Saygı değer büyüklerim okuyan herkeze selamlar olsun.

içinden çıkamadığım, konu hakkinda bilgi sahibi bir insan bulamadığim için hukuki net sitenizden yardımlarınızı beklerim

Hayat bu başıma istemedigim bir sürü olaylar zinciri geldi, bunları anlatmayacağım ama sizden isteğim beni hor, önyargılı görmemenizi rica ediyorum.

Birisine söz ile 3000 tl borcum vardı yarısını ödeyebildim. Başka bir konu için yaşadığım şehiri terk etmem veya ölmem yada öldürmem gerekicek bir olay geldi, ve 5 kuruşsuz gittim. Neler çektim ben bilirim neyse,

Geri döndüğümde pandemi ve sınavlar falan derken uzun bir süre çalışamadim herşeyim patladı 8 tane ufak tefek icram var. Onlar başım üstüne hepsini ödeyeceğim inşallah. Gerekli belgelerimi aldim ve işe başladım tam 1 ay oluyor.

Uyaptan nereye ne kadar borcum varmış bir ödeme planı hazırlarken farkettim ki 1 tane dosya var ve çok yüksek meblağ, 46.000 tl. içeriğine baktığimda

ilamsız ödeme emri.

Benim o 1.500 kalan borcum olan kişi ,
07.12.2017 tarihinde 13.900 tl borç verdim
08.12.2018 tarihinde 1.500 tl
19.02.2018 tarihinde 12.000 tl
19.02.2018 tarihinde 790 tl
Bana borç verdiğini ve geri alamadığını bir avukat yardımıyla Nufusa kayıtlı olduğum ev aileminde yaşadığı adrese ödeme emri göndermişler

Evde yok denmiş. Postacı abiye. ( Onlar bile nerede ne durumda olduğumu bilmiyordu)
Bidaha yollamışlar ve Annem bilmiyoruz yurt dışına gitti heralde demiş
Bidaha yollamışlar sanırım evde kimse yoktu komşuya sormuş postaci. Komşuda adresten ayrıldı demiş
Ve tebligatı muhtara bırakılmış.

Anladığım kadarıyla ulaşılamadığı için Usülüne uygun tebligat yapıldı ve 21/2 kanununa göre icra ve maaş haczi işlemleri başlatılmış. 1-2 sene tekrarlanmış.
Baktılar hiç bir şeyim yok ve sigortalı çalışmıyorum. Yeniden dosya masrafı ödememek için 2019 dan sonra islem yapılmamış.

Size yemin edebilirim o kadar borcum yok. Senet , Çek, yada yazılı bir kâğıtta imzam hiç bir belge yok borçlu olduğumu kanıtlayacak.

Dün icra dairesine gittim, ve orda 2 kisi ye anlattım verdikleri cevap usulüne uygun tebligat yapılmış ve borç kesinleşmiş buna bir şey yapamayız. Avukatla anlaş.

Üzüldüm ve sinir oldum öfke doldu içime O bana bu davaydı açan insana karşı Gidişat kötü eğer düşüremezsem bu davayi ve o kişide geri çekmezse ben ödemem

hiçbir canlıya zarar vermekten allaha sığınırım
Kendime vermiş olduğum söze sadık kaldım yıllardır, hep kaçtım alttan aldim bedeller ödedim
Artık alttan alacak dermanım kalmadı.
O insan la anlaşamazsak ve bana elini kaldırırsa Orda herşey biter ya o beni öldürür ya ben onu.
Kimseden korkmuyorum, sadece kendimden korkuyorum duramam elimde kalır. Geri kalan ömrümü cezaevinde geçirmek istemiyorum, bide ahiret hayatimda Onun günahlarını yüklenmek te istemiyorum

Yıllarca olmayan borcum. Maaşımın 4 /1 ini ona verilcek olmasi zoruma gidiyor.

Yakinda maaşıma haciz gelir ve yüksek ihtimal kavga etcez. Şiddet yanlışı değilim ama böylebir borçta yok. Resmen tuzak ya bu

Kaç gündür Düşünmekten aklım durdu.

Allah rızası için bu sorunumun çözülmesine yardım etmenizi isterim, dilerim

Başınızı ağrıttığim için özür dilerim