Merhaba,

Bir web sitesi yaptırmak istiyordum ve kuzenim bir tandıığı ile tanıştırdı.
Yaklaşık 1 ay projeyi yapıp yapamayacağını sordum. Daha önceki çalışmalarını inceledim.
Dolar kuru yükselince daha önce yaptığı TL kurundaki fiyatı değiştirdi ve Dolar olarak öncekinin üç katı bir fiyat istedi.
Bunu normal karşıladım ve kabul ettim.
Sözleşmeyi telefonda kabul etmemden bir gün sonra mail olarak gönderdi. O gün Dolar kuru düştü.
Ve sanırım bütün anlatacaklarımın bu noktada başlıyor.

Sözleşmeyi imzalamaya gittim. Kuzenim de oradaydı.
Zaten okumuş olduğum için sözleşmeyi tekrar okumadan imza attım.
Çantama koyarken fark ettim ki sözleşmeden bir sürü şeyi çıkartmış.
Bunu dile getirdiğim zaman bana bağırmaya başladı.
Karşımda iletişim kurabileceğim birisi olmadığı için oradan ayrıldım.

Kuzenime ne olduğunu anlattığım zaman kendisiyle konuşup düzeltmeye çalışmamı önerdi.
Baştan birisini bulmaya çalışmak da bir zarar dedi.

Tekrar gittim ve ilk sözleşme kadar iyi olmasa da yeni bir sözleşme sundu. Kabul ettim.

Sözlü anlaşmamızda siteyi parça parça teslim edecekti. 1,2 ve4üncü haftalar. Zaten sözlemede de bunu belli eden bir ödeme planı var. (Ayrıca WhatsApp'ta süre olarak 2-4 hafta demişti)
İlk hafta dolup siteyi sorduğum zaman daha önce uygun dediği server ile ilgili şikayet etmeye başladı.
2 ay sonra 2 hafta daha istedi. Ve bu 2 haftalarla 1 haftada verceği şey için 1,5 aydan uzun zamandır bekliyorum.
Kod yazıyorum dediği zaman bunlara erişim istedik. Onun yerine hazır şablon bir sayfa gönderip (http://www.wpkixx.com/html/winku/) bunu isteğime uygun şekilde tasarladığını söyledi. Oysa istediğim bu değildi.

Tek taraflı fes etme hakkım bu durumda var mıdır?
Beni zor duruma sokacak bir şey mevcut mu?

Şimdiden teşekkür ederim

Cihan