+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 60 ileti bulundu.

Konu: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Alıntı bartelmi diaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sevgili arkadaşlar orduevleri sanıldığının aksine vatandaşların verdiği vergilerle kurulmuş mekanlar değildir.bütün subay ve astsubaylardan kesilen paralarla inşa edilmiş sosyal tesislerdir.bir subay ya da astsubaya hiç kimsenin de türkiyenin neresine giderse gitsin sen bu orduevine giremezsin demeye hakkı yoktur.çünkü her subay-astsubayın hissesi vardır bir nevi orduevlerinde.ve gelelim hizmet konusuna.orduevleri moral motivasyon açısından çok önemlidir.bir haktır.hizmetlilerin er olmasının nesi sıkıntı ki.sanki savaş gemilerinde ,hava kuvvetlerinde,ya da kara birliklerindeki çoğu askerde orduevindeki gibi hizmetlerde bulunmuyor .onlar da benzer görevlerde bulunuyor.ne yapması lazım devlet orduevlerindeki çalışanları sivilleştirsin mi.
    Neden olmasın,iyi çözüm bana kalırsa.Oradaki sıkıntıyı anlayabilmek için,o erlerden biri olmak lazım.

Hukuki NET Güncel Haber

Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu yargıtay kararı ara
    Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ordu Evleri, Askerî Gazinolar ve Sosyal Tesisler

Alıntı teferruat rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    evet ordu evleri subay ve astsubaylar için yapılmıştır.sivillerin yararlanamaması bunun en basit kanıtıır (istisnai kişiler hariç)(kışla komutanı yada gazino müdürünün izin verdikleri hariç) askerlerin köle gibi kullanılması belki uygun bir uslup olmaz. ama askerlerin burada kullanıldığı da kaçınılmaz bir gerçektir.
    Sayin Teferruat, Orduevinde Sivillerin Ne Isi Var Bana Mantikli Sebepler Söyleyebilirmisiniz? Kamu Malidir Tüm Kamuya Acik Olmalidir Bizim Vergilerimizle Diye Baslamayin Ama Rica Ediyorum..Bana Akla Mantiga Uygun Sebeplerinizi Söyleyin Bende Fikrimi Sizinle Paylasayim..
    Askerler Kullaniliyorlar Lafi Abest Olmus, Herkes Görevini Yapiyor..Timde Görev Yapmakta Hizmettir, Görevdir..Yemekhaneci Olmakta, Askeri Cöp Araci Soförü Olmakta, Yerdeki Cöpleri Toplayarak Cevre Mintika Temizligi Yapmakta, Mutfakta Patates Dogramakta...Askerlik Sadece Muharip Sinif Ve Biranslardan Olusmuyor..Örnegin Levazimci Subay/Astsubaylar Bana Ne Ordunun Ic Camasirindan Patatesinden Soganindan, Getirin Atimi Kilicimi Sefere Cikiyorum Demiyorlar..

bu kocaman yalana siz bir askeri personel olarak nasıl inanıyorsunuz şaşıyorum.acemi birliğinden ataması orduevine çıkan bir personel nasıl gönüllülük esasına dayanıyorsa
    çözemedim.
    Kocaman Yalanmi Bilmem, Cok Iddiali Söylemissiniz Ama Uygulamayi Söyleyim..Acemi Birligine; Merkez Komutanliginda, Askeri Kamplarda, Orduevlerinde Görevlendirmek Üzere Personel Secmek Icin Rütbeli Personel Gelir..Bu Rütbeliler Gelmeden Önce Haberleri Zaten Birlige Gelir, Orduevinden Adam Secmeye Geliyorlar Diye..Rütbeli Personel Birlik Toplu Haldeyken Meslek Sorar Toplu Olarak Askerlere..Kuaför, Asci, Barmen Artik Ihtiyac Olan Personele Göre..Askerlerimiz El Kaldirirlar Ve Orduevinde Görev Yapmaya Aday Olurlar..Görev Icin Aday Olanlarin Özellikleri Görev Icin Uygunsa Isimleri ASAL'a Bildirilir Ve Dagitimlari Baska Birliklere Yapilmaz..

