Herkese iyi günler,

Tarih üzerine içerikler paylaştığım bir internet sitem var. Sitedeki makaleler özgün makaleler, kendi öğrencilik dönemimde kendi hazırladığım notları paylaşıyorum genellikle. İçerik ile beraber mutlaka en az 1 görsel kullanılması gerekiyor bu konuda ise elimden geldiğince dikkat ediyorum ve telif doğurmayacak görselleri seçmeye çalışıyorum. Ancak insanız, gözden kaçabilir veya istemeyerek de olsa telif ihlalinde bulunabiliriz.

Sitemde telif hakkı sayfası oluşturup ''Haklarına saygılı olduğumu ve karşılıklı iyiniyet beklediğimi uyar-kaldır sistemini benimsediğimi'' yazıp olası bir hak ihlali karşısında bana ulaşabilecekleri iletişim adresi belirttim ve 5846 Sayılı kanuna göre bana bildirmeleri halinde 3 gün içerisinde hak ihlali olan içeriğin kaldırılacağını yazdım.

Bu konuda kendimi nasıl daha fazla güvene alabilirim? Çünkü herhangi bir ticari amacım veya gelirim yok. Hak ihlalini bana bildirmeden direk şikayetçi olabilirler mi ? veya bana bildirdikten sonra ben silersem bile yine de sorumlu olur muyum ?