Merhabalar;

2013 yılında büyükelçilik okulunda Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmaktayken okuttuğum sınıf olmasına rağmen diğer devrede ortaokuldaki boş derslere birkaç defa mevzuata aykırı olarak görevlendirildim. Son görevlendirmeye girmemem sebebiyle tarafıma Uyarı-Kınama-Aylıktan Kesme cezaları DMK 125C/a Tevhiden aylıktan kesme cezası ile tecziye edildim. Büyükelçiliğe yazdığım ceza itiraz dilekçesi “Büyükelçiliğimizde Yüksek Disiplin Kurulu Bulunmadığından En üst amir olarak aynı ceza uygun görülmüştür” şeklinde Büyükelçi imzalı cevapla red edildi. Bu cezaya isnaden Yurtdışı görevim sonlandırıldı.

Ceza iptali ve aynı zamanda Yürütmeyi Durdurma davası da açmıştım, Ceza İptal davası Ankara … İdare Mahkemesince red edildiği için yürütmeyi durdurma mahkemeyi kazanamadım.

Ankara … İdare Mahkemesi ceza iptal başvurumuzu ……. Sayılı kararı ile red etmesi üzerine yaptığımız temyiz Başvurusu Danıştay .... Daire Başkanlığının ……….sayılı kararı ile bozuldu.
Dış İşleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının farklı zamanlarda yaptıkları karar düzeltme talepleri de ayrı ayrı red edilince mahkeme bozma kararına uyarak 2023 yılında yeni karar verdi.

Bu karara istinaden Bakanlık beni tekrar yurtdışı göreve gönderir mi?

Şuan kurum değiştirdim Üniversitede çalışmaktayım. Eğer gidebileceksem muhtemel süreç nasıl işler? Ne yapmalıyım?

İyi çalışmalar...