Merhaba arkadaşlar, bir konu hakkında bilgisi olan ve benzer durumları yaşamış olan kişilerden bilgilerini paylaşmasını rica ediyorum. 24 daireli bir toki'ye ait evde 18 yıldır oturuyoruz. Bu daireler de şu an bir kısmı öğrenci bir kısmı ev sahibi (az kişi olarak) bir kısmı da kiracı. Apartman yöneticisi apartmandan uzak ve kişilerle pek muhatap değil, ayrıca işine gelen onu destekleyenlerle konuşmakta. Çevremizde olan binalar temizlik şirketine geçip daha düşük aidat ödemesine rağmen bizim apartmandaki görevliyi ısrarla çıkarmıyorlar. Ben dahil 7-8 kişi daha bu duruma itiraz etti. Her yıl toplantı olmasına rağmen ne karar defteri ne de toplantı yapmadan aidat 350 TL diye WhatsApp grubu kurmuş. Çevremizde temizlik şirketleri ortalama 200-250 tl civarında para topluyor. Bu fiyat bize uygun olması gerekirken fahiş bir artışla karşı karşıyayız. Bireysel kombi doğalgaza geçtiğimiz için sadece çöp ve sipariş alma var ama apartman vasat halde. Bu 350 tl aidat ben ve diğer itiraz eden arkadaşlar için çok fazla, takdir edersiniz ki bu devirde hem doğalgaz, hem elektrik, hem su vb. ihtiyaçlarda eklenince hesap giderleri artıyor ve problem çıkıyor. Daha önce Cimer'e yazdım site yönetimine git dedi gittim sonuç yok ve tekrar bir daha yazdım bu hafta içinde. Bu görevliyi çıkarmamak için ellerinden geleni yapıyorlar sırf menfaatleri için. Bu durumda ben ne yapabilirim arkadaşlar 350 tl çok fazla. Araştırmalarım sonucunda tam olarak bir itiraz dilekçesi bulamadım, bu dilekçeyi kendim oluşturup, hukuki bir dille apartmanda itiraz eden kişilere imzalatıp toplantı talep etsem, bu durumda da ret cevabı gelirse savcılığa bu kişilerle beraber gidip başvuru yapsak nasıl olur? Aklıma süreçle ilgili bilgiler var ama sizlerden de cevap bekliyorum. Teşekkürler