herkeze selamlar
koçtaş a bağlı ustabilir.c.. sitesinden evde yapılacak mini banyo tadilatı için talep oluşturdum(kadıköy de yaşıyorum) ve istanbulun değişik bölgelerine hizmet verdiğini söyleyen ve bu siteye koçtaştan aldıkları usta karta sahip olan kişilerden fiat aldım. Bir tanesi ile telefonda görüştükten sonra eve gelip keşif yaptı. 1500tl (klozet ve diğer malzemeler dahil)malzeme parası ve 1000 tl işçilik için bir tanesi ile anlaştım.Herhangi bir sözleşme yapmadım çünkü koçtaş a bağlı olduğunu düşünüyordum bu kişinin.
Adam ertesi gün işe gelicekti gelmedi, beni bir gün oyaladı(bu arada banka havale yolu ile keşfe geldiği ilk gün banka yolu ile dekonta malzeme parası olduğunu belirttim) benden almıştı. Neyse 2 gün sonra öğleden sonra yanında sadece 600 tl lik malzeme ile geldi.Klozet ve diğer parçalar yoktu.Zeytinburnundan geliyormuş ve taksi ile geldi. İşi 4 günde bitirecekti.Banyonun duş kısmını kırdı duşun kırık 40 cm lik borusunu değiştirdi.Yanında çimento vesaire getirmediği için pahalı izolasyon maddesini molozların üstüne döktü.20 kiloluk malzeme boşa gitti dediki bu benden olsun(hata ettiğini anladım çünkü) toplam yemek molası dahil 4-5 saat kalmıştı.Yemeğini çayını herşeyini verdim.Ertesi gün gelecekti ne telefonlarına baktı ne cevaplarıma döndü, Bende paramı iade etmesini söyledim , cevap vermedi.Bundan dolayı ustabilir isimli koçtaş sitesine başvurdum sadece telefon kaydı alıp durdular.Yapabildiğim tek şey oraya onun hakkında yorum yapabilmek oldu insanların görebileceği şekilde.Bundan dolayı beni mahkemeye vermekle tehdit etti.18 gün sonra bu kişi yi koçtaş ın sisteminden çıkartabildim.Holding duruma el attı.Bu kişi hala ne paramı iade ediyor nede kaçarken bıraktığı pro kırıcı hiltisini ve bir kaç özel eşyasını almaya geliyor.
bir kaç kişiye danıştım mala zarar vermekten, dolandırıcılıktan şikayetçi olmamı söylediler ama ne yapacağım bilmiyorum.Başka bir usta ile 4 gün sonra onun kırıp parçaladığı yere başladı ve tam 10 gün de bitirdi diğer başlayan usta.
Koç holdingdeki bayan bu kişiyi sitemden çıkaran kişi parayı ona ödediğiniz için birşey yapamıyoruz dedi.Ama kendisine size 1000 tl iade etmesini söyledik dedi ama 15 gün daha geçti.sonuç yok.
Elimde adamın özel eşyaları var bu defterinde bana verdiği toplam fiat(klozet dahil)2500 tl lik yazısı var.Bu bile bende duruyor.Hiltisinin bekçiliğini yapmak zorundamıyım. beni mağdur eden bu kişiye karşı ne yapabilirim, bu konulardan anlamıyan birinin anlayacağı şekilde anlatırsanız sevinirim.
inanın bu olay herkezin başına çok rahatlıkla gelebiir.Sahte bir kimlikle koştaştan usta kartla sisteme üye olup, bir çok kişiden malzeme parası alıp ortadan kaybolmak çok kolay.Yaptırımı yok.Dolandırıcılar bunu keşfederlerse çok insanın başı yanacak

saygılar