Merhaba başıma gelen bir durum var şöyle izah edeyim. Önceden ticaret yaptığım yabancı bir arkadaşım var 3 yıla aşkın beraber ticaret yaptık. Benim ona verdiğim hali hazırda bir borç bulunuyor. Ticaret yaptığını bildiğim için ve benim paramı da işlettiği için ondan kar alıyordum. Hesabıma bir kaç transfer olacağını ihraacat yaptığından bazı kişilerin ürünlerini teslim edeceğini söyledi. Ve benim hesabıma göndermek istedi bende buna tamam diyerek gün içi gelen miktarları verdim kendisine. Şimdi bir soruşturma açıldığını ve bankada bloke olduğunu gördüm. Bunun içeriğini bilmediğim için kendisini çok sıkıştırmadan sordum kaybolmasını istemedim ortalıktan. Ben onu başka ildeki açılan soruşturmayla ilgili ifade vermeye götürebilir miyim ?
1. Kendisiyle ingilizce anlaşıyoruz bu konuda yardım ediliyor mu ?
2. Benim ifadem daha alınmadı bu şahsı savcılığa götürüp ifade vermesini sağlayabilir miyim ?
3. Kişiyle aramda bir senet var lakin TC kimlik no değil pasaport no yazıyor. Bu savcılık karşısında geçersiz midir ? Kendisiyle bir iş geçmişim olduğunu kanıtlamak için. Bu durumda mağdur edildim nasıl bir yol izlemeliyim.
4. Yüz yüze konuşurken bu durumları itiraf etmesi video kayıt yoluyla bende bulunması bir delil niteliği taşır mı ?
Arkadaşlar beni lütfen yargılamayın tek bir sicil kaydı yok karakol önünden geçmedim hiç bir zaman lütfen yol gösterin