Merhaba , bir konuda yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardımcı olun.Olay şu şekilde gerçekleşti. Ben doğuda görev yapıyordum Batı’ya tayinim çıktı. İlk başta ben bu birliğe gidince beni sivil hayattan arkadaşım arada. Gittiğin birlikte çok samimi bir arkadaşımın kardeşi var ilgilen onunla dedi. Bende olur eksiğin gediğin var mı diye sorarım dedim. Çocuğu yanıma çağırdım bir eksiğin olursa gel yanıma diye. Aradan 10 gün geçti ilk başta bana para lazım ailemden istedi gönderemediler dedi. Ben buna biraz para verdim. Aradan 1 hafta 10 gün geçti , sivilde uğraştığı işten dolayı batmış. Hesabımda 1500 tl para var askerim icra gelecek sizden nakit olarak alsam olur mu dedi , bende olur dedim. Gittim Atmden çektim verdim. Aradan 1 hafta daha geçti ben nöbetçiyken yat saati geçmesine rağmen bu dışarda arkasından gizlice gittim baktım , elinde android telefon var. Telefonunu aldım tutanak tuttum , askerliği uzadı bunun. Orada biraz tehdit vari konuştu ama onu da tutanağa ekleyeceğimi söyledikten sonra bir daha bişey demedi. Aradan 1 hafta geçti nöbetçi olduğum gün odama geldi “Komutanım , annem rahatsız , sizden görüntülü arayabilir miyim “ dedi. Bende insanlık olsun diye telefonumu verdim , rahat konuşsun diye sigara içmeye çıktım. Kendisine bir sürü mesaj atmış. Kripto para muhabbeti olmuş. Sözde ben istemişim gibi , tehdit etmiş. Mesajları sildiği için benim haberim yok. Telefonu almak için odaya gittiğimde şimdi eşitiz dedi , anlamadım dedim. Teşekkür ederim komutanım konuştum dedi verdi telefonu gitti.
Olay için idari tahkikat geçirdim. Astlarından hediye yada borç almak maddesinden işlem yapacaklardı ama hem askerin ne olduğunu bildikleri için hemde savunmam dan dolayı ceza almadım.
Ama yakın zaman da adli bir dava açılacak. Ben şikayetçi olacağım , benden önce o da olabilir.
Bu durum Benim irtikap , güveni kötüye kullanma vs . İle yargılanmama sebep mi olur ?