+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Apr 2021
  Nerede
  Mersin
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Question NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  Merhaba sayın stajyerler avukatlar, avukatlar ve bilişime dair uzmanlar.

  2019 yılında annemin adına müstehcenlik üzerinden dava açılmış ve bir kaç gün önce Siber suçlarla mücadele ekibi annemi merkeze götürüp ifade aldılar. Çok eski yıllarda ablama ait açılmış bir facebook hesabında 7/10 yaş arasındaki bir kızın müstehcen bir adet görüntüsü bulunmuş. Facebook hesabına kayıtlı 2 numara da ablama ait fakat annemin üzerine numaralar, onlar o yıllarda talep doğrultusunda iptal edildi.

  Annem ifadesinde numaraların kendisine ait ve hesabında ablama ait olduğunu belirtti ve ne kendisinin böyle bir paylaşımda ne de ablamın böyle bir paylaşımda bulunduğuna ihtimal vermediğini ifadesinde belirtti. Pazartesi yani yarında ablam ifadeye gidecek. O yıllarda ablamın kullandığı telefonun okulda çalındığnı hatırladık. Bu konuda annem o yıllarda zaten polise gidip ihbarda ve ifadede bulunmuştu. Hatta ablam hotmail ve facebook hesaplarının tamamının o telefonda kayıtlı olduğunu söyledi. Ablam yeni telefon aldığında o hesaba bir daha giriş yaptı mı hatırlamıyor. O telefon aradan geçen bir veya iki yılın sonunda bulundu ve tekrar bize teslim edildi.

  Velhasıl kelam ablamın yarınki ifadesinden sonra dosya savcılığa gidecek. Biz yarın oraya gitmeden önce, annemin bir kaç yıl önce çalınan telefon hakkında ifade verdiği karakola gidip ifade dosyasının bir kopyasını alacağız. İşin saçma tarafı ise forumda NCMEC raporları ile alakalı konuların tamamı IP adreslerinden ibaret fakat bizim dosyamızda ise sadece telefon numaraları ve kişinin facebook bilgileri var (Şifre hariç, zaten hesap kapalıymış.). Dosya da zaten 2 yıllıkmış yani neden o zaman ifadeye çağırmadılar bilmiyoruz. Dosyada Adana C. Başsavcılığının takipsizlik olarak gönderdiği bir dosya olduğu yazıyor. Biz Mersin'de yaşıyoruz.

  Şimdi sorularım şu;

  Çalınan telefonumuzdan bu işlem yapıldığına ihtimal verdiğimiz için ifadede bu telefonu bildireceğiz, sizce doğru mu yapıyoruz?

  Annemin verdiği ifadeden sonra biz bu dosyayı internet üzerinden hangi siteden bulabiliriz? Çalınan telefonun ifadesi ve bir kaç gün önce NCMEC dosya ifadesi.

  Savcı elimizdeki bu delilden sonra bizi mahkemeye sevk eder mi?

  Bu dosya hakkında bir öneriniz var mı?  Hukuki NET Güncel Haber

  NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası konulu yargıtay kararı ara
  NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2015
  Nerede
  Adana
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  İyi günler...

  Aynı durumla bende karşı karşıyayım. Ablanızın ifadesi sonrası savcılık makamı ifadeleri ve delilleri inceleyip dava açılıp açılmayacağına karar verir. Ancak dava açılacğını düşünüyorum. Bunun nedeni ülkemizin imzalamış olduğu uluslararası antlaşmalar. Bildirilen ihlalleri yargıya taşımak ve sonuçlandırmak zorunda. Yani NCMEC raporu ile bildirilmiş bir ihlali araştırmadan ve yargı sürecine taşımadan geçiştiremez.

  Öncelikli olarak NCMEC raporunu görmek gerekli. Ve paylaşılan fotoğrafın içeriğini de görmek gerekli. Hakkınızda henüz dava açılmadığı için bu raporu henüz görme şansınız yok. Dava açılırsa UYAP üzerinden bu raporu görebilirsiniz. Ben NCMEC raporunu inceledim. Orada login olma ve ip bilgileri ve suça konu olan yüklenmiş dosyanın bilgileri oluyor.

