iyi günler
bügüne kadar vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim
sitenizde daha önce bahsetmiştim 2021 yılında boşanma davam red oldu. 2018 yılında eşimin ilk eşinden olma oğlu 2018 yılında trafik kazası geçirdi ve karşı tarafın araçında hasar meydana geldi öz babası hasarı karşılamadı bende şuan resmi nikahlı olan eşime oğlunu yapmış olduğu hasara karşı yaklaşık 1 kilo altın vererek karşı tarafın masrafları karşıladım ve eşime parayı vererken noterden senet hazırladım altının gramını ve o anki fiyatı yazıldı ( yaklaşık 110.000) tl. eşimin eski eşi parayı ödeyeceğim dedi fakat bu zamana kadar parayı kimse ödemedi boşanma davamız red olduktan sonra eşime eve dön diye herhangi bir ihatarda bulunmadım fakat eşim eve geldi ve giderken sitenin kamara kayıtlarını sanki bemin evime girip çıkıyormuş gibi göstermek için almış ( boşanma davamız red olduktan sonra eşim evime 2021 den bugüne kadar 4 veya 5 kez gelip belli aralıklarla kaldı ve ben bu sırada ben evde akşamları kalmadım evde olup olmadığımı ispatlayamıyorum ) kısaca karışı dava acabilmem içinde her hangi bir şartlar oluşmadı.

Sormak istediğim
eşimle boşanmadan elimde bulunan sendi ( noter tarafından hazırlandı paranın neden verdiği ve ne işin veridiği yazıyor ) ve o zaman bozdurmuş olduğum altının fiyatı ve şuanki fiyatı farklı eşimden boşanmadan eşime icra davası acabilirmiyim yoksa sadakat yükümlülüğü devam ettiği için açamazmıyım
eşime ihtar göndermediğim için terke dayalı boşanma davası açabilirmiyim
daha öncede sitenizde bahsetmiştim eski eşinden olma bir oğlu ve bir kızı var üvey kızım 18 yaş üstü ve mahmeke kararıyla bemin soy adımı taşıyor soyadımı üvey kızımdan tekrar alabilirmiyim