Öncelikle Merhabalar Hocalarım, ben ilgili bir suçtan toplamda 17 yıl 3 ay 15 gün ceza aldım. 16\05\2014'de tutuklanarak cezaevine konuldum. 12\05\2022'de covid iznine salındım. 12\05\2025'de koşullu salıverileceğim ve 31\08\2031'de ise bihakkın tahliye olacağım.

12\05\2025'de koşullu salıverileceğim zamanda MSB askerlik görevimi yapmam için her yıl veya 2 yılda bir bildiri gönderdi. Yalnız laf olsun diye söylemiyorum ama gerçekten ruh halim çok kötü hatta hemen hemen mecbur kalmadıkça dışarı çıkabilen birisi bile değilim. Yani askerlik yapmak isteyemiyorum.

Bir kaç insandan ve özellikle internette okuduğum kadarı ile 5 yıldan fazla ceza yatanlara çürük raporu veriyorlarmış... Bu durumun doğruluk payı nedir? Ayrıca çürük raporu verilmesi için illa bir psikolojik rahatsızlığımın tespit edilmiş olması mı gerekiyor? Yani bipolar, şizofren vb... Ayrıca geçen B sınıfı ehliyet aldım ve bu ehliyetle yaşam paramı kazanmak istiyorum ve bir yerde daha okuduğum kadarı ile çürük raporu verilirken bir ruhsal hastalık tespiti yapıyorlarmış ve bu durumda da o ruhsal hastalığın tescillendiği için de sürücü ehliyetine el konuluyormuş? Bu doğru mudur?

Hocalarım lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla