11.11.2022 tarihinde A101 internet sitesi üzerinden sipariş verdiğim 18.11.2022 tarihinde tarafıma teslim edilmiş ve ambalajı açılmamış ürün için iade tabi oluşturdum. Aşağıda eklediğim epostayı göndermişler. Son zamanlarda bildiğim kadarıyla tüketici kanunlarında değişiklik oldu ama mesafeli sözleşmelerdeki cayma hakkı ile ilgili bir değişiklik olmadı diye biliyorum. Acaba ben mi yanlış biliyorum? Bu süreç zarfında, 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 9. maddesi 1.ve 2.fıkrasına" göre teslimden itibaren 14 günlük sürede iade iade hakkım var diye biliyorum. Yetkili servis ambalajı açılmamış ürün için nasıl rapor tutalım diyor. Bu süreçte nasıl bir yol izlemeliyim?

Değerli Müşterimiz,

ürünlerle ilgili iade işlemi yapılabilmesi için servis raporu ya da kargo hasar tespit tutanağı gerekmektedir. İlgili rapor ya da tutanağı bu ileti üzerinden mail olarak göndermenizi rica ederiz. ürünün kutu görselinide bu mail üzerinden iletmenizi rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.