kanunla belirlenmiş hak derken..... bu haklar ALLAH tarafından verilmedi bu kanunlarda ALLAH tarafından yazılmadı. kimler hangi zamanda ne şekilde yazdıkları belli.hak olan bir sey bu günlerde nasıl değişiyor peki ... demek ki hak yerine başkalarıın irdeleyemediği ses çıkaramadığı hak" demek daha doğru olacağı kanısındayım.Dışardan saltanat kayığı gibi göründüğü inkar edilemez bir gerçektir.emin olun içtende aynen öyle görünüyor. fenerbahçe orduevinin içi etiler ordu evinin içi gerçekten saltanat kayığı gibi...
    Bu Hakkin Nerden Geldigini Kanun Maddesinde Belirtmistim Yukarida..Bahsettiginiz Orduevleri Merkez Orduevleri Olup, Devlet Büyüklerini Ve Yabanci Devlet Adamlarini Cok Sık Misafir Eden Yerlerdir..

peki ordu evlerinde neden generallerin yerleri ayrıdır. berberi kuaförü suit odası .... bunları kanun koyucular mı yazmış.aynı bina içerisinde ki subay ve astsubay bölümlerinin arasındaki dağlar kadar farklarda mı kanunlarla belirtilmiş.. daha hesaplarda olan sıkıntılar yüzünden askerlerin yaşadıkları sıkıntılar da cabası ...
    Bu Konuda Muzdarip Olacak Kisi Siz Olamazsiniz ki? Varsa Böyle Haksizlik Yapildigini Düsünen Subay/Astsubay,Onlar Gidip Sikayetlerini Yaparak Yasal Yollara Basvuru Yapabilirler.

kendi içinde bile adaletli olmayan bir askeri gazino sistemini dışarıya karşı savunmanın çokta mantıklı olmadığı kanısındayım....
    Ben Savunmada Degilim..Sucta Sucluda Yok Zaten Ortada..Sizin Unuttugunuz Nokta Askerlikte Hiyerarsi Vardir..Mesainiz Bittikten Sonra Siz Sivil Olmuyorsunuz..Sadece Sivil Elbise Giyiyorsunuz..Sivil Elbise Giymek Bir Asker Icin Sivil Olmak Anlamina Gelmez Malesef..

sonuç olarak insanlar belki bu kurumların varlığından şikayetçi değiller ama asıl sorun bu kurumlardaki imtiyazlı zümrelerin küçük dağları ben yarattım edaları....
    Bakin Sayin Teferruat, Ordu Mensubu Olmanin En Kötü Tarafidir Bu Bence..Cok Cabuk Etiket Yersiniz..Biri Bir Densizlik Yapar, Tüm Subaylar/Astsubaylar Damgalanir..
    Belirtmekte Fayda Görüyorum, Orduevlerinde Bulunan Kuaför Salonlarinda "Lütfen Görevli Askere Para, Bahsis Vermeyiniz" Yazisi Vardir..Yani Kücük Daglari Yaratmis Edasiyla Yürüdügünü Söylediginiz Kisiler Askerlere Harclik Verirler Yasak Olmasina Ragmen..

