+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: Apartmanda yaşamanın kuralları

Apartmanda yaşamanın kuralları Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Oct 2006
  Nerede
  bursa, nilüfer, Turkey.
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Apartmanda yaşamanın kuralları

  Merhaba, ben oturmakta olduğum apartmanda yaşadıklarımdan rahtsızım ve çözüm için ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. problemler; gece geç saatlere kadar (19.00 - 04.00 a kadar şahit olduklarım ve her gece aynı şeyler tekrarlanıyor) dairelerde hiç bitmeyen tamirat işleri şu anda saat 00.06 ve matkap çalışıyor, bir dairede bulunan çocuklar her gece saat 23 den sonra 01-02 ye kadar evde koşu yapıyor, alt dairmdekilerin tüm oda kapıları çok kullanılmaktan gıcırdıyor ve evde bulunan çocukların bunu oyun yaptıklarını düşünüyorum sürekli kapıları oynatıp çarptırıyorlar. bu gıcırdayan kapılar sabah 05-00 ve 06.00 da da 2-3 kere wc kullanımı olduğunu düşünüyorum kullanılıyor. ön balkonda halı yıkanıyor ve asılıyor tüm sular masa ve sandalyelerime akıyor. güneşi engellemek üzere koyduğum balkon şemsiyemin üzeri yemek artıkları ile doldu. benim paronayak biri olduğumu düşünmenizi istemiyorum. 1 yaşında bir bebeğim var ve her gece tüm bu gürültülerden dolayı sürekli uyanıyor. normal koşullarda insanların birbirlerine olan saygılarından dolayı bu tip olayların yaşanmaması gerekir ancak maalesef saygı olmadığını düşünüyorum. bana bunları engellemek için ne yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim  Hukuki NET Güncel Haber

  Apartmanda yaşamanın kuralları konulu yargıtay kararı ara
  Apartmanda yaşamanın kuralları konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jul 2006
  Nerede
  Ankara, Çankaya, Turkey.
  İletiler
  8
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Mağdur: apartman yaşamı ile ilgili çeşitli konu başlıklarını sizler için derledim. Umarım işinize yarar. İyi Komşuluklar dileğimle

  APARTMAN YAŞAMI #8211; KOMŞULUK HUKUKU

  APARTMAN HAYATINDA KİRACI VEYA KAT MALİKİ DİĞER SAKİNLERİ RAHATSIZ EDERSE NE YAPILABİLİR?
  Öncelikle rahatsızlık veren kişi veya kişilerin uyarılması gerekir.
  Eğer taşkınlık yapanlar kiracı ise ev sahibinin mutlaka olaydan haberdar edilmesi gerekir. Uyarılar sonuç vermediği takdirde kişi veya kişilerin yaptıkları her taşkınlık bir suç teşkil etmektedir. Bu durumda alınabilecek en etkil önlem diğer daire sakinlerinin her seferinde ayrı ayrı şikayetçi olmalarıdır. Konu ile ilgili şikayet Sulh Ceza mahkemelerine yapılır. Kat mülkiyeti kanuna göre bu çekilmezlik hali süreklilik kazanırsa, diğer daireler tarafından birleşilerek satın alınması da mümkündür. Bu yolla rahatsızlık veren daire sahibi apartmandan uzaklaştırılmış olur.

  EVDE EVCİL HAYVAN BESLENEBİLİR Mİ?
  Yönetim planında aksi belirtilmediği taktirde evcil hayvan beslenemez. Yönetim planında ne tür evcil hayvanların beslenebileceği özel bir madde ile belirtilebilir. Evcil olmayan hayvanlar (yılan vb.) hiçbir şartla beslenemez.