  Benim raporda ve savcılığın iddianamesinde uyumsuzluk var. Savcılığın beni suçladığı 2 İP adresi ve 1 adet dosya yüklemesi var. Ayrıca Diyarbakır, İzmir illerinden benimle ilgisi olmayan İP numaraları var. (Olay tarihinde İzmir'de ikamet ediyordum.) Ama işin ilginç tarafı ip ler şubat ayı için istenmiş ama suça konu olan dosya Temmuz ayında yüklenmiş. Ve yükleme yapan İP ile işgili hiçbir araştırma yapılmamış.Ben İzmir'de iken Diyarbakır lokasyonundan yapılmış. Yani durum kısaca şu: şubat ayında bir araç kullanmışım sonrasında temmuz ayında o araç bir kazaya karışmış ve kazayla ilişkim ispatlanmamış. Ama savcılık sen sonuçta bu aracı kullanmışsın ve suçlu sensin diyerek tarafıma dava açmış ve hakim kabul etmiş.

  Öncelikli olarak ifade sonrası dava açılıp açılmayacağının netleşmesini beklemeniz gerekiyor. Yaklaşık 1 ay içinde netleşir. Ben 22 Şubatta ifade verdim. 3 Mart'ta dava açıldığına dair mesaj geldi. Siz UYAP'a girip telefon numaranızı eklerseniz hakkınızda bir işlem yapılırsa SMS olarak tarafınıza bildirilir.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Apr 2021
  Nerede
  Mersin
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  Aman dikkat hocam, 21. yüzyılda internet öyle pis birşey ki sahip olduğunda bile ceza yiyebiliyorsun. Soruşturmada bilirkişiler aldığı maaşın hakkını verdiğini düşünmüyorum. Ben aksine bulunan müstehcen görüntüyü şahsen gördüm. Fakat kim veya ne olduğunu anlayamıyorduk çünkü görüntü biraz bozuktu. Bu arada bize IP adreslerinden falan hiç bahsetmediler, elimdeki ifadede telefon numaraları ile doğrulanmış facebook hesabı var, yani telefon olmasa sanki bulamayacaklar gibiydi.

  Bu duruma ablam bile şaşırıyor yıllar önce unuttuğu hiç girmediği facebook hesabı bir gün ona çok büyük bedeller ödetiyor. Hani birde şu devirde erkek yapar da 20 yaşındaki bir bayanın müstehcen bir kızın görüntüsünü paylaşması zaten başlıca olay.

  Yapacak bir şey yok hocam geçmiş olsun. Muhtemelen alacağımız cezalar 2 yıl veya 5 yıl olacak bunlar da adli para cezasına dönecek. Bizim ifade savcılığa gideceği zaman savcı bey ile ablamı görüştürmeye çalışacağım bir avukat aracılığıyla. Çünkü ablam 3 yıldır ÖSYM çalışıyor hele şu son aylarda iyice kitaptan kafasını kaldırmıyor. Yani hocam anlayacağınız aylarca hakimin ceza ertelemesine maruz kalmaması gerekiyor.


  Ayrıca son olarak ablam halen ifadeye gitmiş değil, pazartesi memur görevdeydi diye istediğiniz bir gün vermemizi söylediler. Bende perşembe yani yarın dedim. Polisler çok sıkı davranmıyorlar çünkü onlarda ciddiye almıyorlar. Asıl olay yargıda.

  Haberleşmeye devam edelim hocam sonuçlar için.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Jun 2015
  Nerede
  Adana
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  Facebook'da yüklenmiş bir fotoğrafsa mutlaka upload bilgileri vardır. Yani o fotoğrafı fiziki olarak yüklemeniz mümkün değil. Bu yüzden yükleme yapılan İP no'su da gerekli. Sadece telefon numarası ve kullanıcı bilgileri ile ablanız suçlu bulunamaz. Fotoğrafı yükleyen ip yurt dışından ise (Almanya,Amerika vs) o zaman ne olacak? Yükleme tarihinde ablanızın o memlekette olmadığını ispatlamanız ve yükleme İP no'sunun size ait olmadığını ispatlamanız kolay olacaktır. Ayrıca Facebook, İnstagram vb platformlarda hesaplara yabancı ellerin müdahale etmesi ile ilgili yüzlerce olay var.

