Haklı olduğumu bir konuda çalıştığım firmaya ihtar çektim. (zor bir müvekkil değilim, uzun vadeli olarak çalışmak istediğim bir vekil arayışım vardı, karşılıklı güven duyabileceğim bir vekil ile anlaşma gereksinimi duydum.)
Arabuluculuk öncesinde avukatımla yüzde 20 oranında avukatlık sözleşmesi yapmak üzere anlaştık. Bana imza attırdı, kendisinin imzalamadığını sonradan farkettim. Ücret avukatın hesabına yatacaktı.
Arabuluculukta anlaşılırsa bana fazladan para yatırıp kendi ücretini elden para vermemi talep etti. Ses kayıtlarım var. Ayrıca öncesinde danışmanlık ücretlerini de başkasının hesabına yatırttı. Ses kayıtlarım var.
Arabuluculuk aşamasında benden 15000tl talep etti, avukatıma güvenerek kabul ettim. Arabuluculukta firmam ile anlaşıldı.
Sonrasında 120000tl avukatın hesabına iki taksit ile yatırılacaktı. arabulucuk anlaşmasının yapıldığı gün 15.000 avukatlık ücreti, 105.000 nin de yüzde 20 si olan miktarın avukata ödeneceğine dair ibra sözleşmesi imzalattı. Bu sözleşmeyi bana teslim edemeyeceğini söyledi. Sonrasında yüzde 25 kuralı olduğu öğrendim.
elden para vermek istemediğimi kendisine belirtim. öncesinde tanıdıklarının hesabına yatırdığım danışmanlık ücreti olan 8.000 tl (ses kayıtlı) ve ayrıca anlaşılan para üzerinden de 36.000 tl para aldı. 120000 tl üzerinden 44.000tl. Bu miktar max. yüzde 25 kuralından fazla.
Değerli yorumlarını rica ederim.