  DİĞER KAT MALİKLERİNİN HAKLARINI İHLAL EDEN KAT MALİKİ, HANGİ ŞARTLARDA DAVA EDİLEBİLİR?
  Ortak giderlerden ve avanstan kendi payına düşen borçları ödemediği için, hakkında iki takvim yılı içinde üç defa icra takibi yapılmasına sebep olan; başvuru üzerine anagayrimenkulün bulunduğu yerin sulh hakimi tarafından verilen emre rağmen, Kat Mülkiyeti Kanunu'nda yazılı borç ve yükümlülükleri yerine getirmemek suretiyle öteki kat maliklerinin haklarını ihlal etmekte devamlı olarak bir yıl ısrar eden; kendi bağımsız bölümünü, kumarhane, randevuevi vb. yer olarak kullanmak suretiyle ahlak ve adaba aykırı hareket eden kat maliki aleyhine, yukarıdaki sebeplerden birinin öğrenilmesi tarihinden itibaren altı ay ve her halde dava hakkının doğumundan başlayarak beş yıl içinde dava açılmalıdır. Hakları ihlal edilen kat malikleri, açtıkları bu davayla, ihlalci kat malikinin bağımsız bölümü üzerindeki mülkiyet hakkının kendilerine devredilmesini talep ederler. Davanın kazanılması halinde, davalı kat malikine, bağımsız bölümünün dava tarihindeki değeri ödenerek, davalının mülkiyet hakkı, diğer kat maliklerine, arsa payları oranında devredilir
  BİNANIN EN SON KATINDA OTURUYORUM KİRACIYIM ALTIMDA VE ONUN ALTIN DA OTURANLAR KAPILARI ÇOK HIZLI KAPATIYOR, MÜZİĞİ GÜRÜLTÜLÜ DİNLİYOR VE KAPILARININ ÖNÜNDEN AYAKKABILARI İÇERİ ALMIYORLAR NELER YAPABİLİRİM.
  Bu konuda öncelikle apartman yönetim planınızı incelemenizde fayda bulunmaktadır. Ancak, böyle bir yazının apartman girişine asılması yerine, gerekli hassasiyetin gösterilmesi için yöneticiye ve kat maliklerine gönderilmesi bize göre daha uygun olacaktır.
  APARTMANDA KAT MALİKİ DİĞER DAİRELERİ RAHATSIZ EDİYORSA NE YAPILABİLİR?
  Öncelikle bu kişi veya kişilerin uyarılması gerekir. Eğer taşkınlık yapanlar kiracı ise evsahibinin mutlaka olaydan haberdar edilmesi ve uyarılması gerekmektedir. Uyarılar sonuç vermediği taktirde kişi veya kişilerin yaptıkları ver taşkınlık bir suç teşkil etmektedir. Bu durumda alınabilecek en etkili önlem diğer daire sakinlerinin her seferinde ayrı ayrı şikayetçi olmalarıdır. Bu şekilde sulh ceza mahkemelerine başvurabilirsiniz.
  Böylesi bir durumun aynı zamanda bir çekilmezlik hali oluşturduğu göz önünde bulundurulduğunda, Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 25. Maddesi uyarınca rahatsızlık veren dairenin diğer daireler tarafından birleşilerek rayiç bedel üzerinden satın alınması da mümkündür.

