Öncelikle herkese merhaba, bu yönde daha önce bir konu oldumu olmadı mı? bilmiyorum, olmadıysa bu konuyu emsal olarak değerlendirmek için siz büyüklerimden yorumlarınızı bekliyorum. öncelikle konuyu kısa ve öz olarak anlatayım,
2017 model opel corsa E 1.4 otomatik aracım var. Bu aracımın yağ filtre kütüğü denilen parçasının içerisindeki yağ basınç valfi kırıldı plastik bir parça, opel ile görüştüm. bu parçanın tek satılmadığını tümüyle satıldığını tümünün fiyatının 2.000TL olduğunu söyledi. Ben bu durumu kabul etmedim. Sebebi ise bu yağ filtre kütüğünün tüm parçaları (kapağı, contası) ayrı ayrı satılıyor. ancak benim arzalı parçam olan yağ basınç valfi (bu parçada yağ filtre kütüğünün kapak ve contası gibi sökülüp takılabilen bir parçasıdır)
Şimdi bu konu ile ilgili olarak yasal haklarımı nasıl arayabilirim. Benim arzalı olan parçanın maddi değeri taş çatlasın 400TL dir. ancak 400TL lik bir parça için 2.000TL lik bir parçayı almaya zorlanıyorum. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.