Herkese merhabalar.

Önceden belirtmem gerekirse konunun mağduru ben değil erkek kardeşimdir.

Bir kaç gün önce Erkek kardeşim cinayetle suçlandığını olduğunu telefon ile arayarak söyledi ve yaşadığımız evler ayrı.

Bizzat kendisinin bana anlattığı şekilde size aktarmadan küçük bir bilgi vermek istiyorum.

Erkek kardeşimle amcam,yengem ve erkek evladı daha öncesinden darp nedeniyle davalık oldu.

2 yıldır özel gün ziyaretleri vb şeyler bu yüzden yapılmıyor.

Aynı zamanda amcamın ailesi kendi içinde de sürekli sürtüşme içinde ve kavgalı. ( Amcam,Eşi,Erkek Evladı)

Kardeşimin oturduğu ev ile amcamların evinin mesafesi 7 mahalle yaklaşık 10 dakikalık mesafe.

Bu bilgilendirmeden sonra erkek kardeşimin bana anlattıklarını doğrudan size aktariyorum.

- Evde oturuyordum polis geldi ve karakola kadar gitmemiz gerektiğini söyledi bende yeni kalkmıştım uyku haliyle ağzımdan sadece tamam çıktı.

- Karakolda, yengemin evinde öldürüldüğünü söyleyip belli bir saat aralığında nerede olduğumu ve şahidim olup olmadığını sordular.

-Bende onlara her zamanki gibi evde olduğumu fakat sabaha karşı dışarı çıkıp dolaşıp eve tekrar geldiğimi söyledim. Evde babam vardı şahidim oydu ve dışarda dolaştığım için o 2 saatlik sürede hiç bir şahidim yoktu.

-Bıçak kullanıp kullanmadığımı sevip sevmediğimi sorduklarından sonra, bıçağa benzer ucu keskin bir cisimle çoklu bıçak darbeleri ile yengemin evinde öldürüldüğünü söylediler.

-Orada bilgi vermek için değil sanık olarak oturduğumu anladım. Büyük ihtimalle amcam ve oğlu benim adımı vermişti. Bir süre daha sorular geldikten sonra bazı örnekler alıp bıraktılar.

- Olay yeri inceleme hemen gittikten sonra halam ve eniştem eve girmiş ve kapıda zorlama yokmuş. Salon ve balkon temizmiş. Yatak odasında aşırı derecede kurumuş kan varmış ve gözle görülür şekilde arka odaya kadar sürüklenme izi varmış.

- Etraf kavga sebebi ile değilde sanki hırsızlık vari şekilde dağınıkmış bu cümleyi kurmasının nedeni sanırım koltuk bazasının açık içi karıştırılmış olmasına dayanıyor bunu apartmandaki komşu söylemişti. Kısacası bir şey aranıyormuş gibi.

- Yengemin cesedini ilk bulan kişi oğluymuş işten eve geldiğinde karşılaşmış.

Kardeşimin anlattıkları bu kadar. Amcamların hangi sıfatla ifade verdiğini bilmiyoruz.

Bütün bu başımızdan geçen olayları anlattıktan sonra müsadenizle bir kaç soru sormak istiyorum.

1) Kardeşimin verdiği dna, parmak izi vs hiçbir şekilde olay yeri ile uyuşmadığı halde sırf amcamların evinin 2-3 mahalle aşağısında dolaşıyor ve kamerada görünüyor diye bu tek başına delil sayılıp onu suçlu kılar mı?

2) Kapıda zorlama yokmuş ve cinayetin yatak odasında işlenip arka odaya kadar yengemin süreklendiğine inanıyoruz. Kardeşim kafasına esip böyle bir şeye kalkmış olsa bile nasıl evde yengemin tek olduğunu tahmin edicek ve nasıl arası en az 2 yıldır bozuk yengemi ikna edip yatak odasına götürmeye ikna edicek.
Daha sonra komşularla konuştuğumuzda kimsenin bir şey duymayıp görmediğini söylediler.
Bütün bunların ışığında evden biri yada birileri yapmış olduğunun kanıtı değilmidir ?

3) Amcam ve oğlunun birşeyi yok. Yengemin babasından kalan malları var ve yengem bunu onlara ne zamandan beri vermiyor sırf bu yüzden her hafta tartışıyorlardı. 2.Sorumla bu birleştiğinde cinayetin evden biri ya da birilerinin mal-mülk için yaptığının güçlü kanıtı değilmidir? Bunun üzerinde gitsek nasıl sonuç alırız?

4)Avukat tutmak haricinde nasıl bir yol izlemeliyiz?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler!