+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak?

Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Aug 2021
  Nerede
  MARDİN
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak?

  Merhaba değerli arkadaşlar;

  Bir dosyamda 3 farklı müşteki var.
  Bir müşteki de 168/2 den faydalandım 2 yıl 1 ay 15 gün ceza verildi.
  Diğer müşteki de 1/6 yapıldı ve 4 yıl 2 ay verildi.
  Diğer müştekide de 1/6 yapıldı ve 4 yıl 2 ay verildi.

  Suç tarihim 2017 yılın ait ve 35 yaşındayım.
  Tekerrür gibi durumlar yok, daha önce hiçbir soruşturma veya kovuşturma kaydım yok. Doğal olarak cezaevi giriş çıkış durumlarımda yok.

  Şimdi anladığım kadarı ile suç tarihi eski olduğu için 2020 öncesi olduğu için 1/2 indirimler yapılacak ama kafam karıştı.

  Şimdi indirimsiz hali toplamda 10 yıl 5 ay 15 Gün.
  1/2 İndirimli hali toplamı: 5 Yıl 2 Ay 15 Gün yapıyor.
  Bu hali ile mi hesaplanacak , yani toplanıp tek bir kalemde mi indirim yapılacak yoksa her mahkumiyet için tamamen ayrı ayrı mı hesaplama yapılacak?

  Asıl sormak istediğim şu : 3 müştekiden dolayı aldığım 3 farklı ama aynı maddeden aldığım mahkumiyet sonucu ne kadar ceza yatacağım veya yatacak mıyım?

  Cevaplarsanız çok mutlu edersiniz. Saygılarımla;  Hukuki NET Güncel Haber

  Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak? konulu yargıtay kararı ara
  Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak? konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Aug 2021
  Nerede
  MARDİN
  İletiler
  5
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak?

  Sayın editör konuyu silebilir misiniz?
  Can sıkıntısından sürekli sayfayı yenileyip duruyorum ve konuya bakan var cevaplayacak kimse yok. Sabırsızım ama benimde zamanım dar, sitem etmiyorum ama istediğim cevabı alamıyorsam onu yok etmem lazım.
  Konuyu silin lütfen.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2003
  Nerede
  Washington Amerika
  İletiler
  2.833
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Bu cezanın infazı nasıl hesaplanacak?

  Sanığa verilen ceza 10 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasıdır.

  Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 5 YIL 2 AY 22 GÜN HAPİS cezasıdır.

  Sonuç ceza 3 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

  Sanık 2 YIL 2 AY 22 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

  Sanığa verilen ceza 10 yıldan fazla olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliğinin 6. maddesindeki 'cezasının onda birini kapalı kurumlarda infaz edip, iyi hâlli olma ve koşullu salıverilme tarihine 7 yıldan az süre kalması' şartı gereğince; 1 YIL 0 AY 16 GÜN HAPİS cezasını kapalı ceza infaz kurumunda çektikten sonra açık ceza infaz kurumuna geçer.

  NOT 1: 5275 Sayılı Kanunun Geçici 9. maddesi gereğince, toplam hapis cezası on yıl ve daha fazla olup üç ayını kapalı ceza infaz kurumunda geçiren ve iyi hâlli olan hükümlüler, açık ceza infaz kurumuna ayrılmalarına bir yıl veya daha az süre kalması halinde açık ceza infaz kurumlarına gönderilebilirler. Bu fıkra hükmü 31/12/2020 tarihine kadar geçerlidir.

  NOT 2: 5275 Sayılı Kanunun Geçici 9. maddesi gereğince, Covid-19 salgın hastalığının ülkemizde görülmüş olması sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, 105/A maddesi kapsamında denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve 106 ncı madde veya diğer kanunlar uyarınca denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlüler, 31/01/2021 tarihine kadar izinli sayılır. Salgının devam etmesi hâlinde bu süre, Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında iki ayı geçmemek üzere üç kez -31/07/2021 tarihine kadar- uzatılabilir.
  Adalet hakkındaki yorumlar saatlerimize benzer. Çoğu saat farklı yerler gösterir ama herkes kendininkine güvenir. [Fransız Atasözü] Bu nedenle hukuk ve hukukçulara güvenin. Onlar aslında vatandaşların teminatıdır...

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Cezanın infazı
  İyi günler , 20 temmuz 2016’da işlenmiş hakaret ve görevini yaptırmama suçundan alınan 4 yıl hapis cezasının infazı 1/2 ve 2 yıl denetimli...
  Yazan: medwig Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-01-2018, 09:42:42
 2. 2 Yıl 5 Ay 5 Gün Cezanın infazı nasıl olur?
  Merhaba arkadaşlar, Kardeşim hırsızlık suçundan dolayı 22.11.2016 da 2 yıl 5 ay 5 gün ceza yedi , bu cezanın yatarı nedir? Ayrıca denetimli...
  Yazan: ceax1907 Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 07-12-2016, 19:08:44
 3. Ertelenen cezanın infazı
  2006 yılında işlenen ve ertelenen ceza tekrar suç işlenmesi nedeniyle bozuldu. Erteli ceza bozulduğu için temyiz etme şansımız var mı ?
  Yazan: havanursahin Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 21-12-2014, 02:06:51
 4. Cezanın infazı
  Yaklaşık iki yıl önce askerdeyken işlediğim izin tecavüzü sonra da firara dönüşen suçumdan dolayı 10 ay hapis cezasi aldim. Temyize yolladım ve...
  Yazan: byasiby Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 8
  Son İleti: 20-02-2008, 04:47:43
 5. Cezanın infazı hakkında
  Merhabalar, Kardesım 450/4 den yargılandı ve 59/1 uygulanmak kaydıyla muebbet agır hapıs cezasına mahkum oldu. Kendısı 4616 nolu yasadan...
  Yazan: yagmur cansu Forum: Ceza İnfaz Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 12-11-2004, 18:15:07

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.