Merhaba arkadaşlar
Çocuk ile ilgili kişisel ilişki kurma hakkında bir davamız bulunmaktadır.
8 yıllık evli 4 yaşında 1 erkek çocuk babasıyım eşimle birlikte evliliğimiz sorunsuz şekilde devam etmektedir.
Asıl Sorun ise benim öz anne ve babamın eşimi istememesidir.
Bunun üzerine sadece eşimi istemeyerek torunlarını görmek istedikleri için bende aileme resti çekmiş bulunmaktayım.
Eşimden yana aileme yapılan hiç bir haksız davranış yada saygısızlık gibi bir durum yoktur. Bunu % 100 emin olmamın tek sebebi aileme sorduğum sorularda size karşı yapılan bir davranışı varmı neden istemiyoruz dediğimde sade bizimle cana yakın oturup konuşmuyor oturduğu yerde sessizce kalıyor demeleridir.
Ailemin eşimi istememesi üzerine bende çocuğumuzu da madem görmeye hakkınız yok diyerek onlara kapıları kapatmış bulunmaktayım.
Tarafımıza mahkeme davası açtılar ve mahkeme ayın belirli günü yatılı olmayacak şekilde ilk 3 görüşme uzman tarafından yapılacağını söylemektedir.
Hatta açtıkları davanın belirli bir ücretini de bize yüklemiştir.
Maliyetinden ziyade ben oğlumun akıl bağlı olana dek onlarla hiç bir şekilde görüşmelerini istememekteyim. Çünkü oğlumun annesini bana kötüledikleri gibi ona da kötüleyecekler.
Sorun genel olarak eşimi istememeleridir. Fakat biz mutlu mesut bir şekilde 8 yıldır evliyiz.
Hiç bir şekilde görüşmelerini istemiyor ve yüz yüze gelmek istemiyoruz. bunun bir yolu varmı? Detaylı dava dosyaları mevcuttur yardımcı olacak bir avukat yada bu konuya ait uzman bilirkişiyle ücreti karşılığında destek almak isteriz. Teşekkürler iyi günler dilerim