
  -Karine teorisi ise karine olarak kabul edilen failin icra hareketlerine başladıktan sonra vazgeçmesi durumunda ,failin baştan itibaren suçun tamamlanmasına yönelik iradesinin olmadığını ve zayıf irade nedeniyle failin cezalandırılmayacağını kabul eder.

  2- Objektif Teoriler

  İcra hareketlerine başladıktan sonra vazgeçen fail harekete geçirdiği koşulları ortadan kaldırmaktadır. Böylelikle ortada bir kurala aykırılık kalmamakta ve icranın varlığından bahsedilemeyeceğinden fail cezalandırılmaz.

  3- Suç Politikası Teorisi

  Gönüllü vazgeçme cezayı kaldıran kişisel nedenlerden olup vazgeçme durumunda faile ceza verilmemektedir. Suç politikası teorisine göre vazgeçen fail yasa koyucu tarafından ödüllendirilmektedir ve failin vazgeçmesi durumunda cezasız kalacağı konusunda teminat vermektedir.

  B- Gönüllü Vazgeçmenin Belirlenmesi

  Failin neticeyi gerçekleştirebilecek konumda olmasına rağmen ; mağdura acıması, vicdan azabı, tanrı korkusu vb iç etkenlerin varlığıyla , vazgeçmesi durumunda ancak gönüllü vazgeçmeden söz edilebilir.
  Fail istese dahi icra hareketlerini tamamlayamayacak yada daha sonra tamamlamak amacıyla vazgeçmişse gönüllü vazgeçmenin varlığı kabul edilemez.

  C- Gönüllü Vazgeçmenin Sonucu

  Gönüllü vazgeçmenin sonucu olarak fail icra hareketlerine başladığı suç nedeniyle cezalandırılmamakla birlikte ; eğer failin o ana kadar yaptığı hareketler bir başka bir başka suş oluşturuyor ise failin bu suçtan sorumluluğu devam edecektir.
  Örneğin A adam öldürmek için silah alıyor, daha sonra öldürmekten vazgeçiyor ancak taşıdığı silah ruhsatsız ise ; adam öldürmeye teşebbüsten sorumlu olmamasına rağmen ruhsatsız silah taşıma suçundan cezalandırılabilir.

  II- Etkin Pişmanlık

  Etkin pişmanlık failin icra hareketlerini tamamlamasına rağmen neticenin meydana gelmesini isteyerek önlemesi şeklinde tanımlanabilir. Etkin pişmanlık gerek 5237 sayılı TCK gerekse 765 sayılı TCK da genel hükümler içinde değil, özel hükümler içinde düzenlenmiştir.


  avukat arkadaşların benim durumumla alakalı bu maddelerini yorumlayıp uyarlamasını rica ediyorum. teşekkür ederim...

 8. #17
  Kayıt Tarihi
  Oct 2004
  Nerede
  Ankara, Türkiye.
  İletiler
  17
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Thumbs down Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma
  MADDE 109. - (1) Bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan kişiye, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.


  Sayın Tonyukuk deneyimli bir avukattan yardım beklemişsiniz ancak öncelikle şunu söyliyeyim siteye üye olurken hukuki.net ne değildir ? sorusuna verdiğiniz cevabı merak ediyorum. Hukuki.net bir avukatlık ve danışmanlık sitesi değildir öncelikle bunu bilmelisiniz.

  Konunuzla ilgili olarak da suç tanımında zaten açık demiş ki "...bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan..."
  siz zaten söz konusun hanfendiyi aracınıza almak ve hareket etmek suretiyle suçu tamamlamışsınız. Bu sebeple gönüllü vazgeçme veya teşebbüs hükümlerinden yararlanmanız söz konusu değildir. Sizin yararlanacağınız madde ancak 110uncu maddedir. Olaydan da anlaşılığı üzere soruşturma başlamadan önce siz bahsi geçen bayanı kendiliğinizden güvenli bir yerde serbest bırakmışsınız.
  109'uncu maddede 1yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilir diyor. Uygulamada hakimler hocalarımdan aldığım duyumlara göre cezanın alt sınırından verme eğilimindelermiş.
  Artık 110nuncu maddedeki indirimle birlikte tahminen ne kadar ceza alacağınızı hesaplayabilirseniz de kesin bir sonuca kimse varamaz.

