Sayın hukukcu ve avukat arkadaşlar
2017 de icradan bir ev satın aldım o dönemde ev kaba inşaattı.müteahhit iflas ettiği için tamamlamamış.1 sene önce arsa sahibiyle anlaşan biri binayı yapmaya karar vermiş.Bunun öncesinde bende evi yeni müteahhite satacakken beni dolandıracağını anladığımdan vazgeçtim satıştan.Bana binayı ve evinin içini yapacağım parasını ver dedi bende benim tapulu evim sen nereyi yapıyorsan yap kapı eşiğinden itibaren evime girme dedim.Sonra benim evimi ve binayı yapmış eve yaptığı masrafın 10 katını benden istedi bende evimi yapma dedim sana 10 katı para vermeyeceğim dedim.Evimi satışa çıkardım eve her müşteri götürmemde evimin giriş kapısı ve evin içindeki duvarda bu evi almayın kiralamayın davalıdır irtibat şu numara yazdığı için evi satamadım.(gerekcesi ben evi aldıktan 3-4 ay sonra borçlunun borcu olmadığını mahkeme kanıtlamış ama ben tapumu aldım ve iyi niyetli 3.kişiyim bu nedenle tapu iptali açmış).Karakola gidip şikayet ettim sonra yine yazıyı gördüm ve savcılığa gidip şikayetci oldum.Maalesef şerefi namusu üzerine yemin eden 2 yalancı tanık bu şahıs evi yapması için anlaştı müteahhitle diye ifade vermiş tanımadığım görmediğim kişiler.müteahhitde aynı şeyleri söylemiş.Savcılıkta eve yazılan yazının resmini resim yeterli değil diye takipsizlik vermiş.Bu şahıslar o veya bu sebple benle anlaştığı(sözde)gerekcesi ile evime girdiklerini söylüyorlar.Bu arada tanıkların evin işlerini yapan kişiler olduğunu öğrendim.Gidip evin duvarlarındaki yazının videosunu çektim el yazısıyla yazıldığından adli tıpa gönderilmesi için.takipsizliğe itiraz edecem ancak bu şahısların yalancı şahitliklerini ve müteahhitin söylemlerini nasıl kanıtlayıp itiraz edeceğim konusunda fikir bulamıyorum.Bu şahısları ömrüm boyunca görmedim benle konuştuklarını bile getirmişler.Evimi sattırmamak için sürekli ev duvarlarına yazı yazıp duruyorlar.Bu konuda nasıl bir yol izleyebileceğim konusunda lütfen fikirlerinizi beyan etmenizi rica ediyorum.
Ayrıca ben hukukcu değilim ama burda bu yazıyı okuyacak eminim yüzlerce hukukcu avukatımız olacak.Kimse böyle yorumda bulundun diye yargılama yapmıyor insanlar burda hukukun gösterdiği yolda doğrular için birbirine yardımcı oluyor.Bu nedenle iyi kötü doğru yanlış lütfen okuyan yorumunu yapsınki belki kendinden sonra konuyu okuyan bin kişinin başına böyle birşey gelirse değerli fikirlerinizden hukuk tecelli etsin.Değerli fikirlerinizden dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla.