Selamlar kolay gelsin. 04.08.2021 tarihinde ortak bir uygulama olan Discord' daki bir sunucuda oyun yayını yaparken isminin Doğukan ve yaşının 18 olduğunu söyleyen tanımadığım şahıs yayın odama girip boş boş konuştuktan sonra kendini bilmiş veya bir iki bilgi öğrenip artist artist laf yapan kibirli nankörlerin edasıyla TC kimlik numaram, ev adresim ve özel olan bir kaç şey söyleyerek kayboldu. Sonrasında bugün (06.08.2021 saat 04:00-04:30 aralarında) tekrar gelip aynı şeyleri tekrar etti ve saygısız şekilde muhabbetimize kendini dahil etmeye çalıştı fakat, kendisini yayın odasından attım. Benim hala daha aktif bağkurum falan devam ediyor şirket olarak gözüküyor. Bu şahısın sadece bana dediği kadarını biliyorum belkide fazlasını biliyor emin değilim. Bu kişiye karşı odada olan (programda kimin olup olmadığını gösteren resmi delil gibi diyebileceğim bir sistem) kişiler de şahit olacak insanlar da var.
Kişinin hesap ID, nickname ayrıca instagram hesaplarına ulaşabildim. Her türlü bulunur. Kendisini sosyal medya uzmanı ve yazılım mühendisi olduğunu iddia ediyor.

Bu kişinin yaptığı saygısızlık ayrı, kişisel bilgilerim (belki işle alakalı olanlar da olabilir bilmiyorum) gibi özelimi etkileyen şeyleri herkesin içinde okuyup söylemesi dahil yanına bırakmak istemiyorum. Şikayet edip, dava açabilir miyim? Açabilirsem ne şekilde yapmalıyım izleyeceğim yolda yardımcı olabilir misiniz?