Merhaba Değerli Büyüklerim,

Bir konuda size danışmak istiyorum. Aydın'da bir site var bu sitenin yıkım kararı var 2014-2015 yıllarında site sakinlerinden iskan almak için para toplanıyor ve tadilat raporu alıyorlar yalnız siteye tek bir çivi bile çakılmıyor. Sadece belediyeye yapılan beyanda site bloklarının yıkım kararının kalması gereken ölçülere tadilatla indirildiği belirtiliyor bu sayede sitenin 2014-2015 yılında yıkım kararı kalkıyor. O dönem sitede yönetiminde yönetici yardımcısı olan bir tanıdığım bu tanıdığımla site başkanı belediyede birilerine 135 bin TL sarı zarf içinde rüşvet veriyorlar. ( Toplanan paranın diğer kısmı meçhul ) bir süre sonra iskan alınamayınca site sakinleri savcılığa başvuruyorlar ve paralarını iade istiyorlar ancak 2015 yılında bu ödemelerle ilgili toplantıda imza atıp onay verdikleri için sanırım savcılık soruşturma açmaya gerek görmüyor. Anlayacağınız rüşvet için verdiği paraları ve diğer paralarla ilgili hesap konusunda yoluna yordamına uydurmuş. Yöneticiyi savcılığa verenlerden biride bizdik muhtemelen savcılık soruşturma açmaya gerek görmediği için yönetici bizi mahkemeye verebilir diye düşünüyorum. Şimdi sizlerden fikir almak istiyorum rüşvet konuşmalarına ve verildiğine şahitim ( Bizzat görmedim ancak verildiği bana söylendi. ) Ayrıca tadilat yapılmış gibi gösterilerek yıkım kararı kaldırıldı ama tadilat falan yapılmadı buda ortada. Bu konuda nasıl bir şikayet oluşturmalıyım ? Savcılığa konuyu anlatıp ayrıca cimerden iç işleri ve çevre şehircilik bakanlığının konuya müdahil olmalarını isteyeceğim. Bir diğer konu ise sahte beyanlar ve rüşvetle kaldırılan yıkım kararı sonrası yapı kayıt belgesi aldı site alınan yapı kayıt belgesini etkilermi ?