+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    Antalya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Büyü yapılmıştı şikayet etsem dava açılır mıydı?

Üniversitede memurum bir dönem çalıştığım okuldaki Öğr. Gör. C.S. bana aşık olur yanımızda çalışan kısmi zamanlı öğrenci tarafından seni onunla evlendirelim söyletilir ve hayır dememe rağmen öğrenci ısrarcı olur. Bundan fazla zaman geçmez C.S. ye baktığım anda ne olsun kendimi alamadığım bir çekim gücü bir enerji var üzerinde çok acayip inanın kelimeler le tarif edilemez. Sizi aklınızı, beyninizi, kalbinizi tesir altına alıyor derken namaz kılarken aklıma geliyor kız p*rnografi izlerken bile aklıma geliyor. Büyü tuttu tutacak çok güçlü fotoğraflarına baktığımda dahi hipnoz oluyorum saçları falan lüle lüle oluyor hareket eder gibi oluyor beni hipnoz ediyordu kısaca. Kendisini görünce dayanmıyorum acayip oluyorum. ( Bir kaç gün öncesinde de rüyamda birisi ateş fırlatıyor ve göğüs hizamdan birisi de ateşe karşı nefes ediyor üflüyor idi .) Rüyamın akabinde yukarıdakileri de yaşayınca büyü yapıldığı ve rüyamın büyüye işaret ettiği apaçıktı. Çok dua ettim yalvardım yakardım yine rüyamda verilen tarif ile xx sayıda yasin okuyarak büyüyü bozdum. Yalnız sorun şu ki bu kişinin yaptığı büyü rüyamda ve reeelde bana apaçık olmasına karşın hocaların manevi bakım adını verdikleri yöntemler ile baktıklarına gözükmüyordu çok ehil eli yüzü nurlu Seyyid hoca bile göremedi. Elimde soyut bilgiler var somut bilgiler yoktu derken 6 ayı geçmiş olacak bir hocaya denk geldim yapılan büyüleri saydı tek tek C.S.'nin fotosunu da attım bu hangi büyüyü yapmış dedim tastikledi o bağlama büyüsü (aşık etme) yapmış dedi.

Elimde rüya ve yaşadığım haller ve rüya ve birde bakımdan başka bir şey yoktur. Bu durumda şikayetçi olabilir miydim yani bir şey çıkar mıydı emniyet savcılık işlem yapar mıydı biliyorum bnm rüyalar başkasını bağlamaz bunlar soyut kalıyor ve yaşadıklarımdan metafizik enerji boyutunda olduğu için onlarda soyut kalıyor ondan kuvvetli çekim gücü enerji hipnoz v.s. hani e manevi bakımda da her hoca göremiyor C.S. ağzı da sır tutan birisi :D. Şikayetçi olsam bir şey çıkar mıydı bu konuda hukuk nasıl işliyor? Birde kıza whatsapptan neden bana büyü yaptınız dedim iki vasıta ile gidiş geliş yapmam gereken bir birime sürdüler kurumda adaletsiz dünya.

Hukuki NET Güncel Haber

Büyü yapılmıştı şikayet etsem dava açılır mıydı? konulu yargıtay kararı ara
    Büyü yapılmıştı şikayet etsem dava açılır mıydı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.437
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Büyü yapılmıştı şikayet etsem dava açılır mıydı?

Başka bir mesajınızda "F31 Bipolar bozukluk hastalığı sebebi ile tedavi görmekteyim inişli çıkışlı bir hastalık ya mani ya depresyon ya da çok düşük ve zor ihtimal stabil olmak." demişsiniz.

Rahatsızlığınız veya aldığınız ilaçlar nedeniyle karşı tarafın davranışlarını yanlış yorumlamış olabilirsiniz.

Bence onu unutun, ilgilenecek başka şeyler bulun ve ondan uzak durun.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Büyü yaptırmanın Türk ceza kanunu anlamında bir cezası yok. Sadece büyü yapanlara TCK kanunu gereğince ceza verilir.

1925 senesinde kabul edilen 677 sayılı Tekke ve Zaviyelerin Kapatılması Kanunu'na göre ; falcılık, büyücülük ve üfürükçülük, murada kavuşmak maksadıyla nüshacılık halinde 3 aydan az olmamak üzere hapis ve adli para cezasına hükmolunuyor. Adli para cezasının günlük alt sınırı 20-Tl üst sınırı ise 100-TL'dir ve 3 ay hapis cezası ile günümüz şartlarına göre en az 1.800 TL para cezası veriliyor. 1925 yılında kabul edilen kanuna göre para almadan da büyücülük yapmanın cezası bu. Bu kanun inkılap kanunlarından olduğu için Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılması (HAGB) de uygulanamıyor. TCK’un dini duyguları istismar şeklinde nitelikli dolandırıcılık hükmü ise para almayı da kapsıyor.

TEKKE VE ZAVİYELERLE TÜRBELERİN SEDDİNE VE
    TÜRBEDARLIKLAR İLE BİR TAKIM UNVANLARIN
    MEN VE İLGASINA DAİR KANUN (1)
    Kanun Numarası : 677
    Kabul Tarihi : 30/11/1925
    Yayımlandığı R. Gazete: Tarih : 13/12/1925 Sayı: 243
    Yayımlandığı Düstur : Tertip: 3 Cilt: 7 Sayfa: 113

Madde 1 - Türkiye Cumhuriyeti dahilinde gerek vakıf suretiyle gerek mülk
    olarak şeyhının tahtı tasarrufunda gerek suveri aharla tesis edilmiş bulunan
    bilümum tekkeler ve zaviyeler sahiplerinin diğer şekilde hakkı temellük ve
    tasarrufları baki kalmak üzere kamilen seddedilmiştir. Bunlardan usulü mevzuası
    dairesinde filhal cami veya mescit olarak istimal edilenler ipka edilir.
    Alelümum tarikatlerle şehlik, dervişlik, müritlik, dedelik, seyitlik, çele-
    bilik, babalık, emirlik, nakiplik, halifelik, falcılık, büyücülük, üfürükçülük
    ve gayıptan haber vermek ve murada kavuşturmak maksadiyle nüshacılık gibi unvan
    ve sıfatların istimaliyle bu unvan ve sıfatlara ait hizmet ifa ve kisve iktisası
    memnudur. Türkiye Cumhuriyeti dahilinde salatine ait veya bir tarika veyahut
    cerri menfaate müstenit olanlarla bilümum sair türbeler mesdut ve türbedarlıklar
    mülgadır. Seddedilmiş olan tekke veya zaviyeleri veya türbeleri açanlar veyahut
    bunları yeniden ihdas edenler veya ayını tarikat icrasına mahsus olarak velev
    muvakkaten olsa bile yer verenler ve yukarıdaki unvanları taşıyanlar veya bunla-
    ra mahsus hidematı ifa veya kıyafet iktisa eyleyen kimseler üç aydan eksik olma-
    mak üzere hapis ve elli liradan aşağı olmamak üzere cezayı nakdiile cezalandırı-
    lır.
    (Ek: 10/6/1949 - 5438/1 md.) Şeyhlik, Babalık ve Halifelik gibi mensupları
    arasında baş mevkiinde bulunanlar altı aydan az olmamak üzere hapis ve 500 lira-
    dan aşağı olmamak üzere ağır para cezasından başka bir yıldan aşağı olmamak üze-
    re sürgün cezası ile cezalandırılırlar (1).
    (Ek: 1/3/1950 - 5566/1 md.; Değişik: 7/2/1990 - 3612/5 md.) Türbelerden Türk
    Büyüklerine ait olanlarla büyük sanat değeri bulunanlar Kültür Bakanlığınca umu-
    ma açılabilir. Bunlara bakım için gerekli memur ve hizmetliler tayin edilir.

Madde 2 - İşbu kanun neşri tarihinden muteberdir.

Madde 3 - İşbu kanunun icrasına İcra Vekilleri Heyeti memurdur.

https://www.hukuki.net/kanun/677.13.text.asp

YARGITAY CEZA GENEL KURUL KARARINA GÖRE Aldatma aracı olarak kullanılan "büyüyü bozma ya da cini çıkarma" vb. hususların mağdurun algıladığı dini inanç ve duygulara yönelik olduğu, sanıkların etkisinde kalan mağdurun bu duygularının istismar edilerek irade özgürlüğünün baskı altına alınması sonucunda sanıklara altınlarını verdiği anlaşıldığından, sanıkların sabit kabul edilen eylemi dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık suçunu oluşturmaktadır. ( YCGK 2013/15-262 E. 2014/37 K.)
    Konu illegal tarafından (05-11-2021 Saat 18:55:34 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@Av.Yusuf Selçuk Ateşkan
    Yok hani ilk aşklar unutulmaz falan derlerya neden çünkü küçükken olur ve çok etkilidir kişi devamlı o kişiyi düşünür hayal falan kurar. İş sürekli o kişiyi düşünme raddesine gelmişti olağanüstü bir çeken tesiri altına alan enerji durumu vardı. Fotoğraflarına bile baktığımda tesir ediyordu. Yanlış anlama gibi bir durum söz konusu değildi benim doktorum bana diğer doktora götürmem için verdiği notta içsel görüşü(farkındalığı yüksek) yazmıştı. Halüsnülasyon falan gördüğüm ağır dönemler dahi olmuştu ama onları düşünerek ayırt edebiliyorum. Bir de kendimi az buçuk biliyorum dini boyuttan gördüğüm rüyalar ırsi anne tarafından gelir çıkar yani. Mesele esas sorunda burada zaten güvendiğim insanlar bile bu ağır sıkıntılı duruma inanmıyordu vallahi yalvarıp yakarıp çok dua edip gördüğüm rüyadakileri uygulayıp büyüyü bozmasa idim kör kütük ağşıktım kıza yerde gökte o varmış gibi nere baksam onu düşünür dururdum C.S.'yi. Zaten o zaman soyut bir şey olduğundan inandıramam diye müdüre bile bildirmedim durumu.

@illegal
    Ne yani şimdi bana ölüm büyüsü yaptırsalar yapan itiraf etse beraber gittiği de benden olsa şahit olsa yani yine mi yaptırana ceza yok. Adalet yok o zaman. Bu büyü konusuna inancınız ne derece bilmiyorum ama basit bir şey değil bu alanda dolandırıcılık yapma konusunda ihtisaslaşan çok gerçek büyü yapanı ve bozanı az ama çok tehlikeli büyüler var. Bana erkeklik bağlama büyüsü bile yapıldı vallahi tık demez oldu organ şehvette kalmadı. Yok efendim adalet kalmamış silah bulacam ben bulduğumu ayağından vuracam.

Nerede
    istanbul, bakırköy, Türkiye.
    İletiler
    1.420
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Silah olmaz o ayrı ve çok ağır bir suç. Meşru müdafaa sayılması için eldeki silahların denkliği prensibi vardır. Bu durumda o size büyü yaptıysa onu vuramazsınız ama siz de ona en fazla büyü yapabilirsiniz. Ne dersiniz? Mesela (voodoo) vudu büyüsü gibi afrika büyülerini seçerseniz günah da olmaz değil mi? Bir de bolca denize girin, nasılsa antalyadasınız...
    Konu illegal tarafından (05-11-2021 Saat 21:51:32 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@illegal
    Yok hocam aman büyü yaptırmış olsaydım karşılık olarak bu sefer beni dağın tepesideki ilçeye sürerlerdi kuş uçmaz kervan geçmez bir yer :D . Üniversitelerde akademisyenlerden oluştuğu için yönetim ekibi onların tarafından oluyor yönetim doğal olarak tecrübeyle öğreniyoruz bizde ne yapalım. Hatta bir personel arkadaş akademisyenle telefonda tartışır küfür yok hakaret yok, akademisyen personel daire başkanına şikayet etmez personel daire başkanı idari personel arkadaş ile görüşünce onu dinledikten sonra ''onlar(akademisyenler) ile fazla muhattap olma onlar rektöre rektör yardımcısına kolay ulaşırlar'' demiş. Haklısın veya haksızsın dahi dememiş, diyememiş.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Olayın büyü değil de ilk görüşte aşık olmak olabileceği hiç aklınıza geldi mi? Öğrenci aklınıza düşürmüş, siz de şimdiye kadar o gözle bakmadığınız için birden beğenmeye başlamışsınız. Hem o kadın size neden büyü yapsın ki? Örnek olarak çok mu yakışıklısınız, çok uzun boylu musunuz, çok mu zenginsiniz? Yani sizi elde etmeyi bu kadar isteyip, büyü yaptıracak kadar ısrarcı olunan özelliğiniz var mı sizce?

Nerede
    Antalya
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

@litigation

3 yıldır gördüğüm kişiyi nasıl ilk görüyor olup çekiciliği olmayan bir 32 yaşındaki çekiciliğini yitirmiş birisine aşık olayım. Akdemisyensiniz siz heralde sözlerim zorunuza gitmiş olsa gerek. Neden aşık olduğunu ben kendime değil o kendine soracak. Başınıza gelirse anca anlarsnız diyeceğim ama siz o zamanda anlamazsınız sizde eksik çok çünkü. Allah büyücüleri bu cihanda ibrete alem olarak süründürsün yaptıranları da ! Büyücüleri ve büyü yaptıranları savunanlara da payını versin Allah.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Yok beyefendi ben nereden bileyim kadının 32 yaşında olduğunu ve güzel olmadığını. Akademisyen falan da değilim... Ben anlatımınızdan her yerde kadını görmenizden acaba aşık mı diye düşündüm o kadar. 32 yaşında bir büyücü olduğunu nereden bileyim. Zaten böyle büyü ile ilgilenen kadından değil size topluma bir fayda gelmez. Sadece neden size bu kadar kafayı takmış olabilir, büyü yapacak veya yaptıracak kadar diye merak etmiştim. Haksız beddua ettiniz bana.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php152355-Buyu-yapilmisti-sikayet-etsem-dava-acilir-miydi

Forum