  Hemen moralinizi bozup şu kadar ceza yeriz demenize gerek yok. Öncelikli olarak dava açılmasını bekleyin. Eğer dava açılırsa :

  1. Resmi yükleyen İP numarasının araştırılmasını isteyin
  2. Ablanız bu hesabı uzun zaman kullanmadıysa hesap hareketlerinin incelenmesini isteyin.

  Eğer yükleme İP'sinin size ait olmadığını ispatlayabilirseniz bu işten beraat alarak kurtulabilirsiniz diye düşünüyorum.

  Ayrıca ablanızın çalınanan telefonunun çalınma ve teslim edilme tarihlerini inceleyip söz konusu fotoğrafın bu tarihler arasında yüklendiğini ispatlayabilirseniz bunu mahkemeye delil olarak sunabilirsiniz. O tarihler arasındaki hesap İP trafiği (Facebook veriyorsa) bilgilerinin araştırılmasını isteyebilirsiniz.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Apr 2021
  Nerede
  Mersin
  İletiler
  3
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  İşte sorun orda hocam, böyle bir fotoğrafı polis gösterdi fakat bize sadece mail adresine kayıtlı telefon numaralarını gösterdi. Diğer IP bilgileri falan bu konularda hiçbir bilgi verilmedi ve vermiyorlar. Dava açılmadan önce dosyanın tamamına erişebilme imkanımız var mı bilmiyorum (Ki en azından mantıklı cevaplar verebilelim.)
  Ayrıca ablama 2019 yılında dava açılmış, fakat hesabına kayıtlı iki numaradan biri 2017 yılında çalınmış. Çalındığı gün karakola gittik ve bu konuda ifade verdik. Numara telefon çalındığı gün son olarak o telefonda açıldığı görünüyor, fakat ablamın facebook hesap bilgilerinin tamamı o telefonda kayıtlıydı. Fotoğrafın kime gönderildiği kişiyi bulduk ablamın bir arkadaşıymış. Onun böyle bir fotoğraftan haberi bile olmadığını söyledi. Sanırım biz bu dosyanın ayrıntılarına dava açılınca erişeceğiz.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2015
  Nerede
  Adana
  İletiler
  24
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  NCMEC raporunu dava açıldığında uyap'tan görebilirsiniz. Soruşturma aşamasında savcılık size dosyayı inceletir mi bilemiyorum? Hukukçu arkadaşlar bu konuda daha net bilgi verebilir. Yüksek ihtimal dava açılacaktır. Ama ben beraat alacağınızı düşünüyorum. Ya da en kötü ihtimal HAGB kararı çıkacaktır. Size dava açılırsa yüksek ihtimal fotoğrafın gönderildiği ablanızın arkadaşına da dava açılacaktır. Çünkü bu tip fotoğrafları bulundurmakta suçtur. Gerçi o benim o fotoğraftan haberim yok diyerek ifade vermiş ama savcılık bilişim açısından değerlendirme yapacaktır.

  Savunma noktanız çalınan telefon olmalı diye düşünüyorum. Zaten gönderilen dosya tespit edilince ablanızın hesabı kapatılmış ve NCMEC'e raporlama yapılmıştır.

  Anladığım kadarıyla dosyayı hesabın takipçileri ve herkes tarafından görülecek şekilde paylaşılması söz konusu değil. Ablanız başka bir arkadaşınıza göndermiş ve dosya fark edilip ilgili birime raporlamam yapılmış.

  Ben 2 aydır soruşturuyorum. Açıkca şunu söylemeyeliyim ki sadece NCMEC raporu doğrultusunda bir hapis cezası verilebileceğini düşünmüyorum. Görüştüğüm hukukçular bilgisayar ve telefonların incelenmeden ve çok net somut delillere ulaşılmadan bir ceza uygulamasının çok zor olacağını söylüyorlar.