Orduevinde Görev Yapan Askerlerimiz O Kadar Cok Magdur Edilmisler ki, Askerligi Bittikten Sonra Bir Allah'in Kulu Bu Konuyla Ilgili Dava Acmis mi? Yada Evladi Orduevinde Görev Yapan Kac Ebeveyn Savunma Bakanligi Hakkinda Sikayette Bulunmus Bir Arastirmanizi Tavsiye Ederim..Birde Sizden Ricam Askere Giden Genclerimiz Neden Hep Orduevlerinde, Askeri Kamplarda, Komutan Habercisi, Komutan Soförü Olarak Görev Yapmaya Heveslidir..Daha Dogrusu Bu Bir Hevesmidir Yoksa Isin Kolay Yolunami Kacmaktir Askerlik Hizmeti Adina? Aynayi Biraz Kendimize Tutalim Ne Dersiniz?
    Anladigim Kadariyla Bu Konudan En Cok Sikayetci, Muzdarip Hatta Magdur Sizsiniz..Sizin Düsünceniz Nedir? Ne Yapalim Orduevlerini?
    Konu ATAAN tarafından (24-11-2010 Saat 10:56:42 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    samsun
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın ATAAN son sorunuzla başlayayım

Alıntı ATAAN rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizin Düsünceniz Nedir? Ne Yapalim Orduevlerini?
    hepsini kapatalım. halk içinden gelen halkın evlatlarını yetiştiren rütbeli personelde halkın yediği yerden yesin halkın vakit geçirdiği vakit geçirsin.

Sayin Teferruat, Orduevinde Sivillerin Ne Isi Var Bana Mantikli Sebepler Söyleyebilirmisiniz? Kamu Malidir Tüm Kamuya Acik Olmalidir Bizim Vergilerimizle Diye Baslamayin Ama Rica Ediyorum..Bana Akla Mantiga Uygun Sebeplerinizi Söyleyin Bende Fikrimi Sizinle Paylasayim..
    bu cümlenizi sarf etmenize neden olan cümlemi önceki yazınızda "Sanki Orduevlerini Subay Ve Astsubaylar Yaptirmis Icine Askerleri Sokmus Köle Niyetine Kullaniyor Seklinde Yaklasirsak Konu Baska Taraflara Cok Kolay Bir Sekilde Gidebilir." şeklinde yazdığınız yazıdır.bir önceki yazınızda ordu evlerinin genel özel yada başka bir sıfatla subay astsubay için yapılmış bir yer olmadığından bahsetmişsiniz.bende aksini yazdım size , orduevleri subay astsubaylar için yapılmış bir yerdir dedim şimdide kalkmış bana sivillerin ne işi var ordu evinde diyorsunuz.öncelikle buna karar verin "orduevleri subay astsubaylar için yapılmış yerlermidir değilmidir yada ordu evinin amacı nedir"

Askerler Kullaniliyorlar Lafi Abest Olmus, Herkes Görevini Yapiyor..Timde Görev Yapmakta Hizmettir, Görevdir..Yemekhaneci Olmakta, Askeri Cöp Araci Soförü Olmakta, Yerdeki Cöpleri Toplayarak Cevre Mintika Temizligi Yapmakta, Mutfakta Patates Dogramakta...Askerlik Sadece Muharip Sinif Ve Biranslardan Olusmuyor..Örnegin Levazimci Subay/Astsubaylar Bana Ne Ordunun Ic Camasirindan Patatesinden Soganindan, Getirin Atimi Kilicimi Sefere Cikiyorum Demiyorlar..
    timde görev yapmak ile timin göreve gitmesini sağlamak aynı iştir. askerin hasta olmaması sağlığını koruması için çevre temizliği yapmakta görevdir. askerin görevini yapması için yiyeceği patatesi soymakta görevdir..... ama bir ordu evinde eğlenen tatil yapan kişilere hizmet etmek görev değildir... denize giren birine alkollü içecek bölümünde barmenlik yapmak görev değildir... eğlence için açılan bir tesisin tuvaletini temizlemekte görev değildir... yoksa sizce görevmidir.???????