  APARTMAN BALKONUNA HALI SERİLEBİLİR Mİ? APARTMANLARIN ORTAK TEMİZLİK GÜNLERİ VAR MI? KANUN MADDE AÇIK OLARAK YAZILSIN LÜTFEN.
  Bu konuda apartman yönetim planınızı incelemenizde fayda vardır. Yönetim planınızı yöneticinizden veya tapu sicil memurluğundan temin edebilirsiniz. Zira, bu konuda açık yasal bir düzenleme bulunmamaktadır.
  APARTMANLARDA HALI SİLKELEMEK SERBESTMİ
  Öncelikle bu konuda apartman yönetim planınızda bir hüküm olup olmadığnı incelemenizde fayda vardır. Ayrıca, Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesinde, kat maliklerinin doğruluk kurallarına uymaları ve birbirlerini rahatsız etmemeleri hususu düzenlenmiştir. Bu nedenle, yönetim planınızda konu ile ilgili özel bir düzenleme yok ise, KMK 18. maddesi doğrultusunda halı silkelenmesi uygun olmayacaktır.
  APARTMANDA HERKES KOMBİ YAKMAKTA BİR KİŞİ SOBA YAKMAKTADIR. KANUNEN SOBA YAKMASI UYGUNMU? SOBA YAKTIĞI ZAMAN ÜST DAİRELERDE DUMAN İS ÇIKMAKTA VE HERKES BU DURUMDA ŞİKAYETÇİ. NE YAPMAMIZ LAZIM .
  Öncelikle, apartmanınızın yönetim planını inceleyerek bu konuda bir düzenleme bulunup bulunmadığını tespit etmelisiniz. Ayrıca, bulunduğunuz yer Sulh Hukuk Mahkemesinde dava ikame edebilirsiniz.
  EN ÜST KATTA, KATTA TEK BİR DAİREDE OTURMAKTAYIM. BALKONUMDA MANGAL YAKABİLİRMİYİM. BU KONUDA YASAL BİR YAPTIRIM VEYA BİR İÇTİHAT VARMIDIR.
  Bu konuda öncelikle Apartmanınızın yönetim planının incelenmesinde fayda vardır. Ayrıca, Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesinde, kat maliklerinin doğruluk kurallarına uymaları ve birbirlerini rahatsız etmemeleri hususu düzenlenmiştir.
  APARTMANDA SAAT KAÇTAN SONRA İNSALAR RAHATSIZ EDİLEMEZ BU KONUDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM YÖNETMELİK NE DER TEŞEKKÜRLER
  Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesi hükmü "Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler..." düzenlemesi yer almaktadır. Bu konuda apartmanınıza ait yönetim planını incelemenizde fayda vardır. Ancak, sorunuzda belirttiğiniz şekilde saat sınırlamasına ilişkin yasal bir düzenleme bulunmamaktadır.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Türkiye'de Kaçak Yaşamanın Cezası Nedir?
  Saygı değer hukukçu arkadaşlarım size çok önemli bir sorum var biraz geniş kapsamlı bir soru olacak dikkatle okumanızı istiyorum. Şimdi bu aklıma...
  Yazan: PaulKellerman Forum: Vatandaşlık Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 18-11-2013, 00:36:57
 2. Forum kuralları "Türkçe imla kuralları"
  Merhaba; Türkçe'mizi doğru kullanmak,yanlış kullananları doğruya yönlendirmek hepimizin görevi. Son zamanlarda forumlarda da bu yönde hatırlatmalar...
  Yazan: Erdoğan Kırcalı Forum: Site Hakkında
  Yanıt: 7
  Son İleti: 29-01-2012, 15:26:19
 3. İyi yaşamanın 10 yolu
  İyi yaşamanın 10 yolu Daha neşeli bir yıl için uygulayın! Yeni bir yıl geldi. 2010'da hayatınızın çok daha neşeli geçmesi için dünya turuna...
  Yazan: Erhan Yurdayuksel Forum: Yaşam - Sohbet - Forum Oyunları
  Yanıt: 3
  Son İleti: 11-02-2010, 13:12:12
 4. Ayrı yaşamanın süresinin boşanma davasına etkisi
  Merhabalar , 1999 yılında evlendik 6 yaşında bir çocuğumuz var. Evliliğimiz müddetince çeşitli sorunlar yaşadık çoğunluğuda eşimin sorumsuzluğu...
  Yazan: başaktuna Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 10-07-2006, 12:56:45
 5. Ayrı yaşamanın boşanma sebebi sayılması
  Merhaba.. Eşimle 1985 yılında evlendik. Aradan geçen zaman içinde 19 yaşında 16 yaşında ve 10 yaşında üç çocuğumuz oldu. Ancak 1995 yılında iş...
  Yazan: necdet serdar özlü Forum: Aile Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 09-08-2005, 08:40:30

Bu sayfada bulunan kavramlar:

apartman kurallari

apartman kuralları

apartman kuralları nelerdir

apartmanda oturmanın kuralları

http:www.hukuki.netshowthread.php15485-Apartmanda-yasamanin-kurallari

apartmanda yaşama kuralları

apartman kuralları 2014

apartmanda temizlik günleriapartmanda oturma kurallariapartmanda yaşamanın kurallarıapartmanda tamirat saatleriapartman yaşam kuralları nelerdiralmanyada apartman yasam kurallariapartman temizlik kurallariapartmanda oturmanin kurallariapartman temizlik kanunuapartmanlarda temizlik günüapartmanlarda teapartmanda oturma kurallarina uymama cezasibinada oturma kurallaridevlet hukukunda apartmanda oturma kurallariApartmanda yasamapartmanda oturma kanunu nasilaparman kurallari ile ilgili yazilarapartman temizlik gunleri
Forum

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2021 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2021 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2021 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.