Merhaba, kusuruma bakmayın biraz uzun olacak ama;

Boşanmak için Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle protokol imzalayarak anlaşmalı boşanma davası açtım.
Eşim farklı şehirde olduğu için duruşmaya katılmadığı için hakim 2 hafta süre verip çekişmeli dava dilekçesi vermemi istedi. (Şubat 2022'ye duruşma tarihi verdi)

Davanın çekişmeliye dönmesini istemediğim için dilekçe vermedim.
Fakat bu durumda Şubat ayındaki duruşmadan önce dava düşmüyormuş beklemem lazımmış duruşma tarihini.

Davanın düşürülüp, sonra yeniden eşimin olduğu şehirde Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle anlaşmalı boşanma davası açmak istiyorum.
Bu yukarıdaki duruma göre en hızlı boşanmak ve en az zarar görerek nasıl boşanabilirim?

1) Feragat dilekçesi versem aynı sebepten tekrar dava açamıyorum bildiğim kadarıyla ve açacağım olası davanın çekişmeliye dönmesi durumunda eşimle ilgili suçmalama yapamam doğru mudur?

2) Davanın geri alınması dilekçesi versem işe yarar mı dava hemen düşer mi ve aynı konuda tekrar dava açabiliyor muyum? Bu dilekçede eşimin imzası şart mı veya nasıl birşey yazmalıyım?

3) Benim açtığım dava düşmeden Eşim bulunduğu şehirde Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle anlaşmalı boşanma davası açarsa sorun olur mu?

4) Ben açtığım dava düşmeden eşimin yaşadığı şehirde aynı konuda dava açsam sorun olur mu?

5) Hiç birşey yapmadan beklesem davama Şubatta red verildikten sonra eşimin bulunduğu şehirde tekrardan Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle anlaşmalı boşanma davası açabilirmiyim?