Bu Hakkin Nerden Geldigini Kanun Maddesinde Belirtmistim Yukarida..Bahsettiginiz Orduevleri Merkez Orduevleri Olup, Devlet Büyüklerini Ve Yabanci Devlet Adamlarini Cok Sık Misafir Eden Yerlerdir..
    yani şimdi devletin temsil yerleri bitti de ordu evleri bu amaçlamı kullanılıyor.. çok sık dediğiniz olay o kadarda sık değil.. devlet büyükleri gelecek diye mi şimd ibu ordu evlerini hazır tutuyoruz o zaman hiltonuda alalım burasıda bize çalısşın dış devlet büyüklerine gelince hizmet versin... olamaz böyle bir şey ya.. devlet dış devlet büyüğünü alır sivilde istediği gibi karşılar ve yollar.. bu işler için yeteri kadar memlekette yer var

Bu Konuda Muzdarip Olacak Kisi Siz Olamazsiniz ki? Varsa Böyle Haksizlik Yapildigini Düsünen Subay/Astsubay,Onlar Gidip Sikayetlerini Yaparak Yasal Yollara Basvuru Yapabilirler.
    orduevlerindeki ayrıcalıklı zümreler için yazdığım yazıya verdiğiniz cevap bu.. haksızlık ve adeletsizlik olmaması mı önemli yoksa haksızlıktan birileri mi muzdarip olması önemli... tabiki önce adaletsizlik olmaması önemli.. size soruyorum bu konuyu generallerin ordu evlerinde imtiyazlı olmaları sizce normal mi.lütfen bu soruma cevap verin...ayrıca şikayet varmı diye sordunuz bu konuda hemde çok şikayet var en son bir albay anayasa mahkemesine bu eşitsizlik konusunda dava müracaatta bulundu.. birde asker kökenliler bu cümleyi çok kullanırlar "haksızlık yapılıyorsa şikayetçi olun" kime ve nereye acaba ...lütfen dürüstçe cevap verin siz o kadar meslek hayatınızda hele teğmen iken hiç mi amirinizden haksızlık görmediniz size hiç mi sıkıntı yaşatan olmadı .... ka defa şikayetçi oldunuzzz kaç defa şikayet ettinizz.. siz de çok iyi bilirsiniz ki askerde amir şikayet etmek ...............

Ben Savunmada Degilim..Sucta Sucluda Yok Zaten Ortada..Sizin Unuttugunuz Nokta Askerlikte Hiyerarsi Vardir..Mesainiz Bittikten Sonra Siz Sivil Olmuyorsunuz..Sadece Sivil Elbise Giyiyorsunuz..Sivil Elbise Giymek Bir Asker Icin Sivil Olmak Anlamina Gelmez Malesef..a
    bu konudaki yazılarınızı dışardan birine bir okutun bakalım.. oda size kimseyi yada bir seyi savunmuyorsunuz diyecek mi..... ayrıca asker kişinin sivil elbise giyip sivil olamadığı gelişmiş ülkeler içinde zaten bir tek biziz.. acaba neden sivil elbise giymek sivil olmak anlamına gelmiyor oda garip... emir üniforma ile verilir diyen bir kanun altında bu söz daha da bir garip kaçıyorr.. acaba amirler iş harici mesai saati dışındada mı emir verecekler de sivil olunamıyorr.. mesai bittiyse ve hizmetle alakalı olunan bir yerde değilse kişiler neden sivil olmasın.. bir millet vekili bir bakan sivil bir restauranda yada tesiste vatandaşla yan yana oturuyorsa neden bir ast ve üst bunu yapamıyor.... bu olunca ne oluyor... bakın ben yazayım nedenini... bir amir gazinoya gelince astlar otururken kendisi yer bulamayınca.... bir amirin astları ile birlikte aynı kuyrukta olmaması için.... gazinoda amirin siparisi asttan sonra gelince.. siz şimdi disiplinden bahsedersiniz.... disiplinin arkasına saklanıp astları ezmek hiçbir şekilde zaten yakışık bir davranış değildir....

