Öncelikle herkese iyi günler dilerim .

İcra ihalesinde bir daire aldım . İşgalci ile konustugumda daireden 3 aydan önce cıkmayacagını söyledi . Ve kendisine icra yoluyla muhtıra çektim . 15 gün içerisinde boşaltması için . Sonrasında ise daireyi boşattıgını ve anahtarı teslim almamı söyledi. Ben ise almayacagımı , tahliye memuru gelince ona teslim etmesi gerektigini söyledim . Oda köye gidecegini bir daha gelmeyecegini söyledi . Sen bilirsin dedi . Dairenin resimlerini uyapta görmüştüm . Sonrasında dairenin yerine gidip ayrıca görmüştüm (dışardan) . Salon ve mutfagın tüm balkonları kapalıydı . Bugun gidip baktığımda ise dairenin bütün cam balkonlarının söküldüğünü gördüm . İcra ihalesi resimlerinde olan taşınmaz statüsünde ki cam balkonları sökmeye hakkı var mıdır ? Evden ne kaçırabilirsem ne kurtarabilirsem mantığıyla sökmüş başka açıklaması yok. Satsa satılmaz yok parasına gider yaptırmaya kalksan 30 milyardan aşagı değildir. Siz değerli insanlara 2 sorum olacak.
1.Sorum : Daireyi muhtıranın tebliginden 15 gün geçmeden boşaltmış. Anahtarı almadım . Tahliye memuru ile tutanak tutmak istiyorum . Daha erken tahliye memuru gelir mi ? Gelir ise işlem nasıl ilerler ne yapmalıyım ? yoksa 15 gün sürenin dolmasını beklemeliyim ?
2.Sorum : Cam balkonların sökülmesinden kaynaklı maddi zararım olacak. Eksper eve değer biçerken cam balkonlarını da evin değerine eklediğini düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum ? Bundan dolayı mahkemeye başvurabilir miyim ? İşlem öncelikleri nedir nasıl yapılmalıdır ? Bu konu hakkında da değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum .

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum . Edit : İmla için üzgünüm .