+ Konuyu Yanıtla
6 / 6 Sayfa İlkİlk 123456
51 den 60´e kadar toplam 60 ileti bulundu.

Konu: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Orduevlerinde asker çalışmasın. Çok doğru bir öneri ve uygulanmasında sakınca yok. Ancak....!
    hakimevlerinde çalışan memurun maaşını devlet ödemesin
    Polisevinde görevli olanlar kimler?
    kamu kurumlarındaki odacılar müdürlere hizmet etmekten başka ne iş yapar? Maaşını niye bizim vergilerimizden öderler?
    Başbakanlığın örtülü ödeneği nedir niçin son 8 yılda 120 kat artmıştır?
    Açık cezaevlerindeki mahkumlar nerelerde çalıştırılıyor?

Bu ve benzeri sorular niçin sorulmuyor ve araştırılmıyor?

Hukuki NET Güncel Haber

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu yargıtay kararı ara
    Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    CANAKKALE
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ragıp Atay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Orduevlerinde asker çalışmasın. Çok doğru bir öneri ve uygulanmasında sakınca yok. Ancak....!
    kamu kurumlarındaki odacılar müdürlere hizmet etmekten başka ne iş yapar? Maaşını niye bizim vergilerimizden öderler?

Haydi burdan yak bakalim...

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ragıp Atay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Ragıp bey,

Hakimevlerinde çalışanlar,haşa stajer savcılar mı?Yada yeni avukatlar mı? Temsilde hata olmasın tabiki değil.

Polis evlerinde hizmet edenler,görevliler, polis okulunda okuyan polis adayları mı?

Yada öğretmen evlerindeki görevliler,sözleşmeli öğretmenler mi ki?

Kamu kurumlarında odacılar memurdurlar,o görevi seçmişlerdir.Her memur gibi maaşını devletten almaktadırlar.

Şimdi bu verdiğiniz örneklerin neyini soralım araştıralım.Tartışılır,yanlışlıklar olabilir başka birşey.

Ordu evlerinde er ve erbaşların görevlendirilmesi bu verdiğiniz örneklerden çok başka birşey onu demek istiyorum.

Saygılar..

Nerede
    izmir
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ragıp bey,

Hakimevlerinde çalışanlar,haşa stajer savcılar mı?Yada yeni avukatlar mı? Temsilde hata olmasın tabiki değil.

Polis evlerinde hizmet edenler,görevliler, polis okulunda okuyan polis adayları mı?

Yada öğretmen evlerindeki görevliler,sözleşmeli öğretmenler mi ki?
    sanki orduevlerinde Harp Okulu öğrencileri veya Astsubay MYO öğrencileri zorla çalıştırılıyormuş gibi bir izlenim çıkıyor sorularınızdan ve kurduğunuz bağdan. Eğer bilmiyorsanız söyleyeyim: orduevlerinde çalıştırılanlar da "stajyer subay" yada "stajyer astsubay" değildir. Orada çalışanlar da maaşını devletten alan sivil memurlar ve devletine hizmet için gelen erlerdir.

Alıntı feyyar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kamu kurumlarında odacılar memurdurlar,o görevi seçmişlerdir.Her memur gibi maaşını devletten almaktadırlar.

Şimdi bu verdiğiniz örneklerin neyini soralım araştıralım.Tartışılır,yanlışlıklar olabilir başka birşey.

Ordu evlerinde er ve erbaşların görevlendirilmesi bu verdiğiniz örneklerden çok başka birşey onu demek istiyorum.

Saygılar..
    Bence burada tartışılması gereken soru: kimi arkadaşların dediği gibi "subay/astsubayların keyif çattığı" orduevlerinde çalışan kişilerin erler olması mı yoksa bunların maaşlarının kim tarafından karşılandığı mı?

Erler sonuçta devletine hizmet için zorunlu bir süre askerlik yapıyorlar. Bunu tartışabiliriz bence. Ama buna söylemeden, bu askerler neden sınır karakolunda değil de orduevinde çalıştırılıyor demek bence biraz abes kaçıyor.

Eğer sizin için sorun, burada çalışanların maaşları ve bunlara yapılan masraflar ise, sivil memur çalıştırmak ile er çalıştırmak arasında hiç bir fark göremiyorum açıkçası. Askerlerin yaptıkları görevi seçerek ve isteyerek yapmadıkları gerçeği ile bu konu arasında bağ kuramıyorum açıkçası. Sonuçta sınır karakolunda nöbet tutan asker de yaptığı işi seçerek ve severek yapmıyor...