"Orduevinde Görev Yapan Askerlerimiz O Kadar Cok Magdur Edilmisler ki, Askerligi Bittikten Sonra Bir Allah'in Kulu Bu Konuyla Ilgili Dava Acmis mi? Yada Evladi Orduevinde Görev Yapan Kac Ebeveyn Savunma Bakanligi Hakkinda Sikayette Bulunmus Bir Arastirmanizi Tavsiye Ederim..Birde Sizden Ricam Askere Giden Genclerimiz Neden Hep Orduevlerinde, Askeri Kamplarda, Komutan Habercisi, Komutan Soförü Olarak Görev Yapmaya Heveslidir..Daha Dogrusu Bu Bir Hevesmidir Yoksa Isin Kolay Yolunami Kacmaktir Askerlik Hizmeti Adina? Aynayi Biraz Kendimize Tutalim Ne Dersiniz? "

ben araştırdım açığın var diye hesap ödetilen askerler, anayasa mahkemesine eşitsizlikten dolayı şikayet edenler ....ayrıca bu tür yerlerde çalışmak isteyenler işin kolayına kaçmak isteyenlerdir... ayrıca bu konu oralara giden askerin şikayetleri kadar orduevlerinde askerlerin çalıştırılmasının uygun olup olmadığıdır....

ayrıca size bir soru daha sormak isterim... belki konunun gidişatı değişecek ama...

"komutan habercisi" bu kavram ne demek... haberci ne demek... nedir bu habercinin görevi" benim bildiğim tsk tmk sında en az birlik komutanı seviyesindekilere haberci verilir..bu kadro tsk da eskiden beri vardır... belki bilirsiniz eskiden okuldan çıkan her subaya emir eri verilirdi.. bu emir erleri subayların alış veriş işleri ev işleri gibi her türlü işlerini yapmak ile görevlilerdi... sonra bu emir erleri kaldırıldı... tmk değişikliği ile haberci kadrosu yapıldı... her subay haberci kullanmadığı için maaşlarında ek ödeme alırlar değilmi o zaman ortada cirit atan bu habercilerin işi ne ... habercinin görevi savaş sırasında komutanın emirlerini iletmektir... malum ortada savaş olmayınca komutanlarda teknoloji sayesinde haberleşme sıkıntısı yaşamayınca bu haberciler boş kalmasın diye bot boyarlar, nöbetten sonra yatak yaparlar, çay çorba getirirler, kantine bişeyler almaya yollanırlar... kapının önünde akşama kadar beklerler...
    Konu teferruat tarafından (24-11-2010 Saat 21:11:52 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayin Teferruat, Yazdigim Mesajlari Tekrar Okuyup Öyle Cevap Vermenizi Isterim..Zira Iddia Ettiginiz Seyler Orduevlerini Elestirmekten Cok Öteye Gidiyor..
    Eglence Icin Acilmis Yerde Tuvalet Temizlemek Diye Sorarsaniz, Bu Soruya Cevap Verilmez..Neden Biliyormusunuz? Orduevlerinin Eglenmek Amaciyla Acildigini Iddia Ediyorsunuz Ya, Bu Iddianizi Ispatlamak Durumundasiniz.. Sorunuzun Ciddiye Alinmasini Istiyorsaniz Sorunuzu Ciddi Bir Sekilde Sormaniz Gerekir.."Orduevleri Eglenmek Icin Acilmistir" Diyen Bir Cümle Getirin Lütfen Bende Sorunuzu En Az Sizin Kadar Samimi Cevaplayim..Bakin Kanun Maddesini Vermisim Isin Cözümünü Söylemisim Siz Hala Orduevlerine Direk Dozer Vurmanin Derdindesiniz..
    Rütbeliler Hakkinda Teshisiniz Yanlis ve Eksik, "Kardesim Sende Subay Astsubay Olsaydin da Orduevine Girseydin" Cümlesini Unutmussunuz
    Benim Orduevleri Subay Astsubaylar Icin Yapilmamistir Diye Bir Söylemim Olmadi..Böyle Bir Cümlem Varsa Onuda Buraya Alintilamanizi Rica Ediyorum..
    Ordueviyle Ilgili Kanun Maddesini, Benim Yazdiklarimi Ve "ORDU EVLERİ, ASKERÎ GAZİNOLAR VE SOSYAL TESİSLER YÖNETMELİĞİ" ne Bir Göz Atin..Bu Konuyu Tekrar Ele Alalim Dilerseniz..Hem Sizde Biraz Sakinlesmis Olursunuz
    Emir Erleri ve Haberci Konusunu Isterseniz Baska Baslik Altinda Konusalim, Burda Konu Dagilmasin..
    Konu ATAAN tarafından (25-11-2010 Saat 09:34:27 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bir yerde alkol satılıyor ise, orası eğlence mekanıdır. fazla ayrıntıya girmenin manası yok.
    ama madalyonun öbür yüzü de var.
    orduevinde askerlik yalan askerler hep şikayetçi oluyor, ama genelde de gönüllü oluyorlar o işlere. asıl askerlik olan işlerden nöbetten konvoydan çekinenler istiyor bu işleri sonra şikayetçi oluyorlar. askerlik gerekli midir gereksiz midir, profesyonel olmalı mıdır, veya kamu hizmeti şekline getirilebilir mi gibi konuları düşüneceğimize bu hususa takılınması bence abes kaçıyor.

