Öncelikle merhabalar başıma gelen durum aşağıdaki gibidir.

Evimi 10.08.2020 yalında a kişisine kiraya veriyorum.
Daha sonra bu kişi aynı binada eşinin adına ev alıyor.
Bana da eşi ile oturacağını ve yerine çalışanını getireceğini söylüyor.
Bende bu durumu emlakçıyı arayarak bildiriyorum.
Emlakçı bunun için yeni bir sözleşme yapmam gerektiğini söylüyor.
Kendisine gelecek şahsın benimle yeni bir sözleşme yapması gerektiğini söylüyorum.
Gelen giden sözleşme yapan olmuyor aylar sonra kendisini arayıp açık olan terası kapatacağımı söylüyorum.

Ayrıca şuan olduğum evin 1 2 yıl içinde kentsel dönüşüme girebileceğini söylüyorum kendisi bir anda evden asla çıkmayacağını başımın çaresine bakmamı gerektiğini onu ilgilendirmediğini söylüyor ben kendisine zaten evden çık demedim durumu izah ettim sadece bir anda aşırı bir tepki aldım ve avukatlarımız halletsin diyip suratıma kapadı telefonu şaşırdım direk.

Daha sonra binaya gittiğim de evimde başka birinin kaldığını gördüm aynı şahsı daha öncede gördüm yönetime sordum üst komşuya sordum evimde başkası kalıyordu fakat misafiri olduğunu düşündüğüm için bir şey demedim çünkü ben hala gelecek kişinin beninle sözleşme yapacağını düşünüyorum.

Evimde oturan 3. şahıs beni ölümle tehtit etti kiranı alıyorsun sanane vs gibi cümleler kurdu kendisine neden benimle sözleşme yapmadığını sordum ben beninle sözleşme yapmanız gerektiğini a kişisine zaten söyledim.

Öncelikle kiracımın aynı belediye sınırları içerisinde hatta aynı binada evi olması ve evimi 3 bir kişiye benim yazılı iznim olmadan peşgeş çekmesi durumu mevcutur 3. şahsa sorduğum da alt kiralama yapmadığını evi sadece kullandığını söylüyor zaten evi kiralayan şahısta ben kiramı ödüyorum elemanım oturuyor seni ilgilendirmez diyor.

Evimin fuzuli işgal altında olduğunu düşünüyorum bu durumda kaymakamlığa dilekçe vermek istiyorum uzun dava süreci ile uğraşmamak adına sizlerin önerisi ne olur saygılarımla.