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Asker dendiğinde, gerektiğinde vatanı düşmanlara karşı savunmak üzere eğitim alan, gerektiğinde vatanı düşmanlara karşı savunan bir topluluğu anlıyoruz.
    Sınır karakolunda çalıştırılan askerler tam olarak bu görevi yapmaktadırlar.
    Sınır karakollarında görev yapmayanlar da, gerektiğinde burada ya da -istemeyiz, ancak- gerkirse savaş halinde düşmanla nasıl savaşacağının eğitimini almaktadır. Eğitimler yapmakta, vücudunun sıhhatinin zirvede olması için spor yapmaktadır. Bu askerler de tam olarak bu görevi yapmaktadır.
    Peki, garsonluk ya da şarkıcılık yahut ne bileyim hamallık, çocuk bakıcılığı, bahçevanlık, süs köpeği bakıcılığı yapmakla askerliği nasıl bağdaştırabiliriz?

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"sanki orduevlerinde Harp Okulu öğrencileri veya Astsubay MYO öğrencileri zorla çalıştırılıyormuş gibi bir izlenim çıkıyor sorularınızdan ve kurduğunuz bağdan. Eğer bilmiyorsanız söyleyeyim: orduevlerinde çalıştırılanlar da "stajyer subay" yada "stajyer astsubay" değildir. Orada çalışanlar da maaşını devletten alan sivil memurlar ve devletine hizmet için gelen erlerdir"

Sayın MagnumXL,yukarıdaki metin sizin bana yazmış olduğunuz cevabın bir bölümü.Neden sadece orasını aldım,çünkü anlamadığınız yada anlamak istemediğiniz,buna paralel olarak da durumu tam kavrayamadığınızı anlıyorum da ondan.

Harp okulu öğrencilerinin veya astsubay myo öğrencilerinin ordu evlerinde hizmetli olarak görevlendiriliyorlarmış izlenimi vermiş benim yazım öylemi.

Sonrada demişsiniz ki,burada görev yapanlar sivil memurlar ve devlete hizmet için gelen erlerdir.Tamda burada karıştırıyorsunuz.

Şöyleki;Sivil memur deyiminde sorun yok,amma "erlerdir" dediğinizde aslında konuya ne kadar uzak olduğunuzun açık kanıtıdır.Askerliğinizi yaptınız mı bilmiyorum,er ve erbaşları ordudan nasıl ayrı tutarsınız buna bir anlam verebilmiş değilim.Dahada açığı ordu evlerinde görevli er ve erbaşları nasıl olurda harp okulu ve astsubay myo öğrencilerinden ayırırsınız böyle bir konuda en azından.Bilmezmisiniz,askeri kıt-a da hiyararsik düzen en alttan en üste,er-erbaş(çvş-onb) uzmçvş-astsb-sb-diye gittiğini..

Her değerli kurumun eğlence,dinlenme,konaklama veya sosyal tesisi olmalı.Ancak hizmet verecek görevliler sivil ve o mesleği seçmiş kişiler tarafından yapılmalı diyoruz,bunda anlaşılmayacak ne var..

Saygılar...

Nerede
    izmir
    İletiler
    51
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın feyyar, açıkçası önceki mesajınızda sorduğunuz sorularla sonraki ifadeleriniz arasındaki bağı ve bunların genel olarak tartışma ile olan alakasını anlayabilmiş değilim, mazur görün lütfen. Hiç de söylediğiniz gibi konuya uzak değilim. Askerliğimi yapıp yapmadığımı sormuşsunuz, hemen cevap vereyim: yaklaşık olarak 14 sene önce askeri liseye girmiş olduğum günden beri askerliğimi yapmaktayım. Böyle giderse bir 20 sene daha yapacak gibiyim.

sizin ne sormaya çalıştığınızı anlayamadım ama ben konu hakkındaki düşüncelerimi söyleyeyim. ülkemizde her kuruma ait bolca dinlenme tesisi, kampı, gazino, hakimevi, polisevi, öğretmenevi mevcut ve bunların masraflarının büyük bir kısmı devlet tarafından yani sizin, benim vergilerimizden karşılanıyor. Bu masraflara personel giderleri de dahil. Bu ülkemizin bir gerçeği. Bu sosyal tesislerin gerekliliği ayrı bir tartışma konusu. Orduevlerinin diğer tesislerden tek farkı burada hizmet eden personelin sivil memur değil de er olması. Ama değişmeyen bir gerçek, er de olsa sivil memur da olsa personel giderlerinin devlet tarafından karşılanıyor olması.