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı merakli12 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bir yerde alkol satılıyor ise, orası eğlence mekanıdır. fazla ayrıntıya girmenin manası yok.
    ama madalyonun öbür yüzü de var.
    orduevinde askerlik yalan askerler hep şikayetçi oluyor, ama genelde de gönüllü oluyorlar o işlere. asıl askerlik olan işlerden nöbetten konvoydan çekinenler istiyor bu işleri sonra şikayetçi oluyorlar. askerlik gerekli midir gereksiz midir, profesyonel olmalı mıdır, veya kamu hizmeti şekline getirilebilir mi gibi konuları düşüneceğimize bu hususa takılınması bence abes kaçıyor.
    Bu Kadar Dar Kaliptan Bakmayin Lütfen..Ben Orduevlerinin Acilmasiyla Ilgili Yasal Düzenlemeyi Kastediyorum..Dar Kaliptan Bakarsak Camiinin Altinda Bulunan Markettede Icki Satiliyor..
    Profesyonel Askerlik Icin Insaninmizin Egitim Düzeyinin Epeyce Yukarilara Cikmasi Gerekiyor..Bu Durumda Böyle Bir Uygulama Tam Bir Fiyasko Olur..Olur Ama Zaman Alir Sistemin Girmesi Ve Oturmasi..

Nerede
    istanbul
    İletiler
    140
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

market eğlence mekanı değil sonuçta, içkili gazino ile eşdeğer değil. orduevlerinde ise durum dediğim gibi, alkollü yemek verilen ve hesap ödenen yerler eğlence mekanıdır en nihayetinde.
    dahası da var aslında, bir çok asker komutan çocuklarına öğretmenlik, komutan eşlerine kuaförlük hatta şoförlükte yapıyor. komutanın eşyasını taşıyanı da var.. keyfiyet faktörü korkunç yani. işi sadece orduevi ile sınırlamak mümkün değil ki.

profesyonel askerlik için eğitim seviyesinin yüksek olmasına gerek yok, kpss ye giren kişi sayısına bakarsak, bugün profesyonel askerlik çıksa, ihtiyaçtan kat ve kat fazla talep olur.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Askerlik şubelerini artık özel güvenlik koruyacak

Milli Savunma Bakanı Gönül, er ve erbaşların hizmet sektöründen yavaş yavaş çekildiğini belirterek “Alt birimlerden yukarıya doğru bir sivilleşme harekatı var” dedi

Mehmetçiklerin garsonluk, temizlikçilik gibi işler yapmasına son vermek için çalışma başlatan Milli Savunma Bakanlığı, askerlik şubelerinin güvenliğini de sivilleştiriyor. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül er ve erbaşların hizmet işlerinde çalışmaması konusunda uygulamanın genelleşeceğini belirterek, “Benim bakanlığımda er ve erbaş çalıştırılmıyor. Berberim, şoförüm sivil. Bakanlıktaki hizmetlilerin tamamı sivil memur. Bazı orduevlerinde de pilot olarak sivillerden hizmet alınmasına başlandı” dedi.