  Mesela benim durumum. Hesap açılışı benim ip'den olmuş. Sadece açılış yapılmış. Hesaba giriş yapılan diğer ip'ler incelendiğinde hiçbir veri yok. Upload ip sahibi de belli değil. Ve beni suçladıkları ip şubatta tespit edilmiş. Ama upload yapılma tarihi temmuz ayı. Yani daha suçun oluşmadığı tarihte sen suçluydun diyorlar.

  Olayın 2.nci karmaşası suç tarihi ve davanı açılma süresinin çok uzun olması. 5 yılı geçmiş. Hizmet sağlayan firmalar ip trafik bilgilerini en az 1 yıl en fazla 2 yıl saklamakla yükümlü. Doğal olarak yazışmalarda veri olmadığına dair cevap geliyor Dava açanda, kendini savunan içinde bir handikap. Benim dava da İP verileri olsa ve fotoğrafı yükleyen ip'yi kullanan kişi tespit edilebilse olay hemen çözülecek. Ben direkt "benim bu şahısla bir ilgim yok. Beni mağdur duruma düşürdü. Şahıstan şikayetçiyim." diyebileceğim. Ama iki taraf içinde veri yok maalesef.

  Bence çok stres yapmayın. Önce savcılığın dava açıp açmayacağını beklemelisiniz.

  Savcılık zaten ilgili İP'ler ile ilgili BTK'dan bilgi talep etmiştir. BTK'nın göndereceği rapor doğrultusunda ip bilgi tespiti yapılamamışsa ya da tespit edilen ip'nin sizinle ilgisi olmayan bir kişiye ait olması durumunda zaten savcılığın sizinle ilgili yapabileceği pek bir şey kalmıyor. İP bilgisi tespit edilen kişiye yönelecektir.

  Burada size direkt ulaşmaları ablanızın facebook hesabına telefon numarasını tanımlaması veya BTK'nın gönderdiği ip tespit raporlarıdır.

  Ancak bu yazdıklarımı tamamen bu olayla ilginizin olmadığını düşünerek yazdım. Eğer dosyanın gönderildiği ip size aitse o zaman işin rengi biraz değişir. Bu durumda yüksek ihtimal HAGB kararı çıkacaktır. Onda da ablanızın üniversite sınavına hazırlandığını belirtmiştiniz. Eğer HAGB kararı çıkarsa zaten ablanız üniversiyeyi bitirinceye kadar bir suça karışmadı taktirde süre HAGB süre dolumunda ablanız adli olarak sıfır duruma dönecektir. Ayrıca HAGB süresince bu karar adli sicil kaydında gözükmeyecek. Çünkü karar açıklanmamış durumda.

  Süreci paylaşmaya devam edelim. Çünkü bu NCMEC raporları doğrultusunda açılan davalar ve mahkeme süreci hakkında gerçekten elimizde bilgi yok. Bu ve birçok formda herkes dava açıldığını yazmış ama sonraki süreç ve sonuç hakkında hiç yorum yapmamış. Yargıtay kararlarına baktığında ise NCMEC raporunun konu olduğu iki karar var ama onlarda elle tutulur bir şey anlatmıyor.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Dec 2021
  Nerede
  Ankara
  İletiler
  7
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  Müstehcenlik suçu, Türk Ceza Kanununda md.226’da “Genel Ahlaka Karşı Suçlar” bölümünde düzenlenmiş olmasına rağmen açıkça müstehcenlik kavramının tanımı ve açıklaması yapılmadan suçun unsurlarına ve cezasına yer verilmiştir. Korunan hukuki değer yani korunmak istenen asıl amaç toplumda yaşayan kişilerin özellikle çocukların bedensel, zihinsel, ahlaki, ruhsal yapısıdır.

  Bu suça halk arasında “çocuk pornosu suçu” denilse de esasen müstehcenlik suçunun kapsamı daha geniştir.