Pek tabii ki orduevlerinde berber er yerine, berber memur istihdam edilebilir. Buna kesinlikle karşı değilim. Zaten Genelkurmay Başkanlığı'nın son kararı da bu yönde. Ama benim anlamadığım, sayın Ragıp Bey'in de belirttiği olay ise şudur: neden polisevlerinde polise hizmet eden memur kimsenin gözüne batmazken, orduevinde çalışan erlerin durumu insanları rahatsız eder. Çeşitli nedenlerle mesela bir sınır karakolunda nöbet tutamayacak olan insanların askerliklerini burada yapmasında nasıl bir sakınca olabilir? Bence vicdani retçiler için de gayet mantıklı bir çözüm olabilir bu.

Sivil personel istihdamı ile ilgili herkes hemfikir sanırım ve Genelkurmay'ın kararı da bu yönde zaten. Ama buna rağmen konu neden 6 sayfa sürmüş ona da bir anlam verebilmiş değilim.

Saygılar
    Konu magnumXL tarafından (14-04-2011 Saat 20:51:54 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı magnumXL rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    neden polisevlerinde polise hizmet eden memur kimsenin gözüne batmazken, orduevinde çalışan erlerin durumu insanları rahatsız eder.
    Ama bu ikisi farklı şey. Nasıl kıyaslarsınız ki? Orduevinde çalışan memurlarla polise hizmet eden memuru kıyaslayabilirsiniz ki ondan bahseden kimse yok zaten.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının erkek olanlarından sorunu olmayanlar ASKER olarak silah altına alınır. Askere gitmeyi (vicdani retçiler hariç) kutsal bir görev addeder. Garsonluk da bir meslek ama askere gidenlerin hayal ettikleri "kutsal meslek" değil.
    Ben vatanı korumak için kurulu düzenimi bozup askere gidiyorum ama orada garsonluk yapıyorum. Buna da "ama normaaal" demek mi gerekiyor?
    Eğer öyle olsaydı bu uygulama kaldırılmazdı. Bizden daha iyi bilirsiniz ki, bu uygulama tedricen de olsa kaldırılıyor. Yakın zamanda askere alınan insanlar sadece askerlik yapacak. Garsonluk yapmayacak.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı magnumXL rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın feyyar, açıkçası önceki mesajınızda sorduğunuz sorularla sonraki ifadeleriniz arasındaki bağı ve bunların genel olarak tartışma ile olan alakasını anlayabilmiş değilim, mazur görün lütfen. Hiç de söylediğiniz gibi konuya uzak değilim. Askerliğimi yapıp yapmadığımı sormuşsunuz, hemen cevap vereyim: yaklaşık olarak 14 sene önce askeri liseye girmiş olduğum günden beri askerliğimi yapmaktayım. Böyle giderse bir 20 sene daha yapacak gibiyim.

sizin ne sormaya çalıştığınızı anlayamadım ama ben konu hakkındaki düşüncelerimi söyleyeyim. ülkemizde her kuruma ait bolca dinlenme tesisi, kampı, gazino, hakimevi, polisevi, öğretmenevi mevcut ve bunların masraflarının büyük bir kısmı devlet tarafından yani sizin, benim vergilerimizden karşılanıyor. Bu masraflara personel giderleri de dahil. Bu ülkemizin bir gerçeği. Bu sosyal tesislerin gerekliliği ayrı bir tartışma konusu. Orduevlerinin diğer tesislerden tek farkı burada hizmet eden personelin sivil memur değil de er olması. Ama değişmeyen bir gerçek, er de olsa sivil memur da olsa personel giderlerinin devlet tarafından karşılanıyor olması.

Pek tabii ki orduevlerinde berber er yerine, berber memur istihdam edilebilir. Buna kesinlikle karşı değilim. Zaten Genelkurmay Başkanlığı'nın son kararı da bu yönde. Ama benim anlamadığım, sayın Ragıp Bey'in de belirttiği olay ise şudur: neden polisevlerinde polise hizmet eden memur kimsenin gözüne batmazken, orduevinde çalışan erlerin durumu insanları rahatsız eder. Çeşitli nedenlerle mesela bir sınır karakolunda nöbet tutamayacak olan insanların askerliklerini burada yapmasında nasıl bir sakınca olabilir? Bence vicdani retçiler için de gayet mantıklı bir çözüm olabilir bu.

Sivil personel istihdamı ile ilgili herkes hemfikir sanırım ve Genelkurmay'ın kararı da bu yönde zaten. Ama buna rağmen konu neden 6 sayfa sürmüş ona da bir anlam verebilmiş değilim.

