Kolay Gelsin ve İyi Bayramlar.

Benim sorunum biraz karışık ama siz değerli avukatlarımdan yardım bekliyorum.

Babam özel bir site içerisinde kapıcıydı. Yalnız bu site içinde toplamda 248 daire bulunuyor ve bu daireleri 3 5 bloğa ayırıp hepsinde farklı bir kapıcı bulunmaydı. Benim babamda bu bloklardan birinde çalışmaktaydı.

Şimdi genel bir bilgi vereyim.

Bu blokta 86 yılında işe başlıyor.2009 yılında emekli oluyor. Çalıştığı zaman zarfı içinde 5 yıllık çalışma süresini bildirmiyor bu yüzden babam 5 yıl daha fazla çalışıyor. Karar defterini kayıp oluyor ve mali müşavirlik veya noterde bulunmadığından çıkaramıyoruz.
Emekli olduktan sonrada kıdem tazminatı alamıyoruz. Bulunduğum ilçenin avukatlarına sorduğumuzda parayı tahsil edecek muhatap olmamasından alamayız dediler.

Nedeni ise

Bu site yazımın başından belirttim normalde 248 daireden oluşuyor. Ama babam sadece 24 dairede çalıştı. Avukat icra davası açınca mahkeme 248 dairede sorumlu tuttu. Bu yüzden ilerleme olmayınca avukat bu sfer 24 dairenin içinden kişilere haciz koydurttu. Yalnız orada şöyle bir durum var. Zaman için bu binalarda ölen/taşınan veya el değiştirildi. Bu yüzden haciz koyduğu kişilerde bazıları yeni bazıları taşındığından itiraz ettiler mahkemeye.

Sizde kıdem tazminatımızı nasıl olabiliriz. 2009 yılından beri uğraşıyoruz