Merhaba. Devlet Üniversitesinde 11 yıldır öğretim görevlisi olarak görev yapmaktayım. TUBİTAK bursu kapsamında 1 yıl süreli burs kazandım ve bu süre boyunca yurtdışında bilimsel çalışmalarımı yürüteceğim. Kadro durumumuzdan dolayı kısa süreli görevlendirme yapıldığını biliyorum. Fakülte yönetimi, mevzuat gereği 3 aya kadar ücretli geri kalan 9 ay için ücretsiz/aylıksız izin verilebildiği söyledi. 9 ay boyunca aylıksız olmak beni ve ailemi ciddi olarak maddi açıdan yıpratacaktır. Personel Daire Başk. ise fakülte yönetiminin inisiyatifine bağlı olarak rektörlük makamı da onay vermesi durumunda 3'er aylık kısa süreli görevlendirme yapılabildiğini ifade ettiler. Ancak uygulamada böyle bir şey var mı bilmiyorum. Pek çok üniversitenin görevlendirme esaslarını okudum ve "Avrupa Birliği, San-Tez, Tubitak, vb projeler kapsamında gönderilen akademik personelden yukarıda belirtilen sayı ve süreye tabi değildir" şeklinde açıklamaların olduğunu gördüm. Bu süreçte nasıl bir yol izleyebilirim. Benim durumumda olan varsa veya emsal kararlar varsa bilgilendirmenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.