sevgili günlük,
herkes, hersey altust oldu, guvenebildigim dostlarimdan sadece brutus kaldi.
sezar

sevgili günlük,
bizim imparator iyice sapitti. "ülkenin etrafina duvar örün!" diye tutturdu. yok ebe ... ! bu adam ya ülke sinirlarini bilmiyor ya da bizimle kafa buluyor!
mö 200, çinli bir mimar

sevgili günlük,
içimden bir ses aya gidilecek, roma bölünecek falan diyor. Hatta ikiz kuleler yikilacak diyor, ama ben ikiz kulelerin ne oldugunu bile bilmiyorum. hayirlisi olsun...
1550, nostradamus

sevgili günlük,
senden baska derdimi anlatabilecegim kimse yok! alt tarafi bir elma yaa! bir elma kadar degerim yokmus.
adem

sevgili günlük,
kraliçenin sponsorlugunda aylarca okyanuslarda dolandim, bula bula hindistani buldum. sansima tüküriyim! ben simdi kraliçeye ne diycem? dalga geçmez mi benimle, "kristof efendi hindistani mi buldun, tebrik ederim!" diye.
1492, kristof kolomb

sevgili günlük,
bir yemin ettim ki dönemem.
hipokrat

sevgili günlük,
aramizda kalsin ama, bizim stajer monica var ya, tas gibi serefsizim! seytan diyor, at sunu oval ofise, kim nereden duyacak ki!
2000, bill clinton

sevgili takvim,
yarin beni basbakan yaptilar. ben de ankaraya liman yaparak millete olan borcumu ödetecegim. ama çok yoruluyorum. hatta yorgunluktan sürekli hasülüsas, hasülünas, hasülas, hasünilas, hass...
2001, çiller

sevgili günlük,
bu rus hatun var ya, beni yiyip bitirdi. ulan bir gece takilsam su hatunla duyan olur mu acep?
1711, baltaci

sevgili günlük,
bugün hava bulutlu. yagmur çiselicek galiba. romatizmalarim azdi. Uzun sürmese bari.
nuh

(Ç) alıntı