Uzuuuun bir aradan sonra tekrar merhaba
4 vardiyalı 5 ayrı girişli, 3 bloklu işyerimde beraber çalıştığım hanımefendi tarafından taciz iddasıyla karakola şikayet edildim ve ilk esnada iddaları çürüttük ama nörolojik hastalığımı(epilepsi) tehdit unsuru göstererek 6284 nolu kanuna göre uzaklaştırma kararı aldırdılar. Kararda sadece vardiya değişikliği veya bölüm değişikliği yer almasına karşın işyerim önce beni başka ilçeye geçici görevlendirme yaptı. Daha sonra ortada hiç suç olmamasına rağmen 6284 nolu kanuna göre verilen tedbiren uzaklaştırmayı sebep gösterip uyarma cezası verdi. Uayrma cezasının soruşturmasında kurum savunmayı 6284'ten değilde "memur hal ve hareketlerine uymayan davranışlardan" aldı ama cezayı 6284'ten verdi. Tebliğleri bilerek tarafıma yapmadı. Bütün tebliğleri kendi çabamla ööğrendim. Uyarma cezasına da tayini uygundur çok yıpranmıştır talebi girildi.
6284'ün suç olmadığını, masumiyet karinesi vs yazarak il disiplin kuruluna itiraz etttim Vali yardımcısı verilen disiplinin yönetmelikte yer almadığını, iptali için 60 gün içinde idare mahkemesine başvurabileceğimi belirtmesine kuruma tebliğ edilmesine rağmen beni 240km aynı ilin en uzak köşesine gönderdiler.
Konya 3.İdare mahkemesine YD talebini reddetti. 1.İdare'ye itiraz ettik onlarda itirazı reddetti.
İtirazda 5 ayrı mahkememin olduğunu, mahkemeye şahitlere varıp gelmenin zorlaştığını, benim ve ailemin hastalıklarını, memlekette ipard projesi ile alınan hibe ile yaptırdığım zirai yatırımları ve 3+1 sözleşmeli personelin çalışma şartlarını, 6284'ten dolayı ceza verilemeyeceğini söyledik.
Annemde Koah, Kemik Erimesi var. Babamda ise Parkinson, Epilepsi,Guatr, Karaciğer yetmezliği ve Alzheimer var ve benden başka yakınları yok.
Epilepsi hastalığında SUDEP denen birşey var yani anlık ölüm.
Bilinç kaybı oluşuyıor gittiği yeri bazen kendini bilmiyor.
Bende aynen yalnız durmamam lazım. Daha bu sabah kriz geçirdim
Neyi yanlış yaptık, yanlış nerede? Ne yapmak lazım?