Arkadaşlar ben kamu kurumunda taşeron firma (mütahit) elemanı olarak çalışmaktayım. Bizler cumartesi-pazar tatil hafta içi'de 08-17 olarak çalışmaktayız. Bizler saha teknisyeni olduğumuzdan mesai saatinde zaten arıza ve sorunlar bizde. Ancak kurum şefi şirketimizden şöyle birşey taleb ediyor. Mesai saatinden sonrada icapçı olarak yani ertesi gün sabaha kadar herhangi bir arıza sorun olursa kim evinde icap nöbeti tutuyorsa gelip arızaya müdahale edecek ve daha sonra evine dönüp sabah tekrar mesaiye gelecektir. Nöbeti evimizde geçiyoruz sadece arız olursa bizi arıyorlar ve öyle gidiyoru. Sormak istediğim ;

1- İcap nöbetini gündüz normal vardiyasından çıkan birinin tutması normalmidir? Yani gündüz normal çalış akamda evde nöbetçi ol,
2- İcap nöbetine kaldığımda işe gitmediğimde ben normal bir yevmiye yada farklı bir ücret adı altında ücret hakkım olurmu? Sonuçta işe gitmesemde evimde bütün gece telefon gelecekmi , çağıracaklarmı düşüncesiyle yatıp bekliyorum,
3- İcap nöbetindeyken göreve çağrıldım 3 saat çalıştım diyelim bunun karşılığı nasıl verilmesi gerekecektir,

Aslında bu uygulama sağlık sektörüne ait olan bir uygulama olmasına rağmen özel sektörde farklılık yaratırmı bilmiyorum. Konu hakkında siz değerli arkadaşların kıymetli bilgilerini alırsam çok memnun olurum. Birde yargıtay kararı sunarsanız iyi olabilir. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyor, İyi bayramlar diliyorum