Saygılar
    Sayın MagnumXL,rütbeniz veya memuriyetiniz ne tam bilmiyorum ama görevinizde size başarılar diliyorum.

Benim ne sormaya çalıştığımı anlayamadığınızı söylemişsiniz ancak ne ilginçtir inanın sizden istediğim tüm bilgileri vermişsiniz.Bunun içinde ayrıca teşekkür ederim.Müsade ederseniz bende sizin sorularınıza veya düşüncelerinize düzeyli bir şekilde kendi fikirlerimi belirteyim.

Ragıp beyin dediğini ben çok iyi anladım,ancak siz benim Ragıp beyin yazısına karşılık yazdığım yazıyı tam olarak anlayamadığınızı düşünüyorum.

O da şu;Ne demiş Ragıp bey,polıs evlerindeki ve buna benzer kurumların sosyal tesislerinde görevli memurları neden kimse gündeme getirmiyorda,ordu evlerinde görevli erleri gündeme getiriyor anlamına gelen bir fikir beyan etmiş.

Bende cevap iletimde ne demişim,polıs evlerinde polıs memurlarımı hizmet ediyor ki,gündeme gelsin.Yani bu durum aynı şey değil demek istemişim.İletim üste zaten aynı şeyleri birdaha yazmama gerek yok.

Yani forumu baştan sona iyi okursanız,konu sosyal tesislerde çalışan memurların maaşlarının kim tarafından ödendiği felan değil.Zannedersen ordu evlerinde er ve erbaş ların görevlendirilmesi olayı.En azından ben işin bu boyutuna yorum yapıyorum.

Demişsiniz ki,pek tabiki ordu evlerinde er berber yerine sivil berber istihdam edilmesine karşı değilim.Aynı fikirdeyiz vede tamda konumuz bu sayın MagnumXL..

Ragıp beyin yaptığı da bana göre konuyu değiştirmek.Benim verdiğim cevap ise konuya yeniden dönmektir.Sizinde belirttiğiniz gibi zaten yetkili kurumlarda bu yönde kararlar almaya başlamışlardır.Saygılar sunar görevinizde başarılar dilerim.20 yıl nedir ki,gelir geçer yeterki sağlık olsun.Saygılar..

Not:Sayın Senoleker'de üstteki iletisinde konunun özüne değinmiş.Aynen kendisine katıldığımı belirtmek isterim.
    Konu feyyar tarafından (15-04-2011 Saat 00:28:54 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yapmak.

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu konudan nasıl haberim olmamış; hayret!... Askerler hakkında; çok kısa (dört ay, kısa dönem Yd.Sb.adayı öğrenci, 1976 yılı) askerlik yapmış olmama rağmen; çok şeyler yazacak kadar bilgi sahibiyim. Tafsilatlı olarak anlatmama gerek yok. Sadece şu kadarını yazayım: Kısa dönem askerlik ilk defa 1975 te uygulandı. Ben; ikinci dönem askerdim. Askerlik muayenesi sırasında; askeri doktorun; "mitral darlığı" sebebiyle; askerlikten muaf olmam gerektiği kararının aksine...
    Asker olduğumuz birlikte, herkes; fakülte mezunu...Bölük komutanlarımızın yaşları bile bizden küçük. Vali yardımcıları, hakimler, savcılar, kaymakamlar... Var oğlu var...Yaşanan bazı olaylar sebebiyle, bir gün; içtimaya; Ege Ordu'dan bir tümgeneral geldi ve aynen şöyle dedi: "Arkadaşlar, askerliğin ... Sizden ricam: "Lütfen, nizamiyeden içeri girerken; akıl ve mantığınızı dışarıda bırakın!..."
    Bu ülkede askerliği; ben, böyle anlıyorum.

+ Konuyu Yanıtla
6 / 6 Sayfa İlkİlk 123456

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askeri kamplardan kimler yararlanabilir

askeri kamplara kimler girebilir

askeri kampa kimler girebilir

askeri gazino nedir

askerde barmen olmak

askeri dinlenme tesisleri

askeri gazinolara kimler girebilir

sosyal tesislerde askerlik

https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage2

askeri gazinoya kimler girebilir

askeri gazinoda ne yapılırdidim askeri gazinoaskeri sosyal tesislerden kimler yararlanabiliraskeri gazino ne demeksözlesmelı erler mesaiden sonra eve gıtsınantalya askeri gazinosamsun askeri gazinoaskeri sosyal tesisler telefonhttp:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage5https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage3https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage6silivri askeri kampcide askeri tesisaskeriyede gazino ne demekordu evi nasıl kullanılır
Forum