Merhaba, 2 aydan beri 8 kat 26 daireli ve yönetciliği kimsenin almak istemediği bir apartmanda yöneticiyim.
Apartmandan birkaç kişiden çöp odalarında eşyalar olduğu ve boşaltılması için talepler gelmesi üzerine önce bu alanların ortak kullanıma ait olduğu ve kat mülkiyetinin ilgili maddelerinin bir özetini çöp odası kapılarına yapıştırdım ve asansör kapısı yanına yaklaşık 2 haftalık süre içinde boşaltılması ve bunun sonunda çıkarılacağını belirten bir yazı yazdım.Süre sonunda temizlik görevlisi
bir çok eşyayı vb malzemeyi çıkarmış ( benim uyarıma göre önceden içinde değerli bir şey olup olmadığına bakmış, değerli olabildiğini düşündüğü 4 jant kapağını ayırmış atmamış ) ancak bir kat maliki bir bavulu olup bunun manevi değere sahip olduğu içinde bazı eşyalarının olduğunu söyleyip serzenişte bulundu.Mecburiyetim olmamasına rağmen zarar varsa karşılayabileceğimi ve kural dışı bir işlem yapmadığımı belirttim.

Bu durumda ve süreçte hatalı bir uygulamam var mıdır?
Çöp odaları kapısına ( sürekli kalacak olan yazılar) ve asansör kapısı yanına asılan ve en az 2 hafta duran yazının görülmemesi,okunmaması karşı tarafı haklı kılar mı?
Bu konudaki görüş ve önerilerinizi öğrenmek istiyorum,iligililere şimdiden teşekkür ederim...