3 buçuk aylık evliyim. Eşimin ailesi ile aynı binada oturuyoruz hayatıma evliliğime çok fazla müdahalede bulunuldu sürekli ailesi yüzünden tartışmalar yaşandı. Psikolojik şiddete maruz kaldım. En son eşim bana vurdu darp raporu aldım uzaklaştırma verildi ona ama ailesinden korktuğum için bende evden ayrıldım ailemde kalıyorum. Boşanma davası henüz açılmadı ama ben eşimin psikolojisinin iyi olmadığını düşünüyorum anne zaten büyük travmalar yaşamış. Bunların acısını eşimden çıkarmış çok fazla şiddet görmüş kocam çocukken ve geceleri hep uykuda anne babasını sayıklar korkardı ağlardı. Gözünün önünde ailesinin bana yaptığı her şeye sustu konuşamadı. İş mahkemeye gittiğinde ben hakimden eşimin psikolojik sağlığı hakkında rapor talep etmek istiyorum böyle bir hakkım var mı? Anlatılacaklar çok uzun ama özetle eşimin davranış durumu hiç hiç normal değildi. Ben mahkemede aile terapisti istemediğimi ve evimizi o binadan çıkarmak istediğimi bu şartlarda evliliğime şans vermek istediğimi boşanmak istemediğimi söylesem kabul edilir mi? Bu yönde bir karar çıkar mı? Zaten bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanma olmayacak ben bu süreyi terapist yönlendirmesi ile ve ayrı binada eşimle tekrar deneyerek geçirmek istiyorum.