AŞAĞIDAN YUKARIYA SİVİLLEŞME

Gönül, kendi şoförünün, odacılarının dahi sivil memurlardan oluştuğunu, bakanlıktaki hizmet işlerinde çalışanların tamamen sivil memurlardan oluştuğunu belirterek, “Bizim bakanlıkta er ve erbaş çalıştırılmıyor” dedi. Er ve erbaşların hizmet sektöründen yavaş yavaş çekildiğini ama gerekli olan yerlerde kaldığını anlatan Gönül, askerlik şubelerinde koruma ve güvenlik görevlerini de sivillere yaptırmaya başladıklarını bildirdi. Gönül “Efendim yavaş yavaş mesela askerlik şubelerindeki koruma görevlerini de sivillere vermeye başladık. Yani alt birimlerden yukarıya doğru bir sivilleşme harekatı var. Artık askerlik şubeleri güvenlik şirketleri koruyacak. Bu bir deneme, pilot uygulama olarak başladık. Bunu yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu bir denemedir” diye konuştu.

DAĞIN BAŞINDA ER HİZMET EDİYOR TABİİ

“Biz çocuklarımızı askerlik için gönderiyoruz böylesine garson gibi hizmet etmeleri için göndermiyoruz diyorlar. Ailelerden, örgütlerden tepkiler size ulaştı mı” sorusuna karşılık Gönül, “Daha önce de söyledim. İç Hizmet Kanunu kimlerin nerede, nasıl çalışacağını belirtmiştir. Bu elbette çok zaruri hallerde dağın başında kendi hizmetlerini kendileri yapacaklardır” yanıtını verdi. Orduevlerinde er ve erbaş çalıştırılmasına yönelik eleştirilere karşılık Gönül, “Gidin bakın büyük orduevlerinin hepsinde sivil personeli göreceksiniz. Türkiye’de herkes lafı başka tarafa çevirdiği için ben ne diyorum özet olarak İç Hizmet Kanunu var. Aykırı bir şey varsa şikayet edilir, incelenir. Bizim bakanlıkta da böyle bir şey yoktur” dedi.

50 bin sözleşmeli er düşünüyoruz

Gönül, sözleşmeli er konusunda yasal çalışma yaptıklarını, ancak Meclis’teki çalışma takviminin kısalığı nedeniyle metnin kısaltılması için Başbakanlık’tan geri gönderildiğini anlattı. Gönül, “Nihai hedef 50 bin kadar. Müracaat ne olur, eğitim şartları ne olur, bunlar uygulamada ortaya çıkacaktır. Tasarıda yüksek okul şartı bulunmuyor” dedi. Gönül, “Kendi çocuğunu sözleşmeli olarak gönderir mi” eleştirilerinin hatırlatılması üzerine “Benim çocuğum Şırnak’ta askerlik yaptı” cevabını verdi. (Star gazetesi)

http://haber.gazetevatan.com/askerli...42600/1/Manset

Tamda konuyla ilgili bir haber olduğu için alıntı yaptım.
    Konu feyyar tarafından (25-11-2010 Saat 20:23:05 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya/Almanya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı merakli12 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    market eğlence mekanı değil sonuçta, içkili gazino ile eşdeğer değil. orduevlerinde ise durum dediğim gibi, alkollü yemek verilen ve hesap ödenen yerler eğlence mekanıdır en nihayetinde.
    dahası da var aslında, bir çok asker komutan çocuklarına öğretmenlik, komutan eşlerine kuaförlük hatta şoförlükte yapıyor. komutanın eşyasını taşıyanı da var.. keyfiyet faktörü korkunç yani. işi sadece orduevi ile sınırlamak mümkün değil ki.

