Açtığım ve 2020 de kazanmış olduğum bir davada işe iade tazminatı hesaplanırken işe başlatmama tazminatı kısmında CIPLAK BRÜT Ücret esas alındı. Buraya kadar sorun yok ancak bizim çakal şirket her ay maaşın 1/3 ü oranında parayı prim olarak gösteriyordu. Yani benim alacağım paranın 1/3 ünü pislikler buhar ettiler. Hesaplamada primsiz brüt ücret hesaplandı yani cıplak brüt ücret ama yasa koyucunun (ki vatandaşı ezmekten başka bir şe yaramaz) asıl nedeni burada servis, yemek , ekmesai bunlar dahil değildir demek istemesidir, aslında sürekli ödenen çakalca primlerin burada yeri olmamalı diye düşünüyorum, bu yasa aslında her ay düzenli ödenen primlerin dahil edilmesine engel olmamalı diye düşünüyordum. Avukatın da tavsiyesi ile dava daha da uzamasın diye çok karıştırmadım kazanacağım anlaşılınca. Ancak buradaki haksızlıkla ilgili tekrardan dava açabilir miyim?

Somut örneklemek gerekirse bene 4500 tl maaş ve her ay 10000 tl prim alıyorsam benim cıplak brüt ücret 4500 üzerinden hesaplanması ADİL değildir. Bununla ilgili 1.5 yıl geçmiş davada ne yapılabilir?