Merhabalar bundan 20 gün öncesinde başıma bir olay geldi ben aslen Gaziantepliyim ve 30 ağustos tarihinde araç almak üzere İstanbula gittim araca baktık kontrol ettik resmi tatil olduğu için 31 ağustos da satış işlemlerini başlatmak üzere anlaştık. Satıcı arkadaşın samimi yaklaşımları güzel sohbeti biraz aramızda muhabbet yarattı ve samimiyet oluştu saat 15:00 civarında işbankası hesabımda bulunan 189 bin lirayı araç için ayırmıştım. Arkadaş bana banka hesaplarının hacizli blokeli olduğunu parayı nakit almak istediğini söyledi. Bu durum üzerine iş bankasını aradım ve şubede rezerve olmadığını yakın bir akbank şubesini aradığım da şubede kasanın müsait olduğunu söylediler. Bu sebeple akbanka doğru giderken arkadaş benden rica da bulunarak ya benim bir arkadaşım da para atacak bana atamıyor sana atabilir mi hazır bankaya kadar gitmişken çekebilir miyiz diye sordu bende en kötü ne olabilir ki diyerek mağdur olduğunu düşündüğüm için onay verdim ve hesabıma 102.500tl bir eft geldi şubeye girip çektik ve arkadaş parayı teslim aldı bana ben dışarıdayım sen de çek gel istersen demesi üzerine işbankası hesabımda bulunan 189bin lirayı akbank hesabıma transfer sağladığım anda hesabıma bloke geldi. Şubede ki arkadaş bunun güvenlik nedeniyle olduğunu söyledi bir kaç dakika bekletti sonrasında ise maalesef genel merkez tarafından bloke koyuldu mail atıldı dönüş bekleniyor dendi. Mesai saati doldu ve arkadaş ile yarın haberleşmek üzere anlaştık. Sabah erkenden bankaya gittiğimde hesabıma savcılık kararı ile tedbir konulduğunu söyledi şube. Dolandırıcılık şüphesi olduğunu söyledi ve şaşırdım öğrendim ki göksun kaymakamlığı tarafından konulmuş arkadaşı aradım fakat numaralar kapalı çaldı ve ulaşamadım korkuyla direkt Göksuna gittim karakola girdim ve olay hakkında bilgi almak istediğimi söyledim meğerse olay burada ki bir amcamız dolandırılmış ve tutar aynen uyuyor sadece küsürat eksik ve doğal olarak şikayette bulunmuş o an başımdan aşağı kaynar sular aktı resmen neye uğradığımı şaşırdım olayı olduğu gibi polis arkadaşa anlattım fakat ortada bir dosya olduğunu ama dosyada benim adım sanım olmadığını sadece iban bilgim olduğunu bu sebeple ifademi alamayacağını söyledi ve bende şikayette bulundum olayla ilgili ve bu sebeple 31 ağustos tarihinden beri araç almak için biriktirdiğim ve kredi çektiğim tüm param halen akbank hesabımda bloke konulmuş vaziyette savcılık tarafından ve mağdur durumda kaldım 2 sorum var bu olayda sonuç ne olur ve bloke kalkması için olayın sonuçlanması mı gerekir 20 gündür paramı hiç bir şekilde kullanamıyorum. Teşekkürler iyi forumlar