Merhabalar rahmetli teyzemin 1990 yılında kiracı olarak taşındığı dairenin sahipleri iki yıl sonra ölmüştür,çocukları olmadığından dolayı miras akrabalarına kalmıştır.Fakat bu akrabaların sayısı çok fazla olduğundan dolayı kirayı sadece bir mirasçı talep etmiş ve bir süre diğer mirasçılarla paylaşmadan kendisi almıştır.( miiraçı sayısı 100 ve üzeri)Hak sahiplerinden bir tanesi teyzeme kira ödememesini kendi evi gibi oturmasını söylemiştir.İçlerinde birkaçı bu işle ilgilenmiş ve mirasçı sayısının yüksek oluşundan sonuca ulaşamamıştır.1992’den 2021 yılında teyzem ölene kadar bu dairede yaşamıştır tadilat,apt demirbaş giderleri,faturalar vs.hepsini karşılamıştır.Faturalar da bizim üzerimizedir.Teyzemin ölümünden sonra dairede ben oturuyorum.Tapumuz olmadığı ve hissedar olmadığımız için emlak vergilerini ödeyemiyoruz.Daire kentsel dönüşüme girecek ben daireyi satın almak istiyorumfakat mirasçı değilim.Müteahhitin mirasçıları toparlayıp bu işi çözmesi imkansız gibi duruyor.Yıllardır bu iş çözülemedi.Bana yol gösterir misiniz?Emlak vergisini ödeyebilsem ve ödesem benim için avantaj olur mu?Eve kendi evim gibi tadilat,bakım,onarım yaptım.Biraz uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.Sevgiler..