Merhaba; Değerli arkadaşlar. Bizim %99 şuuru bilinci kapalı engelli bir annemiz var. annemizin üzerine 200 bin tl fiyatı olan bir fiat egea almak istedik.
70 bin tl tutarında bir indirim oldu. 125 bin tl peşin bedelle bu araçı almak istiyoruz. ama sulh hukuk mahkemesine izin talebi içeren bir dilekçe verdik. üzerinden 1 ay 4 gün geçti.
sulh hukuk mahkemesi dilekçemize çok uzun aralıkla cevap veriyor. yeni kanunda bu dilekçelerin bir aylık sürede cevaplandırılması gerekiyor diye okumuştum sanırım. bu konunun dışında
almak istediğimiz araç talebimizi RED etmiş. gerekçe olarak şu şekilde dönüş yapılmış.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ
ÖTV miktarı dahil fiyat 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu'nun 7.maddesinde belirlenen sınırı aştığından ve talep vasinin sahip olduğu araç ve kısıtlı ile arasındaki akrabalık ilişkisi çerçevesinde kısıtlı menfaatine bulunmadığından TALEBİN REDDİNE,

şimdi birinci olarak bizim araç alma hakkımız yokmu.?
ikinci olarak bizim alacağımız araç hakkımız 200 bin tl altında bir araç mı olmalı.?
üçünkü olarak biz bu hakimle sürekli problem yaşıyoruz. nasıl problemler derseniz. kendisine hiç ulaşamıyoruz. verdiğimiz dilekçe sürekli geç cevap veriliyor.
biz hergün aradık kalemi hergün. bize bekleyin hakim bakmadı hakim bakmadı denildi. bugün bize karar söylendi karar yazısında 26/04/2021 karar verildi yazıyor. asla bu tarihte karar verilmedi. sürekli hukuk insanları hukuksuzluk yapıyor bizim önümüze engel koyuyor. bu konuda gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var. şimdi ben karara itiraz yazacam. ne yazmam gerekiyor acaba.