  Umarım açıklayıcı olmuştur. Bu konuda tabi ki üstadlarım çok daha aydınlatıcı ve kesin bilgileri size verebilirler

  sevgiler saygılar herkese...

 9. #18
  Kayıt Tarihi
  Nov 2007
  Nerede
  Antalya
  İletiler
  37
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  Bir önerim olacak; sen olayın ayrıntısına indikçe işler karışacak ve anladığım kadarıyla bunu poliste de savcıda da böyle büyüteceksin...
  Bence sen hiç fotoğraflardan mektuplardan bahsetme. Bunlardan bahsedersen onlarda ayrıntıya inecek dolayısıyla iş büyüyecek...
  Gezdik ayrıldık hiç böyle bir kaçırma olayı yok benden intikam almaya çalışıyolar de geç...
  Darp izi var mı yok şahit var mı yok...O zaman bende gideyim beni kaçırdılar diyeyim birisine alıkoyma suçunu isnad edeyim...O adamı da tutuklasınlarkolay mı öle?

 10. #19
  Kayıt Tarihi
  Jan 2008
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kız kaçırmaya teşebbüs

  herkese teşekkür ederim arkadaşlar. yeterince açıklayıcı oldu yazdıklarınız.

  bi tavsiyem olacak siz arkadaşlara; her ne kadar burası bir hukuk sitesi olsada sayın yöneticiler beni maruz görsün. özür dilerim bu sözler için...

  "bir kız kimin altına yatıyorsa kocası odur" sakın inanmayın şu söylenenlere;"ben sana aitim ,ben senden başkasının olamam, beni başkasına verme, değil senden başkasının olmak düşüncesi bile beni kahrediyo, yemin ederim ki senden başkasının olmayacağım vs. vs. vs....."

  ben yandım siz yanmayın...

 11. #20
  Kayıt Tarihi
  Feb 2008
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Benim de bu konuyla ilgili sorum var. Kız reşit değil seviyoruz ve başka şehirden buraya kendi rızasıyla gelicek. 17 yaşında, cinsel ilişki yok asla olmadı olamaz netten araştırdığım kadarıyla içtihat oluşmamış bu konuda. Askeri mahkeme farklı sivil mahkeme farklı karar almış. Yeni çıkan Tck' nın 26 ncı maddesi olması lazım. Hukukçu değilim, bilmiyorum rızası varsa ceza verilmiyormuş. Lütfen bilginiz varsa yazar mısınız? Çok önemli benim için hayatım için ....

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Benzer Konular :

 1. Mal Kaçırma
  Merhaba benim annemin babası çok iyi bir firmanın şirket ortaklarından malı yaşarken daha yeni 4-5 ay önce 2 oğluna noter ile hisselerinin tamamını...
  Yazan: sfenxfb Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 08-06-2012, 15:45:20
 2. Mal kaçırma
  Merhabalar benim anneannem 2006 yılında akciğer kanserinden vefat etti doktorlar 10 aylık ömrünün kaldığını söylediler. Ömrünün son altı ayında...
  Yazan: orhangk Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 15-05-2012, 21:03:26
 3. Mal kaçırma
  Annemler 6 kardeşler.En büyüğü baba bir anne farklı.Dedem en büyüğünden mal kaçırmak için 5 dönüm yeri öz en büyük dayımın üzerine yapmış.Üvey en...
  Yazan: carsambalıfaruk Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 04-04-2012, 17:46:38
 4. Mal kaçırma
  merhaba. sorun şoyle. birincisi; dedemin arsaları var toplam 13 cocugu var. bu cocuklardan ikisi dedemin bir arsasına ev yapıyor. o zamanlar tapu...
  Yazan: endereren Forum: Miras Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 17-01-2012, 22:51:43
 5. Kız Kaçırma
  Sayın yetkililer, değerli forum takipçileri; Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden en uygununun burası olabileceğini düşünerek konuyu...
  Yazan: akgulofset Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 30-05-2009, 22:25:14

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kız kaçırmaya teşebbüsün cezası ne kadar

kiz kacirmaya tesebbusten ceza

kiz kacirmaya tesebbus

Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.