Merhaba;

Sitemizde 1 sene önce yaşam başlamış. Evimi yeni satın aldığım için 2 aydan beri ikamet etmekteyim. İlk yapılan genel kurulda Müteahhit firma yönetim şirketine sitenin yönetimini vermiş ve bu şirketteki kişilerden Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu oluşturulmuş. Aslında kat mülkiyeti kanununa göre Denetleme Kurulu kat maliklerinden seçilmesi gerekiyordu. Bu durum atlanmış.

Olağan kat malikleri genel kurulu tarihi 22.07.2022 çoğunluk sağlanamazsa 30.07.2022 de yapılacaktı. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadı, ikinci toplantı için belirtilen adrese gittik.
Toplantı salonunda Yönetim Kurulunda ve Denetleme kurulunda isimleri geçen kimse toplantıya gelmemişti. Yönetim şirketi çalışanlarından üç kişi vardı. Bu üç kişiye verilen vekalette yoktu. Yönetimin ve Denetimin toplantıya gelip gelmeyeceğini sorduğumuzda toplantıya katılmayacaklarını beyan ettiler. Bizde Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu olmadan toplantının başlayamayacağını beyan ederek katılanların imzası ile tutanak tutarak genel kurula başlamadık.

Toplantı günü genel kurula başlamamamız doğru mudur? Bundan sonrası için bizim neler yapmamız gerekiyor?

Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.