profesyonel askerlik için eğitim seviyesinin yüksek olmasına gerek yok, kpss ye giren kişi sayısına bakarsak, bugün profesyonel askerlik çıksa, ihtiyaçtan kat ve kat fazla talep olur.
    Orduevleri Hakkinda Bilginiz Varsa Bu Konuyu Sizinle Tartisalim..Orduevlerini Eglence Mekani Sanan Birisiyle Orduevleri Hakkinda Konusmak, Tartismaya Birsey Katmayacagi Gibi, Tartismanin Boyutunu Degistirip Maksadi Asan Cümlelerle Karsilasmamiza Neden Olur.. Keyfiyet Faktörü Tespiti Yapabilecek Kadar Kesin Konusmayin Isterseniz..Isi Sadece Ordueviyle Sinirlamak Istemediginiz Konuya Yaklasiminizdan Belli Oluyor..Burda Konu Orduevi, En Bastada Belirtigim Gibi Orduevleri Hakkinda Bilgi Sahibiyseniz Buyrun Tartisalim..Konuya Ön Yargili Yaklasmaktan Ziyade, En Azindan Orduevleri Hakkinda Bir Arastirma Yapin Öyle Konusalim..Hem Böylece Birbirimizi Daha Iyi Anlamis Oluruz..

Nerede
    samsun
    İletiler
    47
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın ATAAN ben orduevlerini biliyorum konu hakkında bilgi sahibiyim. sizinle bu konuyu enine boyuna konuşabilirim..

öncelikle şurdan başlayalım..

yukardaki yazınızda orduevinin kurulma amacını gösteren kanun maddesini belirtmişsiniz.bu kanun maddelerini biraz daha ayrıntıları ile bu siteyi takip eden sivillerinde anlayabilmeleri için açabilirmiyiz...

1.. orduevlerinin kurulma amacı nedir.

2.. ordu evleri ne tür hizmet verir...

3..bu hizmetlerden kimler faydalanır..

bu hizmetten her zümre aynı şekilde mi faydalarınır yoksa zümreler arası farklar varmıdır vara nelerdir

4.. ordu evlerinin devlet tarafından karşılanan imkanları nedir (maddi olarak )

5... vergiden muaf olmasının sebebi nedir..

6... orduevlerinde erler tarafından verilen hizmeti devlete yapılan bir hizmet olarak görüyormusunuz..(bilirsinizki erlerin askere alınması nın amacı devlete hizmettir)

7.. özel eğitim merkezleri nedir... örnek istanbul tuzlada bulunan

8. özel eğitim merkezlerinde ne tür işler yapılır eğitim verilirmi buranın içerisinde ki sosyal tesisler özel eğitim amacı ile mi kurulmuştur..bu sosyal tesisler nelerdir.

sayın ATAAN bu sorularımın tamamına cevap verirseniz çok memnun olurum.. sizinde varsa sorunuz alayım..
    Konu teferruat tarafından (26-11-2010 Saat 19:17:56 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

askeri kamplardan kimler yararlanabilir

askeri kamplara kimler girebilir

askeri kampa kimler girebilir

askeri gazino nedir

askerde barmen olmak

askeri dinlenme tesisleri

askeri gazinolara kimler girebilir

sosyal tesislerde askerlik

https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage2

askeri gazinoya kimler girebilir

askeri gazinoda ne yapılırdidim askeri gazinoaskeri sosyal tesislerden kimler yararlanabiliraskeri gazino ne demeksözlesmelı erler mesaiden sonra eve gıtsınantalya askeri gazinosamsun askeri gazinoaskeri sosyal tesisler telefonhttp:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage5https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage3https:www.hukuki.netshowthread.php156-Ordu-Evleri-Askeri-Gazinolar-ve-Sosyal-Tesislerpage6silivri askeri kampcide askeri tesisaskeriyede gazino ne demekordu evi nasıl kullanılır
Forum