  Sözlü ya da yazılı fark etmeksizin çocuklara karşı her türlü müstehcen iletişim veya davranış suçun oluşmasına sebebiyet vereceği gibi, çocukların uygunsuz veya yetişkinlere uygun içeriklerle karşı karşıya kalmasına sebep olan kişi veya kişilerin kanunda sayılar eylemleri için yaptırımlar öngörülmüştür. Söz konusu içeriklerin çocuklara iletimi d farklı yollarla olabilecektir. Çocuğa uygunsuz video, fotoğraf ve her türlü görüntünün gösterilmesi veya uygunsuz yazıların okutulması suretiyle müstehcenlik suçu meydana gelebilmektedir. Söz konusu bu içerikler uygunsuz videolar veya fotoğraflar, müstehcen içerikli yazılar, sesler ve sözler de olabilir. Bunun yanında müstehcen görüntü, yazı veya seslerin basın yoluyla yayınlanması da verilecek cezayı ağırlaştıran bir durumdur.

  Müstehcenlik Suçu, Müstehcen İçerik Temin Etmek
  Kanunun ilk fıkrasına göre; bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten, bu ürünleri, içeriğine vakıf olunabilecek şekilde satışa veya kiraya arz eden, bu ürünleri, bunların satışına mahsus alışveriş yerleri dışında, satışa arz eden, satan veya kiraya veren, bu ürünleri, sair mal veya hizmet satışları yanında veya dolayısıyla bedelsiz olarak veren veya dağıtan, bu ürünlerin reklamını yapan, kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

  Müstehcenlik Suçu, Görüntü Yayınlama
  İkinci fıkraya göre ise; müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

  Müstehcenlik Suçu, Çocuklara Yönünden
  Üçüncü fıkraya göre ise müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları, temsili çocuk görüntülerini veya çocuk gibi görünen kişileri kullanan kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bununla beraber bu ürünleri ülkeye sokan, çoğaltan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, ihraç eden, bulunduran ya da başkalarının kullanımına sunan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

  Doğal Olmayan Yoldan Yapılan Cinsel Davranışlara İlişkin
  Dördüncü fıkra uyarınca ise şiddet kullanılarak, hayvanlarla, ölmüş insan bedeni üzerinde veya doğal olmayan yoldan yapılan cinsel davranışlara ilişkin yazı, ses veya görüntüleri içeren ürünleri üreten, ülkeye sokan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, başkalarının kullanımına sunan veya bulunduran kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Yani; şiddet uygulanarak, hayvanlarla, ölmüş insan vücudu üstünde veya doğal olmayan yollarla yapılan cinsel içerikli davranışlar suç olarak kabul edilmiş olup, suçun basit halinden daha ağır bir yaptırıma bağlanmıştır.

  Basın Yoluyla Müstehcenlik Suçu
  Beşinci fıkrada ise üç ve dördüncü fıkralardaki ürünlerin içeriğini basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden ya da çocukların görmesini, dinlemesini veya okumasını sağlayan kişi, altı yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılacağı belirtilmiştir. Bu içeriklerin basın yayın yoluyla yayılması da verilecek cezayı arttıran bir nitelikli haldir.

  Müstehcenlik türüne göre kanun farklı eylemlere farklı cezalar öngörümüş olup, müstehcenlik suçunun cezası eylemin niteliğine ve ağırlığına göre değişmektedir. Müstehcenlik suçunda soruşturma işlemleri ise hemen hemen tüm suç türlerinde benzer şekilde ilerlemektedir.

  Bu tarz görüntüleri üreten, ülkeye sokan, satışını yapan, satışa arz eden, nakleden, depolayan, başkalarının kullanmasına sunan veya bulunduran kişi 1 yıldan 4 yıla kadar hapis ve 5.000 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu tip içerikleri basın ve yayın yoluyla yayınlayan ya da yayınlanmasına sebebiyet verilmesi durumunda ise 6 yıldan 10 yıla kadar hapis ve 5.000 güne kadar adli para cezası öngörülmüştür.

  Yine Türk Ceza Kanununda, Müstehcen Ürünleri Alenileştirme, Müstehcen Ürünleri Satma veya Kiraya Verme, Müstehcen Ürünlerin Reklamını Yapma eylemleri için öngörülen ceza 6 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezasıdır. Basın Yayın Yoluyla Müstehcenlik Suçunda ise müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacağı öngörülmüştür.

  Müstehcenlik türüne göre kanun farklı eylemlere farklı cezalar öngörülmüş olup, müstehcenlik suçunun cezası eylemin niteliğine ve ağırlığına göre değişmektedir. Müstehcenlik suçunda soruşturma işlemleri ise hemen hemen tüm suç türlerinde benzer şekilde ilerlemektedir.

  NCMEC Raporu
  NCMEC raporu; Ulusal Kayıp ve İstismara Uğramış Çocuklar Merkezi (NCMEC) tarafından; Çocukların istismarı, sömürülmesi vd. ile ilgili tespitler sonucu oluşturulan raporlardan ibret olup, bu raporlara istinaden, her gün sayısız soruşturma açılmakta olup, şüphe altındaki şahıslar hakkında iddianameler düzenlenmektedir.

  Servis sağlayıcıları tarafından kuruma iletilen IP adresleri, vs. dijital delil ve materyaller toplandıktan sonra hazırlanan bu rapor, kişinin bulunduğu ülkedeki kolluk birimlerine gönderilmektedir.

  Google tarafından şu an için kuruma bildirilen rapor sayısının 412.141, içerik sayısının 3.413.673, bu ihlali yapan ve devre dışı bırakılan hesap sayısının 129.174, google tarafından kaldırılan url sayısının ise 596.710 olarak belirtilmektedir.

  Aşağıdaki bağlantılardan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  https://nasuhbugrakaradag.av.tr/mustehcenlik-sucu/

  https://nasuhbugrakaradag.av.tr/cocu...afisi-suclari/

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Sep 2023
  Nerede
  Balıkesir
  İletiler
  6
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: NCMEC Raporu ve Ablamın hakkında açılmış 226/3-5 Davası

  Sonuç ne oldu ceza aldınız mi bilgilendirebilir misiniz

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php151590-NCMEC-Raporu-ve-Ablamin-hakkinda-acilmis-226-3-5-Davasi

Forum

Benzer Konular :

 1. NCMEC Raporu ve hakkımda açılan 226/2-3 Davası
  Şubat ayı içerisinde karakoldan aradılar ve ifade vermek için davet ettiler. Karakola gittiğimde ekte görebileceğiniz yazı doğrultusunda ifademi...
  Yazan: Fastie73 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 9
  Son İleti: 14-12-2021, 02:44:25
 2. Ncmec 226/3-2 üzerinden dava açılmış
  Merhabalar, Ncmec türkiye'ye benim ip 'im üzerinden erzurum ilinde, facebok platformunda arapça harflerden oluşan bir sayfada 2018 1 temmuz tarihinde...
  Yazan: forza54 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 14-12-2021, 02:42:01
 3. NCMEC tarafından ç.p ile ilgili suç duyurusu
  Merhabalar basima gelen kotu bir olayi siz degerli hukukcu abilerime/ablalarima anlatmak istiyorum. Oncelikle 22.09.2015 tarihinde NCMEC sahibi...
  Yazan: SpecialForces19 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 28
  Son İleti: 14-12-2021, 02:39:29
 4. [Ceza davaları] Mahcur Kişi Hakkında Açılmış Hakaret Davası(Instagram)
  İyi forumlar, bipolar duygu durum bozukluğu olan kardeşim hakkında instagram üzerinden hakaret ettiği gerekçesi ile 7 ay önce bir şikayet yapılmış,...
  Yazan: muratk32 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 18-10-2021, 16:45:03
 5. Alanadı hakkında hakkımda dava açılmış. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
  Merhaba Arkadaşlar, bir sektöre bağlı bir websitesi kurdum ve bu siteyi desteklemek için güzel domainleri taradım ve boştakileri satın aldım....
  Yazan: S22K14 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 12-11-2014, 14:24:14

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


2022 tarihli Hukuk Blog |  Ahd Durak Hukuk  |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Site Ekleme |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Bayefendi |  Afternic Alanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2022 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı & Istemihan Mehmet Pazarbasi[İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2022 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.