Öncelikle merhaba ve şimdiden değerli cevabınız için teşekkürler. Uzun zaman önce adıma açmış olduğum alan adı kaydettirme yani domain sitesinden bir arkadaşım için benim adıma site isimleri aldık ve kendisi kullanıp sitelerde korsan film indirme yapmış. Tabiki işi çok ciddiye almadığımdan dolayı takipte etmedim açıkcası. 1 gün önce suç araştırma biriminden bir polis memuru beni arıyarak savcılıktan evrakınız var gelip ifade vermeniz gerekiyor dedi ve bunun site adresi ile ilgili suç duyurusu oldugunu bana bildirdi. Şuan rusyadayım ve izne geldiğimde gelebileceğimi söyledim. Açıkcası korkmanıza gerek yok ülkeye girerken size bir tebliğgat verilir 10 gün içerisinde ifade vermelisiniz dendi ve henüz mahkelemik bir durum olmadığını buna savcılığın karar vereceğini söyledi. Bende arkadaşa internetten yazarak durumu izah ettim ve kendisi ilgili siteleri silmiş ve kendisiyle iletişime geçtiğimiz hesabıda silmiş onada ulaşamıyorum. Açıkcası önemsi gibi gördüğüm bu durumdan açıkcası şuan çok tedirginim ve pişmanım. Bu süreçte türkiyeye gider gitmez ifademi vereceğim ve sonrasındaki süreç nasıl ilerleyecek dava açılıp mahkemeyemi çıkacağım ? neler yapmam gerekeği ile ilgili azda olsa fikir verebilirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Selamlarımı iletiyorum.