Merhaba ben Ali Y. 4 yıl önce burnumdan ameliyat oldum. Hem nefes darlığı için hem estetik olarak . İlk ameliyatım da burnuma gerçekten istediğim işlemi yapmamıştı . Burun kemerim ve sağ taraftaki burun kemiği fazlalığım halen duruyor ve en kötüsü burun içi kıkırdağım sola doğru yamulma var ve nefes almamı çok zorlaştırıyor. Ben doktorla tekrardan görüşmek için kaç kez birden fazla randevu amdım internetten ama her seferin de bana Ankara da olduğu veya yurt dışında olduğu söylenip duruldu. Burnumdan 3 yıl önce 2 . defa ameliyat etti beni ama burnum yine daha da kötü oldu hem şekil bozukluğu hem de nefes alamıyorum yine . Beni ameliyat eden doktor hem plastik cerrahı hem de KBB doktoruydu yani iki sorunumu da hallederim dedi. Ben çok ısrarcı olduğum için yapmak zorunda kalmıştı ameliyatı .Neyse ben bir hafta önce yine randevu almak için aradım ve bana yine Ankara da olduğunu söyledi asistanı . Ben haklarımı savunmak istediğimi ve doktor beyi mahkemeye vereceğimi söyledim ve onlar da gerekli yerlere müracaatta bulunabilirsiniz denildi. Aynı gün başka doktora görünüp burnumun durumu hakkın da bilgi almak istedim ve şöyle söyleyeyim şuan gel ücretsiz ameliyat edeceğim seni dese asla olmam . Burnumun 3. ameliyatı çok sıkıntılı olabilir ve tehlikeliymiş .Eğer burnum da ki kıkırdak sorunluysa kaburga kemiğinin yanından almamız lazım dediler ve çok riskli olacağı söylendi ve burnumun tekrar ameliyat olması lazım olduğu söylendi . İşin bir diğer kötü tarafı ameliyat ücreti 20 000 bin TL olduğunu söylemesi . Başka doktora göründüm ve o da en az 18 000 bin TL olduğunu söyledi . Revizyon ameliyatları böyle oluyormuş ve doğru da yani kolay kolay yapılmış burun başka doktor tarafından kolay karşılanmayacağı gibi uygun fiyata da karşılanmamalı bence .

Ben kendi doktoruma 5000 bin TL ödedim ücret olarak , şuan benden 20 000 TL istiyorlar yapmak için ve benim böyle bir durumum gerçekten yok ve nefes alırken çok zorlanıyorum burnumdan .

Sorum şu arkadaşlar aranız da avukat veya savcı olan ablalarım ve abilerime . . . Ben bu burnumu tekrar o doktora yaptırmak istemiyorum ama başka doktora verebilecek durumum da yok .O yüzden ben mahkemeye verip tazminat davası açarak eğer inşallah kazanırsam da ameliyat parasını çıkarta bilirsem o parayla ameliyat olmak istiyorum . Böyle bir şey yapabilmek için nasıl bir yol çizmem gerekiyor acaba lütfen yardımcı olun bana çok